Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy Eger-Madrid biciklitúra...

Egy Eger-Madrid biciklitúra mennyire lenne megterhelő? Mire lenne hozzá szükség?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a fent említett táv megtétele. Rendszeresen kerékpározom, "jó kondiban" vagyok, jól birom a városon belül való hegymeneteket is.


A táv kb 2000km, a google szerint gyalog kb 1,5-2 hét a megtétele, nyilván ugyan ezen az úton biciklivel gyorsabb.


Azt gondolom, hogy nem a fizikai erőnlétemmel, inkább az étel hiányával, és azzal, hogy a telefonomat, mint GPS-t tölteni kell, valamint az éjszakákat is valahol ki kellene húzni.


Szó mi szó, mit kellene magammal vinnem? Például ételből, mi az ami kis helyen is elfér, és mégis elég tápláló ahhoz, hogy kibírjam vele a napot? Valamint a kerékpár kibírja?


Egy mountain bike-om van, 195cm magas vagyok, 60kg, 18F



2021. ápr. 21. 21:25
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen minednkinek a segítséget, nem, nem gondolom komolyan, egyenlőre, azért is írtam, hogy "felmerült" mint ötlet. Viszont amiket írtok az alpokról, hogy milyen időjárási viszonyok vannak, egyedül biztos nem vágnék neki, olyat meg nem ismerek aki velem jönne, szóval eléggé valószínű hogy kuka az ötlet, majd eljutok valahogy máshogy. :)
2021. ápr. 22. 19:10
 22/28 tothp ***** válasza:

Most hírtelen bedobtam a két végpontot egy bringás tervezőbe mindenféle finomítgatás nélkül:

Országútival 2640km 18000 szint

MTB-vel is nagyjából ennyi.

Így az Alpokat kissé északról kerülöd

És így nem is az Alpok a legnagyobb szívás, hanem 2200km-nél a Pireneusok.

Ha dél felől kerűlsz Szlovénia-Olaszország felé végig a Riviérán. akkor is nagyjából ez a helyzet.

Ha egy kicsit tudsz angolul, nézd meg ezt az oldalt. Rengeteg okosság is van benne:

[link]

2021. ápr. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Egyik barátom a haverjaival elbringázott Londonba 2012-ben. Visszafele inkább vonattal jöttek. :)
2021. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Krisz85 ***** válasza:
Van fent a neten komoly túrázók beszámolói. Nekik három hét volt Bp Párizs és volt némi tapasztalat és siettek...
2021. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

2000km-et,hogy bird jo sok kis szakaszra kell osztani. Mondjuk napi 100 az elviselhető. De egy kis idő után már nagyon nemlesz vonzó a hálozsák az út mentèn.

Egy mouti elég alkalmatlan a feladatra, legalább gumi csere 2slick-re.



195 magas és 60kiló vagy? Ez komoly? Hol van belöled az anyag az izom amivel hajtod a bringát?

2021. ápr. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
A bmi indexed 15,valamennyi...sovány vagy nagyon.
2021. ápr. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
195 centihez valóban nagyon kevés a 60 kg. Ebben nem csak zsír nincs, hanem izom sem.
2021. ápr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

[link]


Ebben van sok hasznos info.

Amúgy én egy Székesfehérvár - Róma oda visszát mentem 4 évvel ezelött, sátor, sok konzerv, sok ruha, 10 liter víz utántólthető palackokban, tábori tűzhely, főzéshez-sütéshez edények, és pénztárca...

+ volt egy kínából rendelt dinamós mobiltöltőm, de az hazafele úton kifingott. De ma nem vinnék többet mint a telefonom aksijánál legalább 2* nagyobb powerbankot abból egy 4-5db... max ha szükséges, megállsz egy panziónál tölteni.

2021. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!