Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Félek biciklizni az utakon....

Félek biciklizni az utakon. Egyedül vagyok ezzel? Tippek?

Figyelt kérdés

Igazából nincs mit részletezni rajta, félek biciklizni az utakon. Ha meglátok egy autót, motorost stb., akkor már előre stresszben vagyok, hogy úristen, mi lesz most :D Sőt, folyton nézelődni szoktam, hogy jön-e valaki, csak ne jöjjön senki, de jó most nem jön erre senki és maradjon is így stb. Ez tudom, hülyén hangzik, de tényleg ezt szoktam érezni és ettől tényleg félek, stresszelek, szorongok. Mi van, ha elesek, ha fellöknek, ha nekimegyek valaminek, ha elrontok valamit, ha elütnek, ha belefordulok az árokba stb. Direkt próbálok mindig olyan útvonalat, időpontot választani, hogy a legkisebb legyen a forgalom csak ezt nem mindig tudom megválogatni. Bicikliút sajnos nincsen (csak egy rövid szakaszon, de addig is el kell jutni valahogy). Illetve földes utakon szoktam még bicajozni, de az elég időjárás függő és nem is túl változatos.

Nem tudom mi lehet az oka. Nem mondom, hogy profi kerékpáros vagyok, de tudok biciklizni, tehát nem ezzel van a baj. A kreszt ismerem, jogsim is van és vezetek. Balesetem sem volt soha, még nagyot esni sem estem. Nem tudom mi váltja ezt ki nálam vagy hogyan javítsak rajta.


2021. ápr. 22. 16:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagy egyedül, és teljesen jogos a félelmed. A mostani világban bármikor elcsaphatnak.


Továbbra is igyekezz megfelelő időpontot és egyéb körülményeket választani, amennyire teheted.

2021. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás-gyakorlás-gyakorlás.


Minél többet mész forgalomban, annál jobban hozzászoksz. Hidd el, hogy senki nem fog szándékosan elütni, az autósok nagy része betartja a másfél méteres előzési távolságot.


Ha egyenesen mész, ne nézelődj, hanem céltudatosan menj előre, lehetőleg tartva az irányt, az út szélén.


50+/N vagyok, simán hozzászoktam a főútvonalon való bicajozáshoz. Mert vannak olyan útvonalak, ahol elkerülhetetlen, hogy párszáz méteren ki kell menni a főútra (nincs alternatíva).

2021. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
47%

Ha van jogsid, akkor hallottál a bizalmi elvről is. Miért nem eszerint bringázol?


Ha tudsz haladni folyamatosan 25 km/h-val és ha kell, akkor erre rá tudsz gyorsítani, akkor fel tudod venni a forgalom ritmusát. Ha 25-tel mész, akkor a 70-es részeken is időben észre fognak venni.

2021. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

" Direkt próbálok mindig olyan útvonalat, időpontot választani, hogy a legkisebb legyen a forgalom" Jól teszed. Járj el rendszeresen, fokozatosan szoktasd magad a forgalomhoz és ha megszokod, látod, hogy nem olyan veszélyes, mint gondoltad, akkor egyre magabiztosabb és nyugodtabb leszel.

Esetleg költözz Hollandiába vagy Dániába :)

2021. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj.

Nem tudsz mást csinálni.

Addig örülj, amíg tekerhetsz a forgalomban, és nem kell az erre alkalmatlan "bicikliutat" használnod.

2021. ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Az elmúlt 30 napban kb 4-5 veszélyes esetem volt, úgyhogy megértelek.

Nem tudok sajnos máshol menni a dolgomra mint egy 3 számjegyű főúton ami ráadásul elég forgalmas is sajnos.

Egyrészt - ahogy előttem írták: gyakorlás! Tudj jól biciklizni. Ha bizonytalan vagy azzal magadat is hátráltatod. Akkor is tudj egyenesen előre menni anélkül, hogy bekanyarodnál az út közepe felé ha hátranézel. Legyél magabiztos a nyeregben!

Tudd hogy mi folyik körülőtted! Figyelj minden irányba is! Tükör hasznos lehet akár a kormányon, akár a sisakon, sapkán. Láss, halgatózz!

Hallgatózz! Ha hallod, hogy a hátulról jövő nem lassít, húzódj le amennyire lehet.

Tudd a KRESZ-t! Ha nincs jogsid, akkor tanulj, de ne csak a kerékpáros KRESZT! Ne okozz meglepetést az autósoknak azzal hogy szabálytalankodsz. Lehetőleg minden szabályt tarts be! A bizalmi elv alapján te is számíthatsz arra, hogy más is be fogja tartani.

Ja látom van ... most olvastam el :D


Én azt szoktam csinálni, hogy bal vállal kicsit rátartok az útra. Tehát nem centikre az szilárd burkolat szélén megyek, mert ott már nincs lehetőség korrigálni. 30-50 centivel beljebb. EGyrészt van lehetőgés esés nélkül kijjebb menni, másrészt ha túlságosan az út szélén mész, akkor az felhívás az autósoknak arra,hogy sávon belül elmenjenek melletted - ezzel nem is lenne baj ha lelassítanának 30-40-re. De amikor 80-90-100-al húz el a barom az már necces. Attól én is összef..om magam rendesen. Úgyhogy ha kicsit beljebb mész, max anyukádat szidják, de nem mernek majd elmenni... annyira, mert bizony van így is aki bepróbálja - de lagalább van helyedd jobbra húzódni anélkül, hogy padkára kelljen hajtanod.

Még azt szoktam csinálni hogy ha hallom, hogy mögöttem veret 1000el az ökör, akkor csinálok pár nagy kurflik a kormánnyal, hogy felhívjam a figyelmét arra, hogy nem biztos, hogy én tudok totál egyenesen menni - persze tudok, de nem baj ha azt látja, hogy az ott előtte egy balf..sz aki még biciklizni sem tud, és inkább lelassít nehogy összekarcoljam a motorháztetejét :D


Én nem vagyok teljesen normális, szoktam kiabálni és mutogatni is... ezt ne csináld, mert egyszer megvereted magad :D


Ja méegegy: kerüld a rendőröket, figyelj rájuk! Általában ők azok akik nem adják meg az elsőbbséget, ők azok akik elmennek melletted 10 centire... hogy miért nem tom, talán a vezetéstechnikai felkészítés miatt biztosabbnak érzik a tudásukat, de ez nem ok arra, hogy centizzék a bicajosokat! Remélem olvassa ezt egy-két kék! Kösti ha figyelsltek a bringásokra és nem csak a szolis csajokat vizslatjátok!

2021. ápr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Régen volt kimondottan budapesti tan bringázás. Mondhatni megtanitottak közlekedni a városban. Mivel egyre több a bringás jobban figyelnek az autosok is.

Egy bringa/bringás rendesen megrendez egy verdát ha arrol van szó.

Nem kell pánikopni,nem akar elütni.

2021. ápr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Mostmár van ,hogy bringázz jutub csatorna is.
2021. ápr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

7: igen, asszem bebringázás néven hirdették...


EGyetértek, szerintem is sokkal jobban figyelnek az autósok... Meg amit már nagyon sokszor leírtak: a bringások nagyon nagy részének van jogsija - és az autósok elég nagy része bringázik IS.


Nyilván vannak hülyék az utakon, de alapvetően az autósnak is komoly következményei lesznek, ha elüt valakit...

2021. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Amióta bedivatozták ezeket a bszott nagy telekjárókat és azok vezetésére alkalmatlan egójú kispötsűek ülnek, kocsival se jobb. Alapelvük, hogy dögöljön meg a másik...
2021. ápr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!