Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Félek biciklizni az utakon....

Félek biciklizni az utakon. Egyedül vagyok ezzel? Tippek?

Figyelt kérdés

Igazából nincs mit részletezni rajta, félek biciklizni az utakon. Ha meglátok egy autót, motorost stb., akkor már előre stresszben vagyok, hogy úristen, mi lesz most :D Sőt, folyton nézelődni szoktam, hogy jön-e valaki, csak ne jöjjön senki, de jó most nem jön erre senki és maradjon is így stb. Ez tudom, hülyén hangzik, de tényleg ezt szoktam érezni és ettől tényleg félek, stresszelek, szorongok. Mi van, ha elesek, ha fellöknek, ha nekimegyek valaminek, ha elrontok valamit, ha elütnek, ha belefordulok az árokba stb. Direkt próbálok mindig olyan útvonalat, időpontot választani, hogy a legkisebb legyen a forgalom csak ezt nem mindig tudom megválogatni. Bicikliút sajnos nincsen (csak egy rövid szakaszon, de addig is el kell jutni valahogy). Illetve földes utakon szoktam még bicajozni, de az elég időjárás függő és nem is túl változatos.

Nem tudom mi lehet az oka. Nem mondom, hogy profi kerékpáros vagyok, de tudok biciklizni, tehát nem ezzel van a baj. A kreszt ismerem, jogsim is van és vezetek. Balesetem sem volt soha, még nagyot esni sem estem. Nem tudom mi váltja ezt ki nálam vagy hogyan javítsak rajta.


2021. ápr. 22. 16:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%
Milyen hamar jelentkezett egy lelkes tükörtagadó :)) Forgolódjál nyugodtan ezután is.
2021. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Jókat mond a 21es!


Kb 30 eve nyomom a pedált, főutakon is. Tudatosság, magabiztosság és szabálybetartás... a legfontosabbak.

2021. ápr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Sokat ér a bizalmi elv meg a magabiztosság pl. a kiskörúton, ahol rendszeresen úgy fordulnak jobbra az autósok, keresztül a kerékpársávon, hogy bele se néznek a tükörbe, hogy jön-e biciklis és az se tűnik fel nekik, hogy ha 1-2mp-cel korábban elmentek egy biciklis mellett, akkor az pont akkor ér oda, amikor az autójuk keresztezi a bicikliutat.

A bizalmi elv jól működik olyan helyeken, ahol a forgalomban résztvevők kúltúráltan közlekednek, figyelnek és vigyáznak egymásra. Magyarországon nem ez a helyzet. A biciklis az autósnak kb. láthatatlan (nem a 20as vagyok...).

2021. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

24: nyilván nem 100%-os biztonság a bizalmi elv...


De ugyan miért nem kerültem még soha balesetbe a közbel 30 év alatt, ha sezrinted ez mindennapos jelenség, amit leírsz...??


Pedig éves szinten 8-10e km-t megyek.....

2021. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Budapesten közlekedsz? Belvárosban? Gondolom, hogy 8-10e km-t nem a belvárosban közlekedsz. Városon kívül nekem se volt semmi problémám.

Visoznt pont a Kálvin téren volt ilyen, mint amit írtam, hogy a konténer szállító bekanyarodott jobbra, keresztül a kerékpársávon és kiabálhattam neki bármit, nem látott, nem hallott, majdnem alá kerültem, észre se vett. Épp hogy el tudtam kerülni azzal, hogy fékezés közben jobbra fordultam és éppenhogy el tudtam kerülni, hogy rajtam keresztül forduljon. De ez csak egy példa, rendszeresen volt, hogy személyautók jobbra kanyarodtak a Deák-tér környékén és nem érdekelte őket a kerékpársáv.

2021. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
26: javarészt Budapesten belül és a budai aglomerációban.
2021. ápr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint szerencsés voltál. Ez alapján nem jelenthető ki, hogy teljesen biztonságos minden közlekedőben megbízni, ahogyan én se jelentettem ki, hogy kész életveszély Budapesten közlekedni. Tény, hogy Magyarországon és azon belül főleg Budapesten a közlekedési kultúra nem épp Európa élvonalában van és óvatosnak kell lenni, nem lehet megbízni abban, hogy mindenkor mindenki betartja a szabályokat és soha senki nem bambul el, nem téved, vagy akár szándékosan nem szeg meg szabályt.
2021. ápr. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
#20 ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy minden bringás átmegy a piroson, meg hogy egy autós se adja meg az elsőbbséget a bringásnak. Az én régi bringámon van tükör, balra forduláskor mégis jelzek és hátra is pillantok, ahogy autóban is ellenőrizni szoktam a holttereket.
2021. ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
En is félek, ha tehetem nem megyek bringával.
2021. jún. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
73%

Előrelátoan kell tekerni,nem csak ész nélkül mint gyerekkorban a játszón.

Gigyelni a forgalmat, sejteni,hogy az autos lát téged, kb:mit fog csinálni.

De az a baj hogy ehez közlekedni kell forgalomban...

Ismertem olyat aki egy egyszerű lámpás kereszteződést nem tudott megoldani...

Ez így valóban veszélyes.

Javalom hogy menj kis forgalmu utakra aztán egyre durcábbakra.

Pl:(tétényi út)-sáfrány utca 7végén.széles iztonságos,forgalom is van de nem eszelős. A Sáfrány rèszen a tétényi az sok lenne. Azt csak azért írtam hogy tudd merre kell keresni.

2021. jún. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!