Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » E-bike! Megoldható, hogy...

E-bike! Megoldható, hogy vidékről felmenjek vele Pestre rendszeresen dolgozni (és vissza)?

Figyelt kérdés

Például ezzel: [link]


Elvileg a legmagasabb fokozatban elektromosan meg tud tenni 92 kilométert, a legkisebb fokozatban pedig 185-öt...

És ugyebár lehet hajtani lábbal is mint egy hagyományos kerékpárt.


Én “vidékről” olyan 75 kilométeres utat tennék meg a munkahelyemig és ott 8 és félórán keresztül lenne lehetőség tölteni...

Nyílván autópályára nem lehet ilyennel felmenni, hiszen nem képes a 70km/h sebességet tartani és nincs meg 40 lóerő sem...

Ez a 75 km. az autópálya elkerülésével jön ki.


Az érdekelne, hogy mennyire lenne durva a forgalomban ilyennel menni nap mint nap...

Ti mit gondoltok?



2021. máj. 5. 17:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

9

Az a "messzebbre" relatív. Aki idõsebb, kövérebb az egy dombos helyen nem tud kerékpározni. Dombra csak feltolni tudom. Inkább nem erõltetem mert nem bírja a lábam. A nullához képest a 40 kilométer sokkal több. Jó kondícióban lévõ, nem elhízott bicajosok normál országútival de mountenbikeval is otthagynak. Ha Nyomulok utánuk 25-el, akkor is gyorsabbak. Lehet nem probléma nekik 100 kilométer sem. Én örülök ha ezzel elbírot tekerni 40-et. A mozgástól jobb a közérzetem. A hegyekben láttam, sokan nyomják fiatalok is a villanyos mountenbiekot. Hegyre fel még a jó kondició is kevés lehet.

2021. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 winR válasza:
Saját tapasztalat: egy KTM e-bikeom van, 75NM, 500W akksival, meg van piszkálva, 25 felett is rásegít. OFF/ECO/TOUR/SPORT/TURBO fokozatok vannak rajta, mostanában a legkisebb ECO módot használom, nagyon ritkán erősebb rásegítésre állítom, ez a közlekedési helyzettől függ. Szóval ECO-ban kb.70-75 km-re képes, ha full TURBO-ban megyek, jó ha kibír 40-et.
2021. aug. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez kb. Székesfehérvár - Budapest távolság,hogy szemléletes legyek. Nem reális napi szinten oda-vissza megtenni 150 km-t ha csak nem valami edzés terv része 🙂. Mindezek mellett nagyon jónak tartom az E-Bike ot, mert ha valaki nincs edzésben, nem az a cél, hogy kiköpje a tüdejét és verjen 100-al a pulzusa, hanem jó ha lehet szabályozni a rásegítést. Szóval jó, jó az E-Bike de ezt 2x is meggondolnám. Én egy robogóval ekkora távot szoktam teljesíteni munkába járás okán, de még az se túl komfortos.
2021. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!