Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire lenne jó választás...

Mennyire lenne jó választás ez a kerékpár a hobbi szintű sporotláshoz?

Figyelt kérdés

Egy Gepida Alboin 200 Pro-t néztem ki magamnak. Nem értek sajnos a kerékpárokhoz, ez lenne az első ,,komolyabb". Heti 3-4 alkalommal használnám 30 km letekeréséhez 20-25km/h-ás átlagsebességgel vagy ennél gyorsabban, de inkább az előző sebességgel.


Mennyire lenne megfelelő erre a célra a Gepida amit választottam?

150-200 ezer forintos kategóriában nézelődtem eddig.



2021. júl. 8. 17:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem OK ebben az ársávban.
2021. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Hellmano ***** válasza:
100%
Erre a távra, bármi megfelel. 30 km az semmi bicajon. De ez elég öreg uras bicaj. Ugyanennyiért lehet már Genesis-t is kapni és azok is elég jók. A lényeg 28-as kerék alatt ne vegyél semmit. Nagyon nagy a különbség én sokáig 26-os kerékkel tekertem, mikor fiatal voltam azt váltottam 29-esre érezhetően nagy volt az ugrás. Egy trekking-et vegyél, mert az jó sima útra is meg kisebb terepre is még. Nekem Vastag kerekes bicajom van, de én már annyit tekertem, hogy megse érzem, hogy vastag kerék van rajta, de én sokat tekerek hegyekben így ott nekem jól jön. Gondolom te nem hegyekre akarsz először tekerni :D
2021. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2-es Nem éppen hegyi terepre lesz vásárolva, mert az Alföldön lakom. :D 80 százalékban kerékpárút és max egy kicsi terep, de az utóbbi nem biztos. Trekkinget akarok mindenképpen, azért választottam ezt a Gepidat. De ezen kívül van még egy kellys is 175ert, tarcsafekes, egy fokkal jobb cuccokkal felszerelve(váltó, hajtómű stb), viszont kevésbé felszerelt. Nincs csomagtartó, hatsolampa, sarvedo stb.
2021. júl. 8. 20:49
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kellys jobban tetszik, barhol tudsz rá venni csomagtartót.. sárvedőt stb-t...
2021. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy sportos bringa. Komótós túrázásra való. A 25-ös átlaghoz eléggé meg kell szenvedni egy ilyennel. Inkább cross trekkinget javasolnék, mert sportosabb, könnyebb, és jobbat is kaphatsz, mert nem kell megfizetni rajta a sok felszerelést (sárvédők, csomagtartó, ...).
2021. júl. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok. Egy kérdés kimaradt. Csak aszfalton használnád? Mert akkor inkább fitness/országúti lenne az ideális. Aszfaltra felesleges a teleszkóp és a nehéz, robosztus kerék széles gumival.
2021. júl. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
6: igaz, hogy gyorsabb a fittness/outi, de nem mindenkinek kényelmes a szarvkormány - főleg, ha most kezd belevágni a "komolyabb" bicajozásba....
2021. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Na meglett a kerékpár. Végül nem Gepidat vettem, hanem egy Merida Cross way 20-at. :)
2021. júl. 10. 22:32
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

8: jó választás!

Teljék örömed benne, jó kis bringa! :)

2021. júl. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 köszönöm szépen! Remélem jó sokáig ki fog tudni szolgálni. Meg csak 1 napja van nálam, de csak ámulok és bámulok, annyira jó! :)
2021. júl. 11. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!