Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi mindent kell beszereznem...

Mi mindent kell beszereznem görgőzéshez, illetve milyet érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés
Még egy jó ideig nem bringázhatok kint baleset miatt ezért szeretnék tavaszig görgőzni. Még sosem próbáltam így nincs semmilyen tapasztalatom.
2021. aug. 19. 09:22
 1/3 Wadmalac ***** válasza:

Először is, milyen görgő a cél?

Szabadgörgő, első kereket is visszahajtva vagy hátsót fixáló görgő, amin nem kell kormányozni?


Ha az első, akkor csak kábé kemény elszánás kell hozzá a pénzen kívül, mert nem egyszerű megtanulni menni rajta.


Ha a második, akkor már kell némi plusz.


Először is egy olyan hátsó gumi, amit nem sajnálsz kockára koptatni.

Ha a görgő nem rendelkezik saját sebességméréssel, akkor olyan mérő kell a bringára, ami a hátsó kerékről veszi a jelet, ízlés szerint hosszú kábeles vagy rációs jeladós.

Értelemszerűen a GPS alapú óra itt nem sokat ér. :D


Ha a szoba meleg, kevés szellőzéssel, egy ventilátor szemben nem árt, jó messze, legkisebb fordulaton, hiszen nem megfázás a cél.



Ja és fontos: heti egy üveg jófajta bor.


Az alsó szomszédnak, bocsánatkérésként a több órányi búgásért.

2021. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Semmiképp sem szabadgörgő, nem szeretném újra összetörni magam :(

Rengeteget találtam ami használtan eladó. Nagyjából mindegy milyen márka? Vagy mely tipusokbol éri meg választani?

2021. aug. 22. 19:17
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Ha van rá keret, én mindenképpen a mágnesfékesek közül válogatnék, a légellenállásos fékeseknek a termelését a gumihoz nyomás mértékével lehet állítani s ezért nagyon koptatják a gumit, plusz iszonyat hangosak.

Cserébe baromi egyszerűek és nincs nagyon mi hibásodjon.

2021. aug. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!