Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 200-250 ezer forintig mely...

200-250 ezer forintig mely mountein bikeot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Illetve mi a különbség a 26, 27.5, 29esek kozott az átmérőn kívül?

A régi montim 26-os volt, nagyon szerettem.


Teleszkóp? Sajnos annyira nem vagyok tisztában vele hogy az értelmét se tudom... meg hogy első vagy összteleszkópos vagy anélküli?


A régi montimon nem volt mégis imádtam...


Egyébként 173 cm és 72 kg vagyok ha ez számít.



2021. szept. 4. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Kerékméret:

Minél nagyobb, annál könnyebben megy át a köveken, gyökereken. Ha nem akarsz kifejezetten köves terepen menni, akkor jó a 26-os. A hazai maratonokon is elég.

A kisebb kerekű fordulékonyabb.

Viszont amint köves lesz a terep, kijön a nagyobb kerék előnye.


Teló:

Nem pattog el a kerék, tehát többet van a talajon, mint merev villával. Tehát biztonságosabban és gyorsabban tudsz vele menni. Az összetelő egy másik árkategória, mint amennyit rászánsz.


200-250e:

Ennyibből éppen tudsz venni egy új 29-est. Viszont használt 26-osból egy csúcsgépet vehetsz. De utóbbinál érteni is kell hozzá.

2021. szept. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az érthető választ!!


Mondjuk kb 50%ban inkább földes, murvás terepen használnám 10%-ban erdei ösvényen, a maradék aszfalt.


És ha mondjuk nekem megfelel a 26os vagy 27.5es bringa, ha nekem teljesen mindegy a márka akkor már csak a kinézet alapján választok és kész?


Mivel érteni nem értek hozzá ezért a használt vásárlása nem opció sajnos.

2021. szept. 5. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

A kinézet a legutolsó.

A legfontosabb méret. 17" vagy M körül kell keresgélned, de ezek majdnem semmit sem jelentenek. Csak annyit, hogy az XS és XL biztosan rossz lesz neked. Mindenképpen ülj rá egy szakboltban, mielőtt megveszed!

Utána jön a vázanyag. Ennyi pénzből alut tudsz venni. Az acélt kerüld!

Utána jön a felszereltség.

De adott összegért kb. ugyanazt az anyagot és felszertséget kapod.

Mivel 2 éve hiány van, az fog tetszeni, ami a fentieknek megfelelél. :)

2021. szept. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MGéza ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz nagyon érteni, ilyen alapon újat se vegyél, mert elcsábít a név és veszel egy gyenge felszereltségű gépet drágán. Az egy dolog, hogy van rá garancia, az egy darabig véd, de szerintem botrányos az új gépek árazása, 250k kategóriában már alapnak kéne lennie a Deore felszereltségnek, most jó ha Acerával kapsz annyiért.

Ha esetleg azt gondolnád hogy megfelelő méretet biztos könnyebben kapsz akkor ki kell ábrándítsalak: Megnéztem pár tűrhető felszereltségű darabot az említett árkategóriában, nos kb raktáron ragadt, senkinek sem kellő XS/S méretűek általában.

2021. szept. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mit jelentenek ezek a "felszereltségek"?


Autónál tiszta sor, de egy bringánál?

Van mondjuk egy fajta aminek vannak különböző felszereltségei?

Azt takarja hogy adnak hozzá sárvédőt vagy lámpát? Vagy hogy?


Bocsi de nem nagyon rég nem foglalkoztam kerékpárokkal és nem tudom mi hogy megy így 2021ben..

2021. szept. 5. 12:04
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Lámpát és hasonlókat kiegészítőnek nevezik inkább.

Felszereltség alatt a fék-váltás-hajtás dolgokat szokás érteni.

A Shimanonál a Tourney szettől az XTR-ig (ha jól számolom hirtelen) 7 lépcső van. Utóbbiból egy hajtómű kimeríti a keretedet.

A Tourney (TX, TY) dolgokat jobb kerülni, ha nem csak a kocsmába, iskolába járásra akarod használni.

A hátsó váltók áltaban eggyel magasabb kategóriákból vannak, mint a többi alkatrész, mert azon a legfeltűnőbb a felirat. (Találtam olyan bringát is nemrég, amelyiknek a nevében szerepelt a Deore, miközben minden más alkatrésze Tourney volt.)

Egy olcsó bringával is el lehet menni 10.000 km-t, lehet vele terepre menni. De ha valaki ellen 50%-ban nyered pl. a sprinteket, azonos bringával. Akkor szintet lépve 90%-ban nyerni fogsz ellene.


Oldalakat lehetne erről írni. Menj be néhány boltba és ne félj kérdezni!

2021. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MGéza ***** válasza:
100%

Újat kb ilyet kapsz 250k forintért:

[link]

Használtan már ilyeneket is kapsz a pénzedért:

[link]

[link]

Nagyon picit drágábban már karbont is akár:

[link]

Érdemes átgondolni, inkább garis közepes-alacsony besorolású alkatrészekkel vagy jobban egy felszerelt használt.

2021. szept. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekességképpen:


Most raktam össze bringát, az ár 30%-át tette ki a váz és a villa. Kiegészítők nélkül. :)

2021. szept. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!