Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi értelme van a pedelec...

Mi értelme van a pedelec bringáknak ? Néztem a teszteket átlag 22-25 kg súly , 10 kg több mint a normál kerékpár . Besegít , töltöm , hajtom ,de kell erőnlét hozzá . Az akcióban a jobbak 750 ezer Ft nyitóár ( bóvlit meg amúgy sem érdemes venni ..)

Figyelt kérdés
2021. szept. 21. 14:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
10: az ebike-ok 25-re vannak korlátozva. Egy országútis annyival pihen :)
2021. szept. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
10-es: nem tudom te mit szívsz, de állj le vele a saját érdekedben...
2021. szept. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
9 @ Titok , addig is töprengj rajta és fejleszd az IQt .
2021. szept. 22. 10:01
 14/33 anonim ***** válasza:
89%
Egy kis IQ fejlesztgés neked sem ártana barátom. Ki a fene kényzerír arra, hogy elektromos bringát vegyél? Láttál egy reklámot, abból még nem következik, hogy neked szükséged van rá. Én is láttam tisztasági betét reklámot, mégsem írom ki, hogy mi értelme van, mert nyilván nem én vagyok a célcsoport, de ettől még nem eleve hülyeség maga a termék, max nekem nincs rá szükségem. Na öcsém, ennek a beláltásához kellene némi IQ.
2021. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Alex Fly ***** válasza:
100%
Az az értelme, hogy segít. Ha jön egy emelkedő, akkor is ugyanúgy tekerhetsz tovább mint síkon, nem kell kiköpni a tüdődet ahhoz, hogy feltekerj. Vagy ellenszélben nem kell erőlködnöd hogy egyáltalán haladni tudj.
2021. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

Láthatóan sokak számára van értelme, mert veszik. Neked nincs, ne vedd.


Akkor viszont ne kérd számon mástól, hogy neki mitől lenne értelme.


Nem nagyon értem amúgy ezt az általános e-bike gyűlöletet egyes bringás körökben.


Pont nem azok veszik, akiknek a célja a rásegítés nélküli sportolókat állva hagyni, hanem akik a saját fizikális határaikon túl szeretnék megélni a kerékpársportot, kábé ott, ahol a fizikálisan nem korlátozottaknak alapból mozog.

Már miért ne kaphatnák meg ők is ezt az élvezetet?


Az enyém ugyan nem lesz kevesebb attól, hogy nekik is jut.

2021. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
75%

#16!


Az én e-bike gyűlöletemre egy mai példa: Bringaúton tekertem, jött a kereszteződés. Kicsit behúzódtam balra, hogy legyen menekülőutam és egy kis plusz ideje a kanyarodó autósnak is észrevennie. Balra mellettem elhúzott 30-cal egy e-bike-os.

Észre sem vette, hogy balra húzódok és tőlem az autót sem nagyon láthatta. Nem tudtam az autósra figyelni, nem volt meg a szemkontakt. Visszahőzódtam jobbra, amire meg ő nem számított.

Amikor utolértem és megkérdeztem, hogy feltűnt-e neki, hogy gyakorlatilag beterelt egy autó elé, mert majdnem elsodort. Nem értette, mi a prolémám.


Az ilyen vadbarmok csak 15-tel tekernének önerőből. Mire elérik a 30-as tempót, megtanunlnak közlekedni és bringázni is. Mármint hagyományos bringán.

2021. szept. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Wadmalac ***** válasza:
100%

#17: Szóval azért utálod őket, mert vannak köztük kezdő, rutintalan bringások is?


" Mire elérik a 30-as tempót, megtanunlnak közlekedni és bringázni is."

Aki rutintalan, nem csak harminccal tud bajt csinálni.

2021. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
33%

#18!


"Szóval azért utálod őket, mert vannak köztük kezdő, rutintalan bringások is?"


Azért, mert jellemzően ők az e-bike-osok.

De ugyanez elmondható az e-rollerről is. Olyan szabadultak rá a bringautakra, akik nem tanultak meg közlekedni (és bringázni sem).

Szerencsére ritkán megyek bringaúton.

Abban igazad van, hogy a rutintalanok lassan is veszélyesek, de az egy plusz veszélyforrás, ha a rutintalansághoz egy elektromos motor is társul.

2021. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Wadmalac ***** válasza:
79%

"Azért, mert jellemzően ők az e-bike-osok."

Szerinted.

2021. szept. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!