Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vélemény a küllőlámpáról?

Vélemény a küllőlámpáról?

Figyelt kérdés

Elől és hátul is csak a tipikus szilikonos lámpám van. Volt komolyabb lámpám is még régebben, de a munkahelyen valaki szépen ellopta. Ezt meg zsebre tudom tenni.

Tetszenek a küllőlámpák csak nem tudom mennyire érné meg. Mennyire jól világít? Nem esik-e le ha véletlen belemegyek egy gödörbe?

Ha nektek volt/van szívesen fogadom a véleményeiteket. :)



2021. okt. 17. 17:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekjáték és szebálytalan. Küllőre prizmát kell tenni, vagy fényvisszaverős gumid legyen. (legjobb a kettő együtt)


Vegyél olyan lámpát amit fel-le tudsz csatolni.

2021. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

A közúti világításnak persze a fő szerepe a láthatóság és a saját látás, de az is fontos, hogy a mások által látott fényeid mutassák azt is, mit látnak, milyen járművet, jön vagy megy, keresztben halad stb., tehát ne legyenek összezavaróak.

Ezért kötik ki a lámpaelhelyezések helyét, kinézetét és azt is a jármű melyik részén milyen szín legyen.


Az ilyen, körfordulatonként körben lengő, tiritarka fények nem csak összezavaróak, de zavaróak is.


Nem való a forgalomba.

2021. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem is értem hogy gondoltad azt, hogy fizikailag ezek a szarok a küllődön megvilágítják előtted az utat és jelzik a hátad mögöttiknek, hogy létezel. Wishről anno rendeltem küllőre rakható fehér reflektív műanyagbizbaszokat, oldalról megvilágítva remekül látszik a bringa, de másra nem való. Ahogy írtak a színes szarok még szabálytalanok is.
2021. okt. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Természetesen nem gondoltam azt, hogy megvilágítják előttem az utat. :) Csak az érdekelt mennyire világít.

Belegondolva nekem is zavaró lenne ha ilyet látnék a nagy forgalomban. Köszi nektek.

2021. okt. 18. 15:59
 5/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Wishről anno rendeltem küllőre rakható fehér reflektív műanyagbizbaszokat, oldalról megvilágítva remekül látszik a bringa, de másra nem való. "

Persze, hiszen pont ez a dolga.

:)


Én is ezt használom kűllőprizma helyett. A hagyományos küllőprizmával ellentétben minden szögből jól látszik, kivéve ahol már a felni kitakarja.

De arra meg ott az első-hátsó lámpa, fényvisszaverő.

2021. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Láttam felnivilagításos bringát. Nem volt zavaró, inkább látványos, és jól látható volt, pl éjszaka tök hasznos a kivilagítatlan országúton.
2021. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Wadmalac ***** válasza:

#6:

Én spec nem elleneznék egy körbeérő, fehér vagy borostyán világító karikát a két keréken, tényleg nem mond ellent a felismerhetőségnek.

De ha erős a fénye, leeht vele két gond.

Ha a kerékpáron a te szemedbe is eljut, ronthatja a te éjjeli látásodat azzal, hogy bevakít a perifériás látásodba és máris nem látsz olyan messzire vagy úthibákra magad előtt.


Plusz ha az autós szemével nézed, pár ilyen vakító karikás bringa a látóteredben kevésbé láthatóvá tehet más dolgokat, amik nincsenek ilyen erősen kivilágítva. Gyalogosokat, csak prizmás kerekeket stb.

Szóval a túl sok fény is rossz.


Ezért jobb ilyen nagy felületekre a csak fényvisszaverő láthatóság. Elegendő, de nem túl sok fényt produkál és a működése nem kíván áramforrást, nem tud csak úgy elromlani, lemerülni stb.

2021. okt. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
#7 Na látod ezzel nem tudok vitába szállni, tökéletes érvelés. :)
2021. okt. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Lehetne eleve a kerékpárvázat is fényvisszaverős ragaszokkal megsziluettezni.
2021. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:

#9: Én megtettem. :D

Azzal váltom ki az első-hátsó prizmát is.

2021. okt. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!