Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik bringát ajánlanatok?

Melyik bringát ajánlanatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kerékpár vásárlás előtt állok és megbízható bringát keresek magamnak. Erdőkbe, ösvényekbe, nem olyan kemény terepre használnám, semmiképpen sem enduro, xc vagy dh. Természetesen nem egy gagyi bringát szeretnék azért. Régebben egy kona bringám volt de külföldre költözés miatt eladtam. A decathlon-os biciklikről hallottam jót és rosszat is bőven. De amik rajta vannak, az a suntour xcr villa és a microshift adventx váltórendszer és hajtómű azért elég pöpecül hangzik. Csak a kérdés hogy jól van-e összerakva és megbízható-e. Próbáltam rákeresni hogy milyen is lehet, voltak akik azt írták hogy fél évvel később se volt probléma vele. De azért ez számomra olyan túl szép hogy igaz legyennek tűnik. Suntour XCR teleszkópot már inkább 300ezres bringákon látok.


Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!


Ezeket néztem ki:


[link]


[link]


[link]



[link]



[link]


2021. nov. 5. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt vedd ami hasonlit a régi bringára.

A felszereltseget nem néztem át,de a turney váltót kerűld...az hogy azt tesznek egy 200kiló feletti bringára elégy gyász (vagy ennyire hasít a gazdaság).


A dekás bringákat szeretik szidni,pedig amire gyártják arra jók. Csak ezt szeretik figyelmen kívűl hagyni.

2021. nov. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy használt bringával jobban jársz, olcsóbban jutsz hozzá magasabb felszereltséghez. Cserébe néhány esztétikai hiba lehet a kerékpáron.
2021. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazság szerint valóban elszálltak az árak. De a dekás bringának elég jó felszereltségei vannak. Microshift advent x hátsó váltó ami egy shimano deore váltó minőségével egyezik és egy suntour xcr első teleszkóp van rajta. Ilyet eddig inkább 300-350 ezres bringákon láttam. Ismerősömnek egy ST 540S dekás bringája van, de az összteleszkópos és jóval drágább is amit a pénztárcám már nem enged meg, de neki nem volt semmi gondja vele. Valószínűleg azt választom. Ár érték arányban igazán kecsegtető. De ha valakinek van véleménye, szívesen meghallgatnám.
2021. nov. 14. 19:03
 4/7 A kérdező kommentje:

Végül találtam ezt a videót a dekás bringáról ami az st900 váza(255e), illetve az st540 és st540v2 váza is.


https://www.youtube.com/watch?v=tYlA5IF314Q&ab_channel=IlBrusa


Érdekesség lehet hogy a videó címe már azzal kezdődik(olasz), hogy a váz olcsó de túl sok hiba van rajta. Konkrétan egy csomó helyen látszik hogy hibádzik a váz és az elejénél mintha törve is lenne. 1.8kg az egész váz ami baromi kevés. Egy Trek Marlin M-es változata 2.3kg... Túl szép volt hogy igaz legyen ez a decathlon-os álom. Normális bringát vegyetek inkább. Majdnem én is kidobtam az ablakon a pénzt.

2021. nov. 15. 18:10
 5/7 anonim ***** válasza:

1 vagyok.


"HASZNÁLATRA VONATKOZÓ KORLÁTOZÁSOK


All mountain, Enduro, BMX, XC kerékpározáshoz nem megfelelő!"


Azaz ez egy túra, hobby verseny bringa. Arra szerintem megfelelő. A gari is ezt válalja álltalában minden gyártonál. Kevesen válalnak verseny garanciát.


Ez is az amit írtam amire ajánlják arra jó.


Tény van furcsaság a vázban,de attol még nem szar.

2021. nov. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az rendben van, hogy nem egy Enduro vagy XC esetleg AM. De nyílván azért a váz ne legyen már hibásan küldve, illetve ne látszódjon a váz nyakánál, alúl, hogy már majdnem elakar törni és az anyagot ne spórolják már ki olyan márkákkal szemben akik a kezdőszintű kerékpárjaikat szintén nem ajánlják ezekre a stílusokra amikről beszélünk, sőt ha egy Giant, Specialized, Merida, Trek stb. vázat te elviszel DH-zni és eltörik a váz, ki se cserélik a vázat mert nem arra használtad, szóval az se arra való, mégis beleteszik az anyagot a vázaikba és nem spórolnak ki 2kg-t belőle. Tegnap este néztem egy francia srácot. Egy 540S-t vitt el tesztelni. Ami már elvileg terepre jónak kéne ugye bár lennie. Hát mindenhol ahol csak lehetett szétesett. Hajtómű, kormány, hátsó fogaskoszorúk.


Sajnos ha azt mondanám hogy a váz szar, akkor még finom lennék.


https://www.youtube.com/watch?v=Zp9vAxozc2k&ab_channel=Pierr..

2021. nov. 24. 09:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen szar minőségű videot!

Na ez az amire biztosan nem való az a bringa. Tény hogy kemény tesztnél jönnek elő a hibák,de ha nem arra használják amire való akkor boritékolhatóan a szar lesz a teljesitmény.


Szerintem a lehet terepre vinni és a 2méteres letörès ugrás nem teljesen fedi egymást.

Ez Freeride/enduro. Nem erre tervezték.

2021. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!