Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek mennyi a reális...

Szerintetek mennyi a reális távolság melyet egy nap biciklizéssel meglehet tenni?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam rajta, hogy a nyáron egy biciklivel, illetve egy háti táskával nekivágnék itthonról (Kárpátaljáról) Rómának. Már elkezdtem beszerezni a szükséges felszerelést, tervezem az úti tervet, csak nem tudom, hogy hány km-t lenne reális megtenni egy napon, természetesen úgy, hogy útközben megállva aludni, esetenként pihenni. Bárki akinek van tapasztalata ilyen hosszabb bicikli túrák tekintetében, örömmel várom a válaszát.


F/17



2022. márc. 2. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Edzettségtől, tereptől függ, de szerintem egy 50-100 km emberileg teljesíthető.
2022. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos edzettséggel egy nap alatt körbe lehet tekerni a Balatont (220-230 km), sokan csinálják. Az más kérdés, hogy több napon egymás után mennyit lehet tekerni. Szerintem napi 100-at lehet úgy, hogy 5 napig tekersz, hétvégén meg pihenőt tartasz. Ezt persze átlagos terepre értem, kisebb dombokkal. Ha hegyekben csinálod ugyanezt, ott nyugodtan felezheted a távolságot.
2022. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy biciklin a hátizsák kínszenvedés lesz. Aláizzadsz, kidörzsöl, stb. Csomagtartóra tegyél biciklis táskákat és a vázra.
2022. márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A szentendrei FErences gimnázium többször is szervezett már ilyen túrát Rómába. Napi 100-120 km-t tekertek - ennyi teljesíthető átlagos edzettséggel.
2022. márc. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyetértek a #3-mal! Normális biciklis zsákokat kell venni!

Nem feltétlenül ilyen drágát, de csomagtartóra akasztósat.


[link]

2022. márc. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A váci Piaristák is voltak, ill. mennek idén...


[link]


Esetleg lehet jó ötlet megkeresni őket, hogy csatlakoznál hozzájuk.

Biztonságos lenne, hogy lenne kísérő autó.

2022. márc. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Edzettségtől biciklitől, meg útvonaltól is függ.

Azért előtte mindenképpen érdemes nagyobb távokat megtenni, hogy érezd azt, hogy milyen.


Én kísérőautó nélkül olyan 70-80 at mondanék, bármi közbejöhet egy defekt, kimerültség stb. Hegyen fel pedig 50km a max elég kimerítő tud lenni és idő mire kipihened a dolgot.


Ahogy előttem mondták ne hátizsákkal menj, ilyen hosszú útra relative sok cuccot kell vinned, szóval az se biztos hogy elférne egy táskában, plusz a hátad alapból le van terhelve, ne terheld tovább feleslegesen.


Én először egy Balatonkerülést csinánék a helyedben felkészülésképpen, egyrészt hogy lássad az akadályokat, másrészt pedig hogy tudd a limitjeidet.

2022. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 fogalmam sem volt hogy van ilyen, de nagyon szépen köszönöm neked és a többi válaszolónak is.
2022. márc. 2. 12:20
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Edzettségtől, bringátol, illetve változó tényezőktöl függően napi 100-150km simán hozható.

De te csomagos turát mész az más. Eleve nem csak a bringát kel vinni hanem.rajta a motyót így viszont a 100 lenne a max. Több is kiférne a csövön valszeg de az a következőnap rovására menne.


Másrészt 17évesen nem javaslom a dolgot. Igazából nem vagy a magad ura. Azaz a szüleid felelnek érted.

Ha mégis akkor sem egyedül.

Ez a piaristás történet jól hangzik....bár tudtam volna róla előbb.


Ja a balaton kerülés is jó ötelet,legalább nagyjából tudod mire számits.

2022. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 100-nál ne tervezz többet, hacsak nem vagy olyan formában, hogy bírd mindennap (de ha ez lenne a helyzet, nem kérdeznéd). A 160 km is teljesíthető akár 9 évesen is, tesztelve van :). De nem kellemes :).
2022. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!