Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek mennyi a reális...

Szerintetek mennyi a reális távolság melyet egy nap biciklizéssel meglehet tenni?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam rajta, hogy a nyáron egy biciklivel, illetve egy háti táskával nekivágnék itthonról (Kárpátaljáról) Rómának. Már elkezdtem beszerezni a szükséges felszerelést, tervezem az úti tervet, csak nem tudom, hogy hány km-t lenne reális megtenni egy napon, természetesen úgy, hogy útközben megállva aludni, esetenként pihenni. Bárki akinek van tapasztalata ilyen hosszabb bicikli túrák tekintetében, örömmel várom a válaszát.


F/17



2022. márc. 2. 10:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

100 km simán belefér egy napba. Az 10 km/h-s átlaggal 10 óra tekerés.... Ha kicsit ráedzesz akkor 150-et is simán meg lehet csinálni. Én inkább elunom magam mint elfáradok ilyen távon már. A Balcsi kört is meguntam már félúton. Csak azért csináltam meg, hogy ne mondhassa senki hogy nem csináltam meg :D

100 km nézelődéssel, pihengetéssel erőlködés nélkül hozható. A 4-5. napon meg már ráál a szervezeted erre a távra, akkor már szinte nem lesz megterhelő.

Ha van lehetőséged, akkor azért a nagy túra előtt menj négányszor 100km-es távokat hogy lásd mennyire bírod és mennyire bírja a kerékpár, a technika.

2022. márc. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon fontos a hátizsák elhelyezése. A napi 100 km szerintem is reális. A legjobb ötletnek viszont azt tartom, hogy csatlakozz egy csoporthoz, semmiképpen ne egydül vágjál neki az útnak.

A kisfiam 10 éves volt, amikor hajóval és bicajostól elmentünk Passauba, egy hét alatt kényelesen Bécsbe értünk. Sok helyen megálltunk, múzeumba mentünk, kajáltunk a helyi spécikböl....stb.. Bécsöl már vonatal jöttünk vissza Pestre. A Passau-Bécs bicikliút kiépített, kényelmes, szép. Elektromos töltöállomások is vannak.

2022. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!