Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Imádok biciklizni, de széllel...

Imádok biciklizni, de széllel szemben utálok. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Csepel Torpedo biciklim van, agyváltós és 3 fokozata van.

Széllel szemben mindig iszonyatosan kifulladok és nem is szeretek olyankor biciklizni. Általában kettes fokozaton szoktam tekerni. Egyest nem szeretem, az nagyon könnyű és alig haladok. Hármast hátszélnél szoktam néha, olyankor aztán úgy megyek, hogy csak na.

Pedig jó kondiban vagyok. Edzek és futok is rendszeresen.

Ti hogy vagytok ezzel?



2022. ápr. 7. 19:24
 1/10 TR75 ***** válasza:
100%

Van az a mondás, hogy Isten nem büntet többé özönvízzel, az lesz az emberek büntetése, hogy mindig széllel szemben kell biciklizni :-D

Én is utálom. Ha tekerek, igyekszem úgy tervezni, hogy hazafelé hátszél legyen.

2022. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Parkinson törvényeiben is le van írva, hogy ha biciklizel, akkor minden út emelkedőn és ellenszélben vezet... :)))


Viccet félre: én ilyen jó időben már (ősztől tavaszig) minden nap tekerek 25-35 km-t. Ha szeles az idő, akkor általában úgy tervezem meg az edzőkört, hogy hazafelé legyen hátszél. :)

Az idokep.hu-n mindig megnézem előtte a szélirányt

2022. ápr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a fel-fellobbanó oldalszél rosszabb... szembeszélben csak nehezebb tekerni, de oldalszélnél egyfolytában figyelni kell a kormányra.

Egyébként, ha fúj a szél, az kb. soha nem fúj hátulról, ez már csak így van :). Ha szembeszélben indultál, és ugyanazon az úton mész haza, tuti megfordul a szél, csak hogy szivasson :D. Meg aztán az egész nap útban lévő, táska tetején, készenlétben várakozó esőkabát is akkor mászik a hátizsák aljára, amikor elkezd zuhogni. Ezek ilyen kis megfejthetetlen eredetű szemétkedések a biziklizőkkel szemben :D.

2022. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3. Volt ilyen szivatós szelben reszem.. 😂😂😂
2022. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyűlölöm!! :D

Még ordítani is szoktam bele a szélbe :DDDDD

Azt szoktam csinálni, hogy nézem a széltérképet induláskor és úgy tervezem a biciklizést, hogy hazafelé hátszél legyen.

Azon is gondolkodtam már, hogy lehet hogy pilótának kellett volna mennem... (a repülőgépek széllel szemben szélnak fel-le)

2022. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Menj vagy gyere vissza vonattal.
2022. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg kell fordulni és arra menni amerre a szél fúj, helyekre lehet így eljutni.
2022. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogyha erős (15 km/h+) szél van, megnézem, merről fúj és arra az irányba tekerek, visszafelé pedig vonatozom. Vagy fordítva, odamegyek vonattal és onnan tekerek.
2022. ápr. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez akkor szar, ha változik a széljárás és folyton a menetrendet kell bújni :D
2022. ápr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
El csomagolom a teljesitménykényszert és csak tekerek egy kényelmes tempoban. Probálok szembe szélben kezdenin és hát vagy szélcsendben haza jutni. Nem mindig sikerül.
2022. máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!