Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire ér le biciklin ülve...

Mennyire ér le biciklin ülve a lábatok a talajra? Ez a kerékpár ideális lehet arra, hogy újra tanuljak biciklizni?

Figyelt kérdés

Most tanulok “újra” biciklizni, bár elvileg ezt nem lehet elfelejteni…

Nekem mégis sikerült valamennyire.


12 és 15 éves korom között minden hétvégén bicajoztam a nagybátyámmal, meg 3-4 alkalommal egy egész nagy túrán is részt vettem (Budapest - Balaton), de mivel felnőttekkel voltam, én csak követtem Őket mint egy birka a szabályokkal annyira nem törődtem.

Viszont nem esetem el, meg semmi ilyesmi, tehát akkoriban tudtam biciklizni.


Akkor lehettem olyan 170 centi és nem saját biciklit használtam, hanem kölcsön, férfi kerékpárt…


A gazdája az 175 cm volt és nekem nem ért le a lábam rajta, csupán éppenhogy csak a lábujjhegyem vége…


Most 23 éves vagyok és 15 éves korom óta nem ültem biciklin egyáltalán.

Újra akarok tanulni biciklizni, van egy használt (ajándék/rám hagyott) férfi biciklim, ami kos-kormányos és országúti (én annó trekkinget használtam)…

Utána olvastam és állítólag az nem baj, hogyha nő is férfi biciklit használ, a női bicikli állítólag maximum arra jó, hogyha valaki szoknyában akar tekerni…

Viszont az egy kicsit zavar, hogy másképpen kell rajta ülni, illetve ezen ülve egyáltalán nem ér le a lábam, még a lábujjam hegye sem, sőt.

Az ülés magassága, az 100 cm.

Én mint írtam 175 cm vagyok.


Próbáltam vele egy kicsit tekerni, de 20 méter után el is estem :D


Szerintetek ez a bicikli ideális lehet arra, hogy újra bele jöjjek?

Vagy ez túl magas nekem?

Egyáltalán van e olyan, hogy túl magas bringa?


Nem tudom pontosan, hogy az előző gazdája milyen magas, de lehet hogy nálam alacsonyabb valamivel a srác.


Azt vágom, hogy nem “rollerezni” kell vele, de azért zavar hogy van jó sok centi a talaj és a lábam között ha letenném.


Nyílván mivel még csak a biciklis KRESZ-t sem vágom, illetve szerencsétlenkedem vele, ezért nem fogom még komolyan használni, nem megyek vele forgalomba, stb. ettől ne féljetek…



2021. okt. 19. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen épphogy lábujjhegyem leér. De én elégjól bringázok...

Tedd lejebb az ülést mert amugy bármivel meglehet tanulni bringazni ami bringa. Kivéve az örületes bribga gépet.

2021. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Utána olvastam és állítólag az nem baj, hogyha nő is férfi biciklit használ, a női bicikli állítólag maximum arra jó, hogyha valaki szoknyában akar tekerni"


Na én pont fordítva vagyok, férfi létemre csak női bringáim vannak, egyszerűbb le-és felszállni, meg nem rúgom le a csomagot se, ha viszek valamit. Ha felülsz a bringára nyújtott lábbal akkor a sarkadnak kell a pedálon lennie, akkor a jó tekerni vele (persze nem a sarkaddal). Te egyelőre tedd alacsonyabbra az ülést, majd ha magabiztosabb leszel emelhetsz rajta.

2021. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja a szoknyás tekerés hívta életre a női vázat.
2021. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyeregben ülve nem is szabad leérni a lábadnak. A pedál alsó holtpontján a lábnak majdnem nyújtva kell lenni. A nyeregnek olyan magasan kell lenni, hogy ha a sarkad van a pedálon, éppen ki legyen nyújtva a lábad. Mielőtt megállt, ki kell állni a nyeregből, és úgy lerakni a lábad a nyereg elé beállva. Koskormányos bringával nehezebb menni, így nem mondanám, hogy ideális tanulni, de ha ez van, és nem akarsz másikat venni, akkor ezt kell megszokni! Az oka az, hogy a koskormány keskenyebb, így kisebb stabilitást ad a kormányzásban. Mindenkinek furcsa először ilyennel menni.
2021. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hypno ***** válasza:
100%

Az előttem szólók szépen leírták, hogy hogyan van jól beállítva az ülésmagasság.


Majd így állítsd be, ha pár alkalom után magabiztos leszel a nyeregben.

Addig viszont bátran engedd lejjebb a nyerget úgy, hogy leérjen a lábad annyira hogy biztonságban érezd magad.

Fárasztóbb lesz tekerni és megfájdulhat itt ott, de elsőre fontosabb, hogy készség szinten tudd használni a műszert.

2021. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól függ számomra, milyen bringa...

Országútin épphogy érjen le a lában ujja.

A 29er-emen tökig leengedve szeretem a nyerget, mivel kiállva szeretek rajta hajtani, a túráim nagyrésze pedig mászásból áll vele, igyanis felfele szeretek haladni, lefele meg tökmindegy, hol a nyereg...

Munkábajáróson pedig kényelmesen érjen le mindket lábam, mert vagy 20 jelzőlámpa van köztem és munkahelyem közt...

2021. okt. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De ültem már tallbike-on is, Bp-n egy szörnybringa találkozón, ott 1.5méterre volt a lábamtól a talaly, azzal nem poén elesni :D
2021. okt. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:

180 centi vagyok, az országútimról talán a lábujjhegyem ér le.

Pedál alsó helyzetében nyújtott lábbal a saroknak kell pont a pedált elérnie, akkor jó a magasság (alkati eltérések miatt plusz-mínusz 1 centi, ahogy kényelmes).

Ez a tekerésre a leghatékonyabb nyeregmagasság.

Ha nem a tekerés fárasztósága, hatékonysága a legfontosabb, akkor lehet alacsonyabb is. Terep lejtőzés, városi tinglitanglizás stb.


A talaj távolsága nem téma, ameddig fel nem akadsz a váz felsőcsövön zacsival.

Akkor túl magas a vázad.

2021. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

"Azt vágom, hogy nem “rollerezni” kell vele, de azért zavar hogy van jó sok centi a talaj és a lábam között ha letenném."


Megálláskor nem kötelező a nyergen ülve maradni.

Sőt, legjobb mindig leszállni róla.

És máris leér a lábad.

2021. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Azért mégis az a legszebb,ha pirosnál nyeregben maradsz, persze a lábaid pedállokon és szépen egyensúlyzva varod a zöldet :)


Nekem még állva is ritkán megy.

2021. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!