Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Édemes egy 2012-es Deore XT...

Édemes egy 2012-es Deore XT hajtás szettet (3*9)lecserélni egy 1x11 vagy 1x12 sebességes Sram hajtásra?Xt a 2 váltó, a lánc, a fogaskoszorú. A hajtókar egyedül Deore...

Figyelt kérdés
Szívem szerint lecserélném, de amikor megláttam, hogy kb 150 lenne most az említett Sram hajtás(Hátsó váltó, fogaskoszorú, lánc, hajtókar, váltókar) lestem egyet...
2022. aug. 20. 20:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" 24-es első tányért a hátsó nagyokkal, középsőt a közepesekkel, 48-as tányért meg a kicsikkel használod és minimális a keresztbe futás, láncnyírás. Persze, ha valakinek csak annyi esze van hogy a 24 fogas első tányérral levált a hátsó kis fogasokra, az meg is érdemli, hogy kinyírja a hajtóművét rövid távon. "


És szerinted az, aki megveszi élete első tescós, váltós (ne adj isten, első-hátsó váltós) bringáját, hogy kijárjon a piacra, ahol van egy "meredek" felhajtó, az ezt honnan tudja?? Arról sem lesz fogalma, hogy épp melyik, kisebb vagy nagyobb fogaskeréken van a lánc (hiszen nem lát tekerés közben maga alá), örülni fog, hogy valamerre tekergetheti a váltókart. Majd idővel kitapasztalja, jó esetben. De én pl. több olyan embert is ismerek, akinek váltós bringája van, közben soha nem is használta a váltót, mert kb. fogalma sincs róla.

2022. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Megnéztem, kb. 80-90 ezerből ki lehet hozni most is. Deore 5100 váltó, váltókar és lánckeréksor kb. 60000 Ft 2wheels.hu oldalon. Láncot szerintem ne shimanot vegyél, inkább Sram vagy KMC! Erre számolj mondjuk 10k-t! Egy jó narrow-wide tányér még 10-15k. Ebike.hu oldalon is találsz 10-15-ért pl. Sunracet, a2z-t vagy Funnt. A lyukosztásra figyelj, hogy egyezzen a tieddel! Shimano általában 104-es lyukkörű 4 furatos, de nem mindig. Arra is figyelj, hogy az új shimanoknál már nem szimmetrikus a lyukelosztás, nem kompatibilis a régi hajtókarokkal!


Egyébként én nagyon szeretem, két bringám is 1x11. Ha terepen használod, szerintem van értelme. Túrázós felhasználásra nem feltétlenül. Arra egy 3x9-es trekkingem van. Ott ráérek matatni a két váltókarral, és legalább fillerékért van hozzá mindent. Az összetelós montin viszont gyűlöltem a 2x10-et.

2022. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!