Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Őszi-téli kerékpározáshoz női...

Őszi-téli kerékpározáshoz női hosszú nadrág amin nem fúj át a szél?

Figyelt kérdés

Most hogy kezd hidegebb lenni az időjárás, valami olyan testhez simulós, legging típusú női nadrágot keresek, ami jó biciklizéshez is.

Amit szeretnék: ne fújjon át rajta a szél, kb. 5-15 fok között lehessen használni és ne legyen benne biciklis applikáció.

Okok: van egy applikációs rövid biciklis nadrágom, ezt venném alá/fölé azon felül szívesen használnám még egyéb téli sportokhoz is pl. túrázáshoz. Ezért nem szeretnék applikációt.

Ha lehet, 15 000 ft-ig álljon meg az ára.

Tudnátok ilyesmi nadrágokat ajánlani? Van ami nektek már bevált ilyen célokra?

Egyelőre a Decathlon oldalán néztem fitness melegítő nadrágokat de ezekkel kapcsolatban kételyeim vannak mennyire szélálló, stb. Legjobb ötletem, hogy bemegyek az üzeltbe és megkérem az eladót, hogy javasoljon valamit.



2022. szept. 19. 16:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A farmert felejtsd el! Hamar tönkremegy és a bokánál úgyis befúj a hideg.

A futónadrág nem rossz, de a bringás nadrág abban a különbözik, hogy a téliek mind kantárosak és a derekadat is melegen tartják. (És le sem tud csúszni.) Régebben lehetett ilyet betét nélkül is kapni.

Ha veszel téli bringás nadrágot, akkor a rövid nem megy tönkre tavaszig.

2022. szept. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 MGéza ***** válasza:
100%
Testhez álló, elasztikus a legjobb kerékpározáshoz, nem tud elmozdulni, így nem dörgöl, tehát nem fogsz napokig a kellemetlen kipirosodásoktól szenvedni. Figyelni kell mit írnak rá, milyen hőmérsékletre ajánlják. Nem testhez álló, egyéb sportruházat ha kell, akkor ez fölé legyen felvéve.
2022. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 NTBS ***** válasza:
Biztosan van ilyen.
2022. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Pár órára eddig eltekertem a városban hidegebb időben harisnya+farmerben, de azért egész napokra ez nem az igazi."


Ezzel én is így vagyok. Naponta egyetemre farmerban tekerek, de az 20-30 perc kb. Annyi nem vészes farmerban sem, nem tör fel. Egész napos tekerésre valóban nem jó. Oda valami funkcionális testhez tapadó elasztikus, varrás nélküli anyag kell, hogy hosszú távon is kényelmes legyen. Az anyagi kereted sajnos elég szűk.

2022. szept. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azóta vettem egy téli futónadrágot, meg egy biciklis térdmelegítőt. Ezeket így egymásra húzva a tetejére pedig a az applikációs rövidnadrágot felvéve tökéletesen megfelel. :)
2022. szept. 25. 18:39
 16/21 anonim ***** válasza:
Olcsó kínai susogós dzsogging bolyhos cicanadrággal! Alias windstopper nadrág téli kerékpáros aláöltözettel, csak tized áron! :D :D
2022. szept. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
"Olcsó kínai susogós dzsogging " Épp ilyet keresgélek! :)
2022. szept. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én nem költök sok ezret, nekem be vált módszer téli bringázáshoz vastag harisnyanadrág és erre veszek egy fényes lycra leggingset, a lábamon amúgy sem izzadok, inkább a felső testrészem izzadós, azt meg könnyen meg oldottam, egy hosszú ujjú tornadresszt veszek fel, arra meg egy pulóvert és kész. Pár ezer forintból meg van.
2022. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Én már nem is tudok farmerben bicajozni. Az ülepénél a vastag varrás iszonyatosan "feltöri", kidörzsöl. (nő vagyok)"


Szinte minden nap biciklivel járok egyetemre. Igaz csak 7 km oda, 7 vissza. Nem nagy táv. De szinte mindig farmerban vagyok. Ma már nem igazán kapni azt a hagyományos vastag kemény anyagú farmert, ami törni tudna. A mostani puha, sztreccses anyagúak engem egyáltalán nem törnek. Legutóbb direkt megfigyeltem: a fenékrészen, ami hozzáér a nyereghez nincs varrás. A combon pedig nem dörzsölődik a nyereghez. Legalábbis ott ahol a varrás van, biztosan nem. Mondjuk én elég vékony lakat vagyok járás közben alapból sem ér össze a combom. Biciklinél is megvan ez a hézag. Tehát egyáltalán nem tör napi 14 km-en.

Hosszabb távú egész napos tekeréshez persze mindenképp jobb valami funkcionális varrás nélküli gatyó.

2022. okt. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19: én eleve sportolási célú, hosszabb túrákat csinálok, tehát erre gondoltam... Hétvégi 60-70 km, de nyári estéken is megvan a 30-40. Ehhez egyszerűen kényelmetlen a farmer, még ha stretch-es is... pedig én is vékony vagyok (172/58)
2022. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!