Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van e értelme a teleszkópnak...

Van e értelme a teleszkópnak a kerékpárokon ami napi használatban ha van melyiket érdemes meg venni a belépő kategóriában?

Figyelt kérdés
Tudom létezik kismillió egy teleszkóp árban minőségben súlyban anyagban stb. Sikerült vennem egy Trekking kerékpárt merev villásat jó áron használtan. Sokat nézegettem a hirdetéseket és valynem lett is egy teleszkópos csak a tulaj úgy volt vele hogy csak árulni akar nem eladani így nem igazán volt együtt működő. Lényeg az hogy én napi szinten használom a kerékpárt 10km-t ingázok vele főleg aszfalton de benéz időközönként "városias környezet" járda szigetek pl. Így belém bújt a kisördög hogy át építetném első teleszkóposra a kerékpárt de olyanra ami legalább egy évet ki bír karbantartás nélkül.Tudom hogy a belépő szint acél rugót tartalmaz. De a kérdésem az lenne hogy megéri e az efféle át alakítattás ha igen melyik az ajánlott márka ami megbízható

2022. dec. 17. 17:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Tekertem eleget teleszkóppal és anélkül is. Azt mondom, aszfalton nincs rá szükség. Terepen jó, szóval a használat jellege dönti el.

Gumiharang: igen jól látod, ez probléma. Egy kommersz teleszkóp halála jellemzően az, hogy pár eső után elkezd rozsdásodni a cső és szétkoptatja a mozgórészben a műanyagbetéteket. A gyártók így döntöttek, hogy ez jó neked és ezt fogod szeretni.

2022. dec. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak aszfalton használod akkor fölösleges a teló.

Ha kimész terepre és ott normálisan csapatsz akkor kell.


Annyi előnye van,hogy szinte mindenhol kényelmesebb lesz a tekerés,a lezárás akkor lényeges ha izomból nyomod neki felfelé,ha ülve mászol 5-6km/h körüli tempóval akkor nem fog bologava energiát elveni tekerésből.


A gumiharmonika szép volt jó volt de valodi előnye csak esőben volt,meg acél becsúszáraknál. És nem kellet annyira pontosan összerakni a technikát,elrejtette a hézagot a külső és a becsuszó közt.

Tocsoghatott az olajban,zsirban a gumi alatt senkit nem érdekelt.

Na ez szüntmeg vele együtt.

Szépséges tiszta telok vannak mamár.

2022. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Alex Fly ***** válasza:

A teleszkóp célja alapvetően az, hogy egyenetlen terepen nagyobb sebességnél is a talakon tartsa a kereket, így a kerékpár ilyenkor is irányítható maradjon.

Ha ilyen körülmények között használod, akkor ez ellensúlyozza az osmert hátrányokat: nagyobb tömeg, rosszabb irányíthatóság, karbantartásigény, rosszabb hajtáshatékonyság, stb.

És persze a megfelelő működéshez az előfeszítést és a csillapítást is az egyénileg kell beállítanod, különben csak még rosszabb lesz -az, hogy egy villában van egy rugó, nem elég.

Ha merev villát cserélsz teleszkópra, akkor ott van még a beépítési magasság kérdése is, ami könnyen tönkreteheti a jármű geometriáját...

Szóval ez nem úgy van, hogy csak lekasztol a polcról egy rugós villát, beszereled és eljön a kánaán.

2022. dec. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a geometria dolog.

Én eljátszottam ide is oda is,azaz telositottam bringát és télre telotlanitottam. Az igazi első percben milyen magas illetve milyen alacsony érzést hamar megszoktam,a geometriai változást,ha nem mondják akkor fel sem tűnik. Pedig tényleg csak bementem és leakasztottam egy megfelelő nyakut,amit aztán otthon fürészlappal (nem rendes fűrésszel) méretre vandálkodtam.


Szóval azt mondom,hogy ez a geometriás rémisztgetés nem szentírás.

2022. dec. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Alex Fly ***** válasza:
@14: nem rémisztgetés. A kerékpárvázak arányai nem véletlenül olyanok, amilyenek... A fejcső, nyeregcső szöge, az utánfutás, a nyeregpozíció, az irányítás -ez mind megváltozik egy más beépítési magasságű villával.
2022. dec. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Persze ez tisztasor.

Csak én semmiféle hatalmas változást nem érzékeltem,amivel riogattak...hogy instabil lesz,megváltozik a viselkedése,stb.

Biztos van akinél van ilyen de nem lehet törvényszerű.


Illetve kevéssé tartom valoszínűnek,hogy 2geoval terveznek egy tömegtermék vázat.

Emlékeimben èl egy bizonyos hajósról elnevezett kerékpár gyártó,talán altus/acera szettes bringája melyet kínált telóval és teló nélkül, jelentős különbség csak az árban volt...

2022. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16!


Ha valamit telóval és nélküle is kínálnak, akkor valószínűleg ahhoz a vázhoz való hosszban is a villa.

Persze kicsit túl van ez lihegve, hiszen azonos kategórián belül alig van eltérés ilyen téren.

Kétszer is kaptam kölcsön telót monti versenyre, mert az enyém éppen szerviz alatt volt és alkatrészre kellett várni. Éreztem az összes különbséget, de ha dolgozik a teló, akkor folyamatosan változik a geo.

2022. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Alex Fly ***** válasza:
@16: a lényeg a beépítési magasság. Vannak merev/teleszkópos villák, amelyeknek ezen paramétere ugyanaz, tehát csereszabatosak. De nem ez a jellemző: egy mai kommersz aluvázat pl. eleve rugós villához terveznek, ha merevvillát akarsz, akkor pár gyártónak van megfelelő típusa, amely nem ront a geon. És egy alapból merevvillához tervezett vázhoz is beszerezhető olyan teleszkóp, amely nem chopperesíti a gépet -de ezek sem a sarki fűszeresnél beszerezhető típusok.
2022. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

16 vagyok.

A válaszom lényege saját tapasztalatom alapján,hogy olyan hűdenagy különbség nem lesz, a geoban a telotól.

2022. dec. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Kvázi ugyanez van teló nélkül [link] de ha tényleg ennyi macera van vele akkor hagyom.
2022. dec. 21. 07:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!