Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Triban rc120 országúti kerékpá...

Triban rc120 országúti kerékpár váltójának cseréje Shimanora? Több lent.

Figyelt kérdés

Van egy Triban rc120-as outi biciklim.

[link]


8 sebességes alapból, a váltója egy MICROSHIFT 8 sebességes váltó, amelyről azt hallottam és olvastam, hogy nem a legminőségibb.


Így azt szeretném megkérdezni, hogy milyen váltót ajánlanátok a Microshift helyett? (Árban egy 20 körülre gondolok, +/- 5 ezer)


Nézegettem Shimano váltókat és találtam párat (pl. SHIMANO Deore M592, SHIMANO Sora R3000 vagy SHIMANO ALIVIO RD-T4000), de ezek mind 9 sebességesek, de a bicikli csak 8 és ezért nem tudom, hogy jól működnének-e, illetve, hogy mennyivel lennének minőségibbek a Microshifthez képest?


Illetve, hogy attól, hogy a bicikli alapból 8 sebességes, felszerelhetek-e rá egy 9 vagy akár 10 sebességes váltót és az fog-e rendesen váltani és működni?

(Nem nagyon találok normális, gyárilag 8 sebességes váltót)



2023. júl. 7. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Tehetsz fel 9 sebességest, talán még 10-est is, de csak akkor, ha a bovdenhúzása ugyanannyi. Nem minden váltó és váltókar kompatibilis. Gyakran még márkán belül sem működnek az országúti váltókarok a trekking/monti váltókkal. Ez sajnos elég alapos utánajárást igényel.
2023. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez igy sajnos nehez es draga kor lesz, sanszosan kell a fekvaltokarokat is cserelni, es a sort is ha normalis minosegu, minimum 105-ost rakatsz fel shimanobol.
2023. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem 8 sebességes váltóra cseréled, akkor a racsnit is cserélni kell, a fékváltókart is, ez tuti. Nagyon alsó hangon ez így már 60 rongy .. Rossz esetben lehet hogy még a hajtást is és a láncot. Lehet hogy tök egyszerűen megoldható, de az is lehet hogy újra kell építeni a biciklit.... Szerintem nem éri meg. Azt hogy ez a Microshift milyen, nem tudom. Állítólag nem jó, de nincs vele saját tapasztalatom.
2023. júl. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket.


Ha viszont egy 8 sebességes váltóra cserélném ki (SHIMANO CLARIS RD-R2000-GS) például erre, akkor azt minden probléma nélkül tudnám?


[link]

2023. júl. 7. 22:47
 5/7 anonim ***** válasza:

"amelyről azt hallottam és olvastam, hogy nem a legminőségibb". Tehát ilyened van, nem tapasztaltál vele problémát, de mert azt olvastad, hogy nem elég drága (minőségi), ezért ráköltesz egy rakás pénzt, hogy a bicikliden ugyanúgy 8 sebességes váltó legyen csak más típusú? És ez neked megér kb. 70ezer Ft-ot (plusz szerviz díja ha nem te csinálod otthon)?

A váltókarokat is cserélned kell valószínűleg.

2023. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha 8-asra cseréled, akkor valószínűleg egyszerűbb, de lehet hogy a fékváltókart is kell cserélni, és az a nagyon drága. Esetleg nézhetsz használtan, hogy költséghatékonyabb legyen a dolog. De ha nincs bajos a jelenlegi váltóval, szerintem nem éri meg.
2023. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

A valóságban pedig minden további nélkül lecserélheted. 9 fokozatú váltó tökéletesen működik 8-as rendszerben. Az általad kinézettek közül mindegyik jó -de azt azért hozzá kell tenni, hogy a Sora outi, míg az Alivio és a Deore MTB, amelyeket teljesen más felhasználásra terveztek...

A Shimano ebből a szempontből eléggé felhasználóbarát: 10 fokozat alatt mindegyik indexes váltórendszerük SIS rendszerű, magyarul kvázi minden működik mindennel (egyedül az MTB és outi első váltók nem felcserélhetőek, illetve a legelső generációs Dura-Ace nem kompatíbilis a későbbi rendszerekkel).

És persze a Microshift 100%-ban Shimano-kompatíbilis...

A magam részéről azt ajánlom, hogy használd a meglevő váltódat, aztán ha cserére érett, akkor majd vehetsz helyette Shimanot...

2023. júl. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!