Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Új biciklire érdemes ilyen...

Új biciklire érdemes ilyen tépőzáras neoprén láncvilla védőt venni?

Figyelt kérdés

Nem drága dolog, boltban nagyon ajánlgatták. De nekem az előző biciklimen soha nem karcolódott össze a láncvillám.

Ti használtok ilyet? Van értelme?


2023. aug. 15. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Vázvédő matricát tegyél rá. Az ilyen tépőzáras cuccok alá bemegy a por és összekarcolódik a váz.
2023. aug. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem karistolta még meg lánc a vázamat.

De vettem egy ilyen cuccot amikor nagyon akciós volt. Kicsi volt a láncvillára, nem érte át, úgyhogy bevágtam a szekrény aljába. :D Ennyi volt a pályafutása.

2023. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem full felesleges dolog.
2023. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy érdemes-e, hiszen tulajdonképpen az egész vázra lehetne rakni, hiszen bárhol megkarcolódhat. Nem is tudtam, hogy létezik ilyen, én "dekorációs" céllal ragasztgattam műanyag öntapadós, autókra való "ajtóvédő ütközőket" a villákra, mert épp megtetszett és jó ötletnek tűnt feldobni a szürke bringa egyhangúságát (meg elfedni a régi karcolásokat) :)
2023. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:
Nem a karcok miatt, hanem hogy a láncvillára csapódó lánc ne verje le a festéket...
2023. aug. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó, akkor helyesbítek: nekem még soha nem csapódott a láncom a láncvillára. Milyen helyzetben tud odacsapódni? A váltó ha megfeszíti, az nem nagyon tud csapódni, nem?

Amúgy azt vettem észre, hogy inkább néha a cipóm sarka ér oda. 10-es sor van rajta + tárcsafék. Eléggé hajlik kifelé szélesre a villa. Nekem meg 45-ös lábam van. Lehet emiatt tennék oda valami fóliát, vagy valamit...

2023. aug. 17. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:
6: például elöl leesik a lánc. Vagy terepen egy nagyobb gyökéren/kövön tud szépeket csapódni egy hátsó váltó, ami esetleg nem direkt ilyenre van kitalálva és olyankor odaérhet a lánc. De akár szállítás vagy tisztítás közben is, amikor kiveszed a hátsó kereket. Szerintem érdemes odatenni valamit, de nem olyan dolgot, ami alá bemegy a por. Matrica a legjobb, egy átlátszó nem is látszik és megvéd a karcoktól.
2023. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én használt gumibelsőt szigszallagoztam oda kb. 18éve.

Ismerőseimnek az a neoprém cuccos 3-4 év alatt kilyukadt.

2023. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!