Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora nyomásértékre fújjátok...

Mekkora nyomásértékre fújjátok a biciklitek kerekét, milyen méret és milyen felhasználásra?

Figyelt kérdés
2023. szept. 22. 18:03
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Igaz az, hogy egy 28"-os trekkinget 2-3 baron kellene használni, mert 4-5 bar már extrém sok? Ma erről próbáltnak győzködni. És hogy 4 barra csak akkor kell fújni, ha 150 kg-os vagyok. Mikor felhoztam, hogy de a gumi oldalfalán ott van, hogy "min 3,5 max 6,0 bar", arra az volt a válasz, hogy az csak "dekoráció". Ez igaz?
2023. szept. 22. 18:17
 2/20 MGéza ***** válasza:
41%

Nem, nem igaz hogy csak dekoráció, aki nem ért hozzá, az ilyen tanácsokat ad: Nyugodtan mond meg neki, hogy nem ért hozzá. A gumi futófelületének szélességétől függ leginkább a nyomástartomány és az ajánlott nyomás, ezen belül az aljához közelíteni mondjuk tényleg csak minimális terhelés alatt ajánlott, nagyobb súlyok cipeléséhez, kisebb gördülési ellenállás eléréséhez pedig max köré fújjuk. Minimum alá nem tanácsos menni a felütéses defektek kockázata miatt, max fölött pedig az oldalfal nyúlását, a gumi élettartamának rövidülését kockáztatjuk.

Mondjuk, egy 47-622 gumit tényleg felesleges például 3 bar nyomásnál keményebbre fújni, de többet nem is nagyon visel el egy olyan széles.

2023. szept. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 MGéza ***** válasza:
Kis add: Nekem volt olyan trekking gumim, ami 28-622 méretű és 7.5bar max nyomáson használható volt...
2023. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek Gézával. A szélességen kívül a súly és az útfelület még két fontos tényező. Én nem javaslom a maximum közelébe vagy fölé fújást, hacsak nem tükör aszfalton bringázol kizárólag, vagy nagyon nagy a terhelés. Rossz úton, terepen előnyösebb alacsonyabb nyomást használni. Nyilván akkora nyomás kell, hogy felütéses defektet ne kapj, de a kisebb nyomás a kényelemnek, tapadásnak is kedvez, és akár gyorsabb is lehet. Nem véletlenül mozdultak az országútisok is a szélesebb gumi, kisebb nyomás irányába. Egy bizonyos szintig gyorsabb, csak ott aztán beleszól az aerodinamika is.

Én 44-622 gumiba előre 2.8, hátra 3 bart fújok, ha aszfalton használom. terepre ebből még érdemes két tizedet engedni. Bringával együtt olyan 120 kg vagyok. Ennek a guminak 4 bar lenne a maximum, de meg sem fordulna a fejemben, hogy annyira felfújjam.

Kiindulási pontnak jó egy ilyen kalkulátor:

[link]

2023. szept. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
37-622 gumi. Kb 85 kg vagyok. Szinte csak aszfalton járok, jó fel jó minőségű kerékpárút.
2023. szept. 22. 18:39
 6/20 anonim ***** válasza:
Erre nekem 3.7/3.9 bart ad a kalkulátor, ha 15 kilósra becsülöm a bringád.
2023. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32-622-t használok országútin. elöl 4,2 hátul 4,8 bar. Ez kb. a legjobb kompromisszum a sebesség és a kényelem között, 2 év tapasztalat alapján. A fent linkelt kalkulátor is majdnem ezt hozza ki amúgy.
2023. szept. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Alex Fly ***** válasza:
100%
37-622, 4,5-5 bar, nagyrészt flaszteren. Előtte 28-622 6-8 baron
2023. szept. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Mindig fújd fel maxra amit a külső ír. Úgyis visszább fogja engedni magától.
2023. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%
A gumi mintázatától is függ. Pl. egy futóéles, oldalt bütyköst érdemes a max közelébe fújni, ha aszfalton használod, mert úgy a középső, keskenyebb felület érintkezik a talajjal, így kisebb a gördülési ellenállás. Kanyarban vagy terepen meg megfogja az oldalmintázat. Ha ilyen gumit csak terepen használsz, akkor viszont jobb a kisebb nyomás.
2023. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!