Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora nyomásértékre fújjátok...

Mekkora nyomásértékre fújjátok a biciklitek kerekét, milyen méret és milyen felhasználásra?

Figyelt kérdés
2023. szept. 22. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%

Jah én is jártam így benzinkúton. Mindig okoskodtak akik ott fújták a kerékpárjaikat, hogy ennyi meg annyi, de max 2!! mer' a suzukit is annyira fújom!

Általánosságban az a "szabály", hogy minél kisebb egy gumi, annál nagyobb nyomás kell bele. A nagy monti gumikban 1,5-2 bar is sok lehet. Az országúti virslikben meg 8-10 bar is kell.

Nekem a trekkingemen a 37-es gumiba 6 bar van. Ha leereszt 5 környékére azt már nagyon megérzem. 4-nél használhatatlan.

A 2.0x622-es gumival szerelt trekkingemet 5 baron használom. 4 barig szoktam hagyni leereszteni, ott még egész jó, de már érződik hogy nehezebben lehet tekerni.

A 2.25-ös 29-es montimat 2-3 bar környékén használom, mikor hogy érzem.

A 26-os városi bicajomon nem emlékszem mekkora gumi van, 1.75-ös lehet talán, azt is 4 bar környékén használom.

Ezek normálisabb gumik, continental, schwalbe. Belsők szintén.

Azt elhiszem hogy a nevesincs gumiba nem szabad fújni túl sokat. Jártam úgy, hogy fater haverja hozta a bicklit hogy fújjam fel. Én meg megszokásból a műhelypumpámmal elkezdtem nyomni... az a szar külső gumi 3 barnál kipattant a felniből és a belső meg eldurrant. Akkorát szólt, hogy két utcával arrébb is felugattak a kutyák. Még egy óra múlva is csengett a fülem.

Szóval jó gumiba mehet a nyomás amit tud, ami rá van írva és ezen határokon belül ami neked kényelmes az adott feladatra. Vacak gumit pedig le kell cserélni jóra :D

Az alsó nyomásértéket illik betartani, mert nagyon hamar oda lehet verni a felnit a földhöz egy döccentőnél és azonnal kivágja a belsőt.

2023. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Igen, a kerékméretet is azért kérdeztem, a nyomásrétékhez.

Márkából régebben Continentalt használtam, aztán Schwelbet, most épp Michelint. 4 bar alatt nekem ránézésre is kicsit laposnak tűnik. Főleg a hátsó, amin ülök. Érezni, hogy hajtani is nehezebb.

2023. szept. 22. 21:12
 13/20 anonim ***** válasza:
Aki értelmesen szerel az úgy fordítja a külsőt, hogy a szelep mellé kerüljön a felfújási érték. Van amire rá van írva egy tól-ig tartomány, de van amire csak 1 db érték van ráírva.
2023. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Alex Fly ***** válasza:
35%
@13: a külsőt úgy kell felszerelni, hogy a felirat közepéhez essen a szelep.
2023. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 MolotovPunk ***** válasza:
Nekem 50-584-es terepgumi van a bringámon és általában majdnem maximumra fújom 4.5 bar környéke alá kicsivel, de azért mivel aszfalton is közlekedek vele sokat. Magas és vékony vagyok 74kg körül, de mégis jól felfújt gumival könnyebben haladok, mint közepesen felfújt kerékkel. 3 bar az én bringám kerekében nekem kevés lenne.
2023. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%
Nekem nincs nyomásmérőm, 37-622-t keményre fújom, annyira, hogy ha ráülök se lapuljon egy kicsit sem. (Mondjuk 55 kg vagyok). Kicsit ráz így, de legalább fürge.
2023. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Moon_Walker ***** válasza:
szép-szép minden, de pontos nyomásmérő is kellene a megfelelő savgerinc megmutatásához. ilyen műszer hányótoknak van?
2023. szept. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

#17 van egy digitális nyomásmérőm. Nem Aliexpresses pár száz forintos kategória. Szerszámboltban vettem sok éve, autóhoz. Ezt használom a bicikli kerekéhez is.

Továbbá laborban dolgozom. Igaz kémiai laborban. De az intézménynek van kalibráló labor része is, ahol pl nyomásmérőket, hőmérőket és egyéb műszereket kalibrálnak. Lekalibráltattam a saját mérőmet. Fejből nem emlékszem a pontos adatokra, pedig meg van róla a kalibrálási jegyzőkönyv. A lényeg tized barra tű pontos, századokban téved csak. Szerintem ez a pontosság kerékfújáshoz bőven elég. Mert nem hiszem, hogy sokan számításba vennék a külső hőmérsékletet, aktuális légnyomást...

A kompresszorom fújópisztolyához csak egy mechanikus óra van. De ezt meg az imént említett kalibrált digitális készülékkel vetettem már többször össze. Nekem ennek a pontossága is kb megfelelőnek tűnik.

2023. szept. 29. 13:41
 19/20 anonim ***** válasza:

Úgyis visszaenged a gumi. De amikor leveszed-felrakod a szelepre akkor is enged el nyomást.


Kissé túl van fújva ez a mondakör. :)

2023. szept. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
16-os vagyok. Időnkénz szervízben fújatom fel, ők csak tudják, mennyire kell. Mondjuk általában annyira, hogy majd lepattanok utána a nyeregből. :)
2023. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!