Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A nőket miért éri hátrány a...

A nőket miért éri hátrány a vázforma miatt?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy ha egy nő túrázáshoz akar venni egy trekkinget, akkor azoknak a kerékpároknak a felső vázcsöve ívelt, ami egy csomó helyet elvesz a kiegészítő táskák rögzítésétől. Konkrétan sok váz olyan, hogy egy kulacsnak van csak hely rajta, közben a férfi változatára meg azt raksz fel, amit nem szégyellsz felrakni, mert teljes értékű váz.


Egyáltalán miért alakult ez ki, hogy a nőknek a lecsapott vázforma az ideális? Mi ebben a logika?



2023. okt. 17. 15:54
1 2 3 4
 11/38 tothp ***** válasza:
84%

Nem kérte senki, de azért összefoglalnám


Azonos anyagfelhasználás mellett a "diamond"-nak is nevezett (dupla háromszög formájú) vázszerkezet a legerősebb.

A durván ejtett (vagy nem létező felsőcsöves), vázak valamelyest gyengébbek.

Értelemszerűen, (azonos anyagot feltételezve), több anyagból lehet ugyanolyan erős vázat kreálni.

Szerelői szemszögből sokszor tapasztaltam, hogy az ilyen női vázakon kicsit nehezebb a megfelelő fék és váltóbowden elvezetést megoldani (és a gyártók többsége nem is nagyon foglalkozik vele, hogy ez ne így legyen)


Néhány esetben mégis célszerű ezt használni.


Hölgyeknél a szoknya viselése miatt. Szerintem ez ma már elhanyagolható méretű kategória. Ma már a bicikis szoknyák semmiféle igényt nem támasztanak a váz formája elé.

Annyira alacsony termetű a kerékpáros, hogy az adott kategóriában nem lehet neki biztonságos átlépési magasságú bringát beszerezni.

Valaki valamiért nem tud "rendesen" (lábat a hátsókerék felet átlendítve) felülni a biciklire.

mert:

-nem tanulta meg, bénázik. (Itt jegyezném meg, hogy nem ördöngősség és biztonságosabb, mint a váz felett bohóckodás)


-egészségügyi okokból nem képes ilyen attrakcióra.


-technikailag nem megoldható, mert hátul "akadály" van. (csomag, gyerek fejecskéje, tandem biciklin a versenyzőtárs)

2023. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
5%

11:

Rossz szokás hátul átbillenteni a lábadat, ha gyereket viszel, akkor lerúgod, jó esetben csak a cuccodat a csomgtartón. Sokkal egyszerűbb és biztonságosabb középen átlépni. Ráadásul ha megállsz a bringával és leszállsz az ülésről, de nem lépsz ki, akkor abból a pozícióból sokkal egyszerűbb középen átlépni.

2023. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 MGéza ***** válasza:
65%
#12: Ha nem viszel gyereket mert mondjuk nincs, vagy nem arra használod a kerékpárt, akkor nincs abban semmi rossz.
2023. okt. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
#11 Nem kérte senki, de nagyon hasznos volt. Köszönjük!
2023. okt. 18. 17:51
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is szempont, hogy a nők nagy része bevásárlásra is használja a kerékpárt. És sokszor nem egy célzott helyre megy, hanem "bevásárló körútra". Többször megáll, leszáll-felszáll, kényelmesebb alacsonyan átlépkedni ennyiszer a vázat, pláne, hogy általában hátra, a csomagtartóra pakolnak. Én sem szeretem átlendítgetni a lábam a váz fölött, öreg is vagyok már ehhez. :( Volt ejtett csöves biciklim, tényleg egyszerűbb volt felülni rá. Most egy félig-meddig "uniszex" vázam van, egyenes vázcsövekkel és a felső kicsit magasabban van a szokásosnál. Erre is ugyanúgy szállok fel, csak kicsit jobban meg kell emelni a lábam, vagy picit megdönteni a biciklit.
2023. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
71%

13:

A baj akkor van ha rutinná válik, és egyszer mégis gyereket viszel. De nem működika dolog nagy biciklis táska esetében sem. Amúgy meg eleve középen átlépni sokkal kényelmesebb megoldás.

2023. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Ugyan ez sem szorosan kapcsolódik a kérdéshez, de akkor beszéljünk róla. A gyerek cipelése alapból veszélyes mutatvány, hiszen megváltoztatja a kerékpár súlypontját. Én személy szerint ezt nem is engedném meg. A gyerek mozgása kiszámíthatatlan és bármikor kibillentheti anyukát a súlypontjából. Ha borulás van, akkor garantált, hogy szanaszét törik a gyerek.
2023. okt. 18. 20:09
 18/38 tothp ***** válasza:
73%

12: Rossz szokás? Láttam én már sarkacskát a felső vázcsőbe kicsit megakedni, aztán az "elkövetőt" ugyanazzal a lendülettel a biciklin átesve az árokparton (és szerencsére nem egy közeledő autó kerekei alatt) landolni.

Mint írtam. Ha egyéb akadály nincs, az a "hivatalos" elindulás módja.

A biciklit sem megszokásból kell használni. ha az ember az ivadékot viszi ovodába, legyen annyi esze, hogy nem rúgja le a fejét.


A kérdezőnek: kerékpáron gyereket szállítani. Újabb érdekes szövevényes téma. Akarunk róla beszélgetni? (egyébként itt a bringás szekcióban pont a napokban volt róla szó)

2023. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 MGéza ***** válasza:
61%

#16: Velem az első eset biztosan nem fordul elő, a másik biztos lehetséges ha háromrészest használ valaki, de én olyan nagy pakkal sem szoktam közlekedni. De az ember nyilván nem hülye, képes felmérni hogy mit tud megcsinálni és mit nem: Egyszer amikor anyám kosarát feltettem a csomagtartóra akkor volt annyi eszem, hogy a füle miatt eszembe sem jutott lábátdobásos technikával elindulni... Alkalmazom még az előbb átlépést persze ha olyan helyen kell megindulni ahol máshogy veszélyes vagy nem lehet, például emelkedő alján vagy ereszkedéshez készülve.

Olyan van hogy valaki nem vesz megfelelő lendületet és/vagy nem lendít elég nagyot, ez nem megy sokaknak, nem éreznek rá és ezért mondják hogy veszélyes. Ahhoz meg nem vagyok elég öreg hogy ne tudjam megcsinálni, 49 vagyok most.

Kérdező: A bébiülések általában fészkelődésbiztosra vannak csinálva, így a súlypont fix, csak szokni kell.

2023. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 tothp ***** válasza:
25%

Ja!!!

Bocsánat bocsánat! Félreértés!


Nem arra gondoltam, hogy a delikvens a pedálra lépve indul és menet közben átlibben a szerkezeten. Az szerintem is hülyeség és árt a technikának is.


Hanem!


Szépen, hátul lendítve átlépek és lábam közé veszem a vasat. Aztán indulok.

2023. okt. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!