Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A nőket miért éri hátrány a...

A nőket miért éri hátrány a vázforma miatt?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy ha egy nő túrázáshoz akar venni egy trekkinget, akkor azoknak a kerékpároknak a felső vázcsöve ívelt, ami egy csomó helyet elvesz a kiegészítő táskák rögzítésétől. Konkrétan sok váz olyan, hogy egy kulacsnak van csak hely rajta, közben a férfi változatára meg azt raksz fel, amit nem szégyellsz felrakni, mert teljes értékű váz.


Egyáltalán miért alakult ez ki, hogy a nőknek a lecsapott vázforma az ideális? Mi ebben a logika?



2023. okt. 17. 15:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%

Baj van a toronyban báttya!

Mióta van net a lipótban?

2023. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
87%
Én női vázról váltottam férfira. Kb két tekerés után megszoktam hogy hátralendítem a lábam. Akkor sincs gáz, ha csomag van, vagy ha szoknya, csak ez utóbbinál kicsit óvatosabban lendítek. :) Azóta ha véletlenül felülök egy női vázas bicóra, akkor is úgy szálok fel rá mint a férfivázasra. Ha csak nincs valami egészsségügyi problémád, vagy nincs akadály a csomagtartón, akkor nincsen ebben semmi nehéz, csak meg kell szokni, ami pikk-pakk megy.
2023. okt. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 MGéza ***** válasza:
10%
#20: Nem egy bicajom van, a 30 éves áruházitól kezdve az országútiig kb minden. Már miért ártana? Egynek sem ment még bele tönkre a hajtóműve, nem kotyogósodott ki hajtókar. Nem tudom mikor kezdted a bringázást, de valamikor réges régen, az egysebis bringák korában amikor a váltóról azt hittük gyorsabb tőle a kerékpár, máshogy nem nagyon lehetett a hajtóművet kímélve megindulni, vagy csak gyök kettővel. Pont annyira ártott a technikának, nulláról gyorsítani a nehéz vasat meg plusz a bringást meg még a többit, hogy elég gyakran lánccsere lett a vége, ha valaki álló helyben a pedálra taposva indult.
2023. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
67%
Az a nő, aki női vázast vesz, hidd el, nem akar 25 táskát felaggatni a bringájára, azt majd cipeli mögötte az ura!
2023. okt. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 NTBS ***** válasza:
67%

Szerintem nem éri hátrány.

Csak el kell dönteni,chogy szabadidős vagy mindennapi használatra veszünk kerékpárt.

2023. okt. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

A Wikipédián amúgy pont egy gyerekszállítós kerékpárral prezentáljak a férfi vázat:


[link]


Erre hogyan lehet felszállni úgy, hogy ne rúgd le az ülést hátul? Csak úgy eszembe jutott...

2023. okt. 21. 16:20
 27/38 anonim ***** válasza:
42%
Azért ez egy 26os mtb, egy magasabb ember simán átlendíti az ülés felett a lábát , a gyereket meg max utána teszed bele.. de nekem nem kihívás egy ilyenen a felső cső felett átlépni sem.
2023. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
20%

26:

Sokadszorra írom, úgy hogy középen átlépsz. Ha megszokod, milliószor kényelmesebb, egyszerűbb, mint hátulról átlendíteni a lábadat. És amúgy a vázméretnek eleve arányosnak kell lennie a testmagasságoddal, szóval az sincs hogy valakinek túl magas lenne.


Egy rossz beidegződés a hátulról átlendítés, 65 éves anyám is ezt csinálja női vázon, így baromi nagy macera neki átállni tolásba, ha mondjuk meg kell valahol állnia.

2023. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Férfi vázat hogy léped át középen? Hozzám illő vázméretet használok és én nem tudom átlépni a csövet.
2023. okt. 21. 19:56
 30/38 MGéza ***** válasza:
68%

#29:

Akkor talán mégsem megfelelő méretet használsz. Ha a felsőcső olyan magasan van hogy nem tudod láb közé venni, az annak a jele. Egyébként ha máshogy nem megy, akkor bedöntik és úgy, láb átellenes oldalon a pedálra, utána a kerékpárt felhúzod egyenesbe.

2023. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!