Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A nőket miért éri hátrány a...

A nőket miért éri hátrány a vázforma miatt?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy ha egy nő túrázáshoz akar venni egy trekkinget, akkor azoknak a kerékpároknak a felső vázcsöve ívelt, ami egy csomó helyet elvesz a kiegészítő táskák rögzítésétől. Konkrétan sok váz olyan, hogy egy kulacsnak van csak hely rajta, közben a férfi változatára meg azt raksz fel, amit nem szégyellsz felrakni, mert teljes értékű váz.


Egyáltalán miért alakult ez ki, hogy a nőknek a lecsapott vázforma az ideális? Mi ebben a logika?



2023. okt. 17. 15:54
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Láb közé tudom venni, de nem tudom átlépni.
2023. okt. 21. 22:03
 32/38 anonim ***** válasza:
40%

Férfivázas montit használok, és át tudom lépni, ha még egy kis döntéssel rásegítek, akkor pláne. Ha szoknyában vagyok és nem akarom, hogy a bugyogómat is lássák felszálláskor, na akkor egy kicsit nehezebb, akkor jobban megdöntöm a bringát, ennyi. Soha életemben nem merészeltem átlendíteni a lábam, az nekem nem megy... :)


Hanem... ami valóban hátrány: Hogy picit hosszú a váz.... mármint előrefelé nagyon előre kell nyúljak. De... ha jól tudom stucninak hívják azt az izét, amit ha rövidebbre cseréltetnék, akkor ideálisabb lenne számomra.

Csak a nagyon hosszú túrákon érzem rossznak, szóval az ritka, ezért még nem cseréltettem.


Nyergem is eredeti, sportos, keskeny férfinyereg... 3 nap alatt megszoktam, teljesen kényelmes, ezért nem cseréltem azt sem fotelra.


A hajlított nyerget "szoknya miatt" dolgot butaságnak tartom.... Sportos bringára nem fogok hosszú szoknyában felülni, a rövid szoknyák esetén meg tök mindegy hol a váz....

2023. okt. 22. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
68%
Vannak nagyseggű nők, meg semmiseggűek. Vannak hosszúpuskalábúak meg malaclábúak, vannak kövérek és vannak deszkák, vannak debellák és vannak gumilabdák. Mindenki meg tudja találni azt a biciklit ami neki megfelel, egy a lényeg, nem szabad utána hozzányúlni, különben lereszelik az illető tökeit.
2023. okt. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 tothp ***** válasza:
80%

32:

Esetleg még a nyereg előre tolásával tudsz próbálkozni, mielőtt új stucnit vennél. Hátha az is elég.

2023. okt. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

31:

Amit láb közé tudsz venni, azt át kell tudnod lépni, csak gyakorlat kérdése.

2023. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
#35 Nézd, én nem vitatom az elméletet, de a gyakorlatban baromi hajlékonynak kell lennie hozzá, hogy át tudd lépni előrelendítéssel. Ráadásul a kormányba még így is beleütközhet a láb. Vagy nem tudom hogyan gondolod.
2023. okt. 22. 18:49
 37/38 anonim ***** válasza:
44%

Tévedés van.

A bringa nyeremagassága a középtengelytől függ. Ha az magasan van akkor az ülés is magasan lesz. Ha a váz leesős, akkor még egy puhos államfő is a lába közé tudja venni. Ha viszont vízszintes a felső csöve akkor már nem.

2023. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
82%

Hmm. Én nőnként lendítve szállok fel a férfi vázas bringára, de most direkt kipróbáltam, a felsőcsövet is tök simán át tudom lépni. Nem mondom hogy kényelmes, de nem is olyan gáz.

Ha gyereket akarnék szállítani, biztos hogy vennék arra a célra egy külön női vázas bicót. A sportos bicóimmal amúgy sem akarnék gyereket cipelni, azok nem arra valók, hanem sporotlni, vagy dinamikusan közlekedni. Gyerekszállításnál nyilván jobb az ejtett váz, az egyenesebb testtartás, az sem árt ha jó masszív a bringa. Nem jó mindenre ugyan az a bringa, ezt el kell fogadni, és akár többet tartani ha ennyire különböző célokra kell. Nekem isvan most három, és ha lesz gyerekem, akkor lesz egy negyedik is...

2023. okt. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!