Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking vagy MTB?

GyurMaGyuri kérdése:

Trekking vagy MTB?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eljött az idő új biciklit vásárolnom. Milyen típusút vegyek, MTB-ot vagy trekkinget? Esetleg crosst? Nagyrészt városban használnám (itt, Debrecenben elég gatya utak vannak), meg évente 1-2 nagyobb túrára Tisza-tó köré, Dunakanyar köré, stb.



febr. 28. 09:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
10%
Pontosan.
febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
MTB-t semmiképp ne vegyél aszfaltra, még rossz utakra se. Főleg ne telósat, a teló elviszi a befektetett energia jó részét. Vegyél trekkinget vagy cross-t (ez ugyanaz mint a trekking, csak nincs rajta sárvédő, csomagtartó meg lámpa). Ha sportosabb vagy, akkor fitness is szóba jöhet, ami olyan, mint egy országúti, csak egyenes kormánnyal. Felénk is vannak rossz utak, néha földutakon is megyek és pont elég a 32mm széles gumi karbon villával.
febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Kieg: MTB-nél a hátsó telóra gondoltam, hogy olyat ne. Első teló mindegyikben van, ahogy a legtöbb trekkingben és crossban is sajnos. Azért sajnos, mert ezek az olcsó telók kb semmit nem érnek és csak plusz súlyt jelentenek. Ezért is jobb egy fitness karbon villával és vastagabb gumival, sokkal gyorsabb, mint egy telós bringa és ugyanolyan kényelmes aszfalton.
febr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kettler trekking nekem bevált Szerencsen.
febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Talán a legjobb megoldás a cross-trekking.
febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
5%
MTB a legjobb,a többi kuka!
febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 MGéza ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora túrákról van szó, mennyi csomaggal. Cross-trekking vagy belépő kategóriás gravel is lehet az ideális jelölt, attól függ persze hogy mennyi pénzt szánsz rá. Ha lesz terepezés is, Dunakanyarban kis ösvényezés, mászás is akkor esetleg 29-es monti.
febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7.


60-70 km-es túrák, a Dunakanyarban is, pont a mászós része volt a legrosszabb (mondjuk az nem a bicó típusától függött, hanem hogy a fantasztikus Tourney-váltót nem tudtam 20-asból lejjebb kapcsolni - 21 sebességes volt az a monti).


Eddig egy 26-os montim volt, városban még csak-csak, de meredekebb utakon nagyon lemaradtam a többiektől. Ezért is veszek most új binyót (meg mondjuk azért is, mert az előzőt ellopták, de az nem ide tartozik).


120k a plafon, ebből nyilvánvalóan nem lehet normális új biciklit venni, inkább használtat böngészek. Ha már itt tartunk, mi az a váltó mondjuk Shimanóból, ami alá nem szabad adni? Hallottam, hogy a Deore már elég a többségnek, de az Altussal is lehet boldogulni. Mi az a minimum, ami alatt nem érdemes nézelődni?


+ 173 cm magas vagyok és 85 kg.

febr. 28. 22:22
 9/13 MGéza ***** válasza:
Nos a válaszomat vagy elfelejtettem elküldeni, vagy törlődött, nem tudom. Ennyi pénzért sajna a használt piac is szűkös, régebbi, 2000-2015 közötti normálisabban felszerelt márkásabb gép lehet a cél, acera alá semmiképp sem adnám, de legjobb tényleg a deore.
febr. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kösznöm szépen a válaszokat!
febr. 29. 05:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!