Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan kell a pedált leszereln...

Hogyan kell a pedált leszerelni a biciklimről?

Figyelt kérdés
Úgy írjátok már le légyszi hogy érthető legyen:D köszi
2011. máj. 28. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Hát egy fénykép sokat segítene, de általánosságban, ha műanyagpedálról, ha fémpedálról van szó :



Van egy kupak a pedál elején azt le kell venni, az alatt lesz található egy 6 lapfejű anya többnyire, de az is lehet, hogy 4 szögletes ez nem egységes sajnos.


A pedál belső hajtókar felöli részénél kell lenni egy hasonló ráfogatásra alkalmas kialakítású felfogató anya..



A kettő rögzíti kétoldalról a pedál "tengelyéhez" a pedál széleinél található csapágyakat.



Először a külső csapágyat kell kioperálni (ha ki lehet) , azután pediga belsőt a hajtókar felé kihúzni.


Van sok olyan pedál is amikbe a csapágy az alakjuknál fogva van belekényszerítve, és csak magávala pedállal együtt szedhető le, és cserélhető.


Sőt olyat is láttam már, ahol az egész pedál a hajtókarra rá volt préselve, sajtolva és csak hajtókarral együtt volt cserélhető.

2011. máj. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én pedálomat abszolút nem így kell leszedni, mint az előző válaszolóét. Az enyémet én egy sima 15-ös villáskulccsal szedem le, mégpedig úgy, hogy a kulcsot a pedál teste és a hajtókar közi keskeny kis hatlapra teszem (maga a pedáltengely van lelapolva ezen a szakaszon, arra illik a villáskulcs), aztán hátrafelé kitekerem a pedált a hajtókarból (mindkettőt hátrafelé, mert a bal pedál balmenetes).
2011. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó válasszoló írta jól az első a szétszedésére gondolt

de arra figyelj h ha leszeded a bal pedált akkor bal oldalra rakd vissza és nem árt pl gépzsírt bekenni a menetbe

2011. máj. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen a másodikban lehet vmi mert nekem is ott rámegy egy 15ös kulcs csak nem tudom hogy kéna kitekerni h egyszerűen nem bírom megmozdítani azt a csavart. Ötlet?
2011. máj. 28. 12:46
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
megfogod és a hajtókar közelébe teszed a villáskulcsot szóval olyan állapotba lesz hogy megtudd fogni egyszerre a hajtókart és a kulcsot egy kézbe és rámarkolsz
2011. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Rettentően meg bír szorulni, főleg ha nem rakott rá gépzsírt az, aki előtted betekerte. Nekem úgy szokott sikerülni, ha a hajtókart úgy tekerem, hogy előre álljon, rárakom a villáskulcsot úgy, hogy az meg hátrafelé mutasson (tehát a hajtókar mellett legyen párhuzamosan), aztán mind a 60 kilómmal ránehezedem a villáskulcsra. Így ki szokott jönni.
2011. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hiába próbálkoztam egész nap nem sikerült:D próbáltam a villáskulcsot valamivel meghosszabítani hogy nagyobb legyen a forgatónyomaték de még így se sikerült. szerintem majd inkább elviszem egy hozzáértőhöz akinek van is hozzá elegendő szerszámja
2011. máj. 28. 20:49
 8/17 anonim ***** válasza:

Én is úgy szoktam leszedni, ahogy a 2. írta.

Épp a héten cseréltem pedált. Az előzőt is én tettem fel, nem zsíroztam (mért kéne?), mégis le tudtam venni.


Úgy szoktam, hogy ráteszem a villáskulcsot a pedál nyakára. Az ellentétes oldali hajtókart vagy pedált megmarkolom. Olyan szögben fogom meg a kettőt, hogy a legnagyobb erőt tudjam rá kifejteni. Tehát közel vízszintesen álljon a villáskulcs és az ellentétes hajtókar. Vagy inkább egy kicsit fölfelé V-alakban. Rátámaszkodok a kettőre egy-egy kézzel. Ha meg van szorulva, akkor kicsit "rugózok" rajta és megindul.


Ha így sem megy, akkor esetleg a pedál menetéhez fújnék egy kis csavarlazítót. Pár perc várakozás után megpróbálnám megint.


Ha még mindig nem megy, akkor elvinném szervizbe, ahol nagyobb gyakorlatuk van a megszorult pedálokról.

Múltkor épp néztem egy szerviz árlistát. Ha jól emlékszem valami pár száz forint munkadíjért cserélnek pedált. Ha nagyon nem bírsz vele, ennyit talán megér.

2011. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tatabike ***** válasza:

Valamit mindenki kifelejtett, srácok!

A bal oldali pedál tengelye BAL menetes, tehát éppen ellenkezőleg lehet kitekerni! Úgy lazul le, mintha rá akarnád húzni! Ha folyamatosan balra téped, csak még jobban rászorul!

A jobb oldali (lánctányér) pedál hagyományos jobbmenetes!

2011. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 tatabike ***** válasza:
56%
Pontosítok, a második válaszoló zárójelben megemlítette, hogy a bal oldali pedál bal menetes. Szóval erre vigyázni, sokan itt rontják el, és azt hiszik, nem jön le, mert rárohadt...
2011. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!