Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért esik el az ember, ha...

Miért esik el az ember, ha keresztbe tett kézzel biciklizik?

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 19:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%
Ha a kormányt elengedve biciklizel, ugyebár sokkal komolyabban kell egyensúlyoznod, hiszen a kormánnyal nem tudsz korrigálni, sőt, az esetleges hibáidra a kormány sokkal radikálisabban reagál. Na most, ha a kezed még karba is teszed, akkor az egyensúlyozásban leghasznosabb szervedet iktatod ki, ergo elfikázol.
2011. jún. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
nem karba teszem...keresztbe!!! a bal oldalra rakom a jobb kezem, a jobb kormányhoz a balt.
2011. jún. 12. 11:44
 13/17 anonim válasza:
Azért mert ügyetlen vagy és nem gondolod át hogyan kell csinálni.Én nem vagyok profi de bármikor megcsinálom.Engedd el a kormányt azután fogd meg keresztbe nagyon lazán.Gyakorold egyre bátrabban.Ha elengedett kormánnyal tudsz biciklizni, nem fogsz elesni. Gy.
2011. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Röviden: Mert béna...

Amúgy hegynek felfelé is lehet kéz nélkül tekerni, csak ne autó úton, mert nagyobb kacsázással haladsz, de az se lehetetlen, illetve kanyarodni is lehet kéz nélkül (nekem legalábbis megy) de függ a kanyar ívétől meg a sebességtől.. Nem túl gyorsan, és nem is túl éles kanyart.

Ezek után mint már írták, kéz nélkül ha megy, szépen elkezdesz (keresztezett kézzel) kormányt fogni. Javaslom, először közel a kezeket egymáshoz... A szélére kitenni meg már profizmus

2011. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt 20:53 vagyok

Privátban rám szóltak, méghozzá jogosan, szóval korrigálnék. Az egyensúlyozás legfontosabb szerve valóban a fül, rosszul fogalmaztam. A kezed ez esetben a hibák korrigálásának leghatékonyabb eszköze.

2011. jún. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Mert, a kezedben meg van a rutin, hogy merre ven a távolságok,de meg lehet tanulni kereszkezezni is természetesen.

HAJRÁ!

2011. júl. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Kitörted a nyakad, vagy megy már?
2018. okt. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!