Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek?

Milyen biciklit vegyek?

Figyelt kérdés
Többnyire városba, kisebb kiruccanásokhoz (10-20km), és néha földúton való használathoz. Mire érdemes odafigyelni? mennyi az az összeghatár, amiből egy jó, minőségi kerót ki lehet hozni? Tudnátok típusokat ajánlani? 175cm és 68kg vagyok. 15/F

2012. márc. 17. 17:08
1 2
 11/18 claidheamohmor ***** válasza:
Ez fura... soha nem törtem még vázat, csepelt sem. De kinek a pap, kinek a papné...
2012. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 claidheamohmor ***** válasza:

...bocsánat, gyerekkoromban eltörtem anyám jugoszláv összecsukható kemping biciklijét. Talán nem kellett volna ugratnom vele. És pár évre rá eltörtem a csepel motocross fantázianevű biciklimet, ugyanígy, csak akkor ketten ültünk rajta a húgommal. Mindkettő meg lett hegesztve. Érdekes módon a csepel marathon sztárom nem tört el, pedig azzal bunnyhoppoztunk is... :)

Tudni kell mi mennyit bír, és kész. Egyébként a vázak zöme általában max .125 kg tömeg normál használat melletti elviselésére van belőve.

A vázanyag sem mindegy, egy jó kis muffolt vagy jól hegesztett acélváz jó esetben nyugdíjas korodig kiszolgál, az aluvázak viszont minden erőbehatást megjegyeznek, és ez összegződik. (Végeleges a ciklikus kifáradása.) Így az anyagfáradás miatti tervezett élettartamuk élettartamuk 10-15 év, de sokszor kevesebb.

Ettől függetlenül furcsállom hogy 5 éven belül kettőt is eltörtetek.

2012. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Az egészben az a poén, hogy az egyikkel csak boltba jártunk, a másik pedig hosszabb távokon volt leggyakrabban használva. Semmi terep, semmi ugratás, max néha sima földút. De nemcsak a vázzal vannak gondok a csepel bicikliknél.
2012. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 claidheamohmor ***** válasza:

A fene gondolta... hát az elég gáz. Milyen típus volt?

Azt, hogy nem csak a vázzal vannak gondok, mire érted?

Az alacsony árszegmensben, vagyis kb. 80e forint alatt a leggagyibb alkatrészeket teszik mindenből, kevert alkatrészcsaládok, kevert gyártók, és szérián kívüli alkatrészek halmaza. Ez meg szokott látszani az élettartamon, a működés finomságán, a beállítások pontatlanságán. Ez van, annyi lenne a lényeg, hogy tudd, hogy a pénzedért mit kapsz, és annak milyen korlátai vannak. Meg ne hagyd magad elkábítani a boltban :)

2012. máj. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Írtam privátot. Nézd meg :)
2012. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 claidheamohmor ***** válasza:
kinek is?
2012. máj. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek.

Gondoltam nem kell címezni :p

2012. máj. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 claidheamohmor ***** válasza:
:P
2012. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!