Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen GPS-t vegyek?

Forko kérdése:

Milyen GPS-t vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Outdoor GPS-t szeretnék venni csak sajnos nem nagyon értek hozzájuk. Amire szügségem lenne, hogy térkép alapú legyen úgy mint az autos GPS-ek. További követelmény hogy 2xAA elemre menjen (esetleg többre). Amit még szeretnék tőle, hogy hosszabb utak utiterveit bele lehessen játszani (pl Budapest - Róma stb). ÉS geacachingra is használható legyen :) Előre is köszi minden válaszadónak



2012. ápr. 18. 16:30
 1/6 Alex Fly ***** válasza:

Szerintem nézz körül a geocaching.hu ill. a gpsgames.hu fórumain. Az általad írt paramétereknek nagyon sok készülék megfelel, egyéni ízlés és pénztárca kérdése, melyiket választod. Az elterjedtek a Garmin készülékei, ha nem akarsz szívni, azt veszel. Kezdésnek egy olcsó eTrex, pl. Legend HCX, vagy ha az érintőképernyőt jobban szereted, akkor Dakota; ha több pénzt szánsz rá, akkor GPSMap 60 CSX, GPSMap 62S vagy tapival Oregon, ha el vagy eresztve, akkor Montana...

De ha benézel egy ezzel foglalkozó üzletbe (pl. a Geochallenge), akkor ott megnézheted, kézbe foghatod és kipróbálhatod őket -melyik a neked való...

2012. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat én is Garminon gondolkodtam autós GPS-ben nagyon bejött a választásom az eTrex 30-ra esett. Véleményed róla? ( [link] Továbbá szeretnék bele térképeket Csehország, Szlovákia, Magyarország. Esetleg Szlovénia, Ausztria és Olaszország. Csak ahogy nézem ez egy vagyonba kerül. Következő kérdés, hogy lehetne-e hozzá valami freeware térképeket találni vagy esetleg valami más GPS ami támogatna valamilyen freeware térképeket ? Egy csapattal ugy döntöttünk nyáron eltekernénk Velencébe vagy Rómába és erre kellene ez a készülék térképekkel, hogy támogasson minket az úton (na meg persze geocache re :) ). Az útvonalat előre meg szeretnénk tervezni és belejátszani mondjuk GPX file-ban. Ez lehetséges?
2012. ápr. 22. 01:24
 3/6 Alex Fly ***** válasza:

Úgy tudom, az új eTrexeket kivesézték a gpsgames.hu oldalon, érdemes azt elolvasni. Térképeket meg sok helyen be lehet szerezni hozzá, pl. közép-Európáról az openmaps.eu, Magyarországról a turistautak.hu oldalon (az omp is a tuhura épül), a legtöbb helyről találsz az openstreetmap.org-on, kerékpáros térképek a velomap.org ill. openmtbmap.org...

Ezek mind free térképek és trackek alapján készülnek, így pontosnak tekinthetőek. De éppen ezért a részletességük változó. Neked ajánlom az OMP-s térképet, az majdnem minden általad említett területet tartalmaz. Emellé még a hiányzó szelvényeket pl. az OSM-ról...

Vagy lehet persze fizetőseket is, a Garmin oldalain ott a választék.

2012. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elolvastam a tesztet a gpsgames.hu oldalon az eTrex 30 ról és még átolvastam a Dakota-ról szerintem mind a kettő jó.

Sikerült leszűkíteni 3 készülékre a kört amik a következők:

[link]

[link]

[link]


Melyiket ajánlanád ha az ár az nem számít ?


További kérdés a térképek hozzáadással hogy müködik ? Van valamilyen speciális formátum amit a garmin használ vagy több formátummal is képes együtt dolgozni? Ezekre a gépekre lehuzok a netröl valami egyszerű térképet rákopizom és már fog is müködni vagy csak az orginál Garmin topo térképek használhatók ? Lehet beléjük SD kártyát rakni, veszek egy 4 - 8 GB és arra játszom rá a térképeket vagy a gépbe kell ?

2012. ápr. 23. 01:50
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Választani nem tudok helyetted.

A három közül a magasabb kategóriát az Oregon képviseli, a Dakota tulajdonképpen a "kisöccse". A Dakota20 és eTrex30 tulajdonképp ugyanaz a kategória, a tudásuk is hasonló, a fő különbség a kettő között, hogy az eTrex nyomógombokkal műxik, a Dakota érintőképernyős. A választás attól függ, kinek melyik jön be. Illetve az eTrex már képes a GPS-holdak mellett az orosz Glonassz rendszer használatára is -olyan helyen, ahol gyenge a műholdvétel, ez előny lehet.

A térképeket pedig a készülékhez kapott (vagy akár letölthető) MapSource (vagy BaseCamp) programmal tudod a GPS-re varázsolni. Leírni nehezebb lenne, mint megcsinálni.

Javaslom a geocaching.hu fórumát illetve a

sylverrat.hu/faq/ olvasását; ott nálam hozzáértőbb emberek részletes választ adnak az összes itt felmerült kérdésedre.

2012. ápr. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid :)
2012. ápr. 24. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!