Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik mód hatásosabb zsíréget...

Melyik mód hatásosabb zsírégetésre? (Lent)

Figyelt kérdés
Szval a combomból szeretnék lefogyni...eddig jártam futni de most olvastam hogy zsírégetésnek a futás nem jó mert igazából nem a zsír megy le hanem az izom. szval kerékpáron vannak erősségek. ha gyenge akkor sokat, és könnyen kell tekerni, vagy erős, akkor pedig keveset de erőset. melyik lenne hatásosabb?

2012. jún. 17. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nincs helyi zsírégetés. Szálkásító diéta kell és heti 4 aerob edzés például laza futás vagy bicikli és mindenhonnan fogsz fogyni.
2012. jún. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Jó a futás is és a bicaj is. Lehet 40-50 perces kevésbé intenzív, aerob zónában végzett kocogás vagy bicajjal tekerés kisebb fokozatban vagy intenzívebb intervallum kardió, ami 20 perces és felváltva van benne 1 perces intenzív rész 1,5 perces laza fokozattal: [link]


Nem megy le izom (vagy csak kevés), ha magasan tartod (3g*testtömegkg) a fehérjét és a szénhidrátot veszed le 1,5-2,5g*testtömegkg-ra. Futás előtti kis bcaa is segíti, hogy ne legyen izomveszteség.

2012. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Aki fogyni akar, az ne kezdjen intervalozni!

1 g zsír = 10 kcal

Tegnap 100+ km-t tekertem, 4400 kcal fogyasztással. Ettem is közben, tehát kb. 3800 kcal, azaz 380 g lehet a veszteség.

Persze ez nem ilyen egyszerű, de alapnak megteszi.

A bringa azért jó, mert lazán lehet 3-6 órát tekerni.

2012. jún. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet. Miért ne lehetne intervallozni?

Egyrészt nem mindenkinek van 3-4 órája tekerni, másrészt 60-70 perc után nagy az izomveszteség is, ami nem célja senkinek.

Harmadik: egy g zsír az 9kcal.

Negyedik: Azt írtam, hogy "vagy". Értelmezzük a "vagy" szócskát; azt jelenti, hogy én is írtam, hogy jó a 40-50 perc aerob is, VAGY az intervallum, tehát NEM azt írtam, hogy csak az a jó.

Az intervallum kardió az edzés UTÁN is megemeli az anyagcserét, amivel még órákig több lesz a zsírégetés, mint sima aerobbal. Mert nem az a lényeg (nem csak), hogy mennyi zsírt égetsz el az edzés közben, hanem, hogy utána egész nap mennyi zsírt használsz fel, feltéve ha kalóriadeficitben vagy. Ezt hívják after burn-nek, ami sima aerobbal csak kis ideig tart. Ha pedig valakinek csak 20-30 perce van, akkor az intervallum edzés igenis, hogy hatékonyabb. El kellene olvasni a cikket amit linkeltem.:)

2012. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Azt megnézném, hogy miképp fogyasztottál 4 óra biciklizéssel 4400kcal... Ne felejtsük, hogy a test izomgliogént használ fel elsődlegesen ebből van 2000-2500kcal másodsorban májglikogént ez 500Kcal, harmadsorban izomfehérjét, negyed sorban zsírt. Mozgás alatt nem lehet jelentős mennyiségű zsírt égetni, mert hosszútávon is törekszik minél kevesebbet felhasználni belőle, mert túl macerás üzemanyag ebből kifolyólag nem érdemes fél napot biciklizéssel tölteni. Jelentős zsírégetés edzés után pihenés közben van amiben az intervallum edzés hatékonyabb.
2012. jún. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

# 4

Ha a g lehet 9.81 helyett 10 m/s, akkor a zsír is lehet 9.2 helyett 10 kcal. Könnyebb így számolni és nem számottevő a tévedés.

Minden pulzus-kontrollos edzés kardió edzés. (A linket cikk szerzője is tesz egy utalást, de ragaszkodik fittness és testépítő körökben elterjedt hibás használathoz.)

Az intervall edzés tipikusan az, ahol nem szabad megspórolni a legalább 15 bemelegítést és a 15 levezetést. Tehát a 20 perc edzés így máris 55 perc. Tehát semmivel sem tart rövidebb ideig, mint a 40-50 perces aerob edzés.

A linkelt cikk az aerob edzésről éppen a lényeget nem írja le. A keringést edzi, ezért szokás kardió edzésnek nevezni. Normális sportoló több hónap alapozás után kezd csak intervall edzésbe. Olyan állapotba kell hozni a szervezetet, hogy elviselje ezt a terhelést. Alapozás és megfelelő bemelegítés nélkül az intervall edzés a keringésre és az ízületekre, izmokra is káros lehet. Nincsen VAGY, ezek csak egymás után jöhetnek.


"Persze ez nem ilyen egyszerű, de alapnak megteszi." Talán nem véletlenül írtam ezt...


# 5

Mivel van gondod? A 4 órával, a 4400 kcal-val vagy a fogyasztás szóval?

2012. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

9,2-őt 10-re kerekíteni.:) 9,5-től szoktunk fölfelé, na mindegy, miért nem egyből 100-ra, hogy kerek legyen??


Ez mekkora hülyeség már, hogy 15 perc melegítés kell intervallum előtt. 5 perc melegítés bőven elég és 5 perc levezetés. Milliószor végeztem már, úhyhogy nekem ne meséld be, hogy így nem jó és a cikk sem ír 15 perceket.

Teljesen kezdőnek nem javasolják, de aki nem tök kezdő annak jó alternatívája lehet az edzéshez, tehát írhatom, hogy VAGY. Nem te fogod nekem megmondani, hogy mit írhatok le.

2012. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy óra kerékpár felfele kerekítve is max 400-450kcal-t fogyaszt gyorsabb tempóval. Ha 4 óráig tekertél 20-30as átlagtempóval akkor is max 1600kcalt égethettél melynek nagy része glikogén volt.


A másik, ha tegnap mégis ennyit égettél el a kerékpáron valami csoda folytán megnézném a 6000kcal-os étrendedet.

2012. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

# 7!


Nem írtam kerekítést, ez elhanyagolásnak nevezik. (Bele lehet kötni, mert szorzatban szerepel a kcal, de úgyis csak egy becslés a számolás eredménye, így nem lesz pontatlanabb tőle a számítás.)

Attól, hogy valaki publikál egy cikket, a cikkben foglaltak nem lesznek automatikusan igazak. Felőlem írhatsz annyi hülyeséget, amennyit csak akarsz. De biztos vagyok benne, hogy a a témában az olvasottságom és a tapasztatom is jóval nagyobb, mint a tiéd.

Már 10 éve is tudtam, hogy zsírégető edzéssel csak zsírt égetni nem lehet.

2012. jún. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

# 8


1. Nem tudom, hogy honnét veszed az 400-450 kcal / óra adatot, de semmi köze a valósághoz. Ez közelebb van a valósághoz: [link]

De azt hiszem a piacvezető Polar felső kategóriás órájából kiolvasott értékkel balgaság lenne vitatkozni.

2. Nem sebességből, hanem pulzusból számolunk kalóriát.

3. Még mindig nem írtam sehol, hogy 4 óra.

4. Nem kell 6000 kcal-os étrend, mert most van egy-két kiló tartalék rajtam.

5. A fogyasztás nem zsírra, hanem energiára (üzemanyagra) vonatkozott.


De ha annyira szeretnéd megnézni, akkor vegyél fel egy pulzusmérőt (kcal számolósat) és tekerj velem egy pilis kört!

2012. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!