Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan lehetne elérni nagyobb...

Kizcar kérdése:

Hogyan lehetne elérni nagyobb sebességet?

Figyelt kérdés

Hogy ugyanannyi erőkifejtéssel kétszer annyi ideig bírjak tekerni, vagy ugyanaddig bírva mint jelenleg, de sokkal gyorsabban haladni.

A fizikumommal nincs baj. Az fel van tuningolva, már nem nagyon tudom tovább fejleszteni. Ezért gondoltam, hogy mostmár a bringát kéne valahogy átalakítani, úgy hogy elérjek úgy plusz 10-20 km/h sebességet, vagy minimum másfélszer több ideig tudjam tartani a sebességet.

Valami ilyesmi megoldáson törtem az agyam.

Elöl két fogaskerékkel.

[link]



2012. szept. 30. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Most milyen bringád van és milyen sebességet érsz el, ill. meddig? Ne gondold, hogy ha egekbe növeled az áttétet, akkor nőni fog a sebességed is. Ez a bringa arra való, hogy szélárnyékban menjen vele az ember, egyébként a saját izmaiddal nem tudnád kihajtani, túl erős a légellenállás.
2012. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Linkoln ***** válasza:
100%

Nem tűnik úgy mintha otthon lennél a témában, bocs ne vedd sértésnek de tényleg.

Soha az életben nem mennél gyorsabban 5km/h-val sem ha a tested már ki lenne gyúrva rá.

És ha ki vagy rá gyúrva akkor még a táv sem fog jobban menni, miért menne?

Tényleg mennyivel mész és mivel?

Valószínűleg már nem fogsz észrevenni változást, maximum a számok mutatnak majd néha néha érdekesen magasat.

Ez alatt az értem hogy pl 40km-t xkm/hval mész le átlagban, van hogy x+1,5el van hogy x-1.5el.

Ha sokat edzel még akkor valószínűleg néha lesznek mondjuk x+2es eredményeid, x-1.5 viszont kevésbé így mondhatni hogy papíron fejlődtél, de nem fogod már igazán látni a különbséget, mindegy mivel tekersz.


Személyes vélemény, szerintem egyáltalán nem jó a fizikumod hogy azon már ne lehetne javítani, sőt szerintem kezdő vagy az egésszel.

Kezdj edzésterv szerűen bicózni ha javulni akarsz és ne tűzz ki komoly célokat mert nagyon kicsi lesz a javulás.

2012. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Linkoln ***** válasza:
100%

Kis plussz infó:

kicsi áttétellel menj.

Percente 100at tekerj kb.

Itt nincs opció hogy én kemény típus vagyok nekem nagy áttétel kell elég a percente 30. Ez egyforma mindenkinél, 100 körül lehet többi hülyeség.

2012. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Linkoln ***** válasza:
Mellesleg versenyző vagyok, ha érdekel szívesne adok tanácsot.
2012. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Brain Storming ***** válasza:
Ugrásszerű változást a kerékpárodon használható minél keskenyebb és minél simább gumira váltással és egy könyöklővel tudsz elérni (a megfelelő ülésbeállításokkal, persze) - ez 2-3 km/h növekedést elérhetsz egyik tekerésről a másikra, de többet nem. Ezt tiszta, tehát nem hátszeles tekerésre értem.
2012. okt. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Linkoln ***** válasza:
100%

Igen, a könyöklő az nagyon ottvan :D

Amugy nem kell nagyon túlzásokba esni, a beállításokhoz ez az oldal jól jöhet:

[link]

Elsőre keménynek tűnhet de ezt meglehet szokni.

Gumi szélességgel a 23mm-es jó.

Egy jó kis schwable ultremonak már ugy is olyan kicsi az ellenállása hogy nem lehetne észrevenni a 20mm-es előnyét.

2012. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez egy komoly kérdés, akkor ezt a videót felejtsd el, mert ez egy speciális rekordkísérlet, aminek nem sok köze van a kerékpározáshoz.


Helyette itt a recept: vegyél egy jó minőségű országúti kerékpárt és eddzél sokat! De 10-20 km/h többletsebességet elérni csak, akkor lehet, ha most nagyon lassan mész. Ez esetben pedig éppen a fizikumoddal van a baj. E szempontból nem az a lényeg, hogy a tükörben jól mutatsz-e, hanem, hogy rendelkezel-e a kerékpárspecifikus izmokkal, állóképességgel, oxigénfelvétellel, szívkapacitással, stb. Az edzéssel nemcsak a sebességedet, hanem az állóképességedet is növelni fogod. Rajtad áll, hogy melyikre helyezed a fő hangsúlyt.

2012. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyira azért nem fontos a dolog számomra, csak érdeklődtem, hogy talán van valami amivel elérhettem volna a nagyobb sebességet elektromos hajtás nélkül.
2012. okt. 6. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!