Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárút hány százalékára...

A kerékpárút hány százalékára parkolhatnak az autósok?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag csak oda tudnak parkolni, félig-meddig főút, a másik oldalon nincs járda, se semmi. Ha gyakorlatlan bringásként megcsapok egy kocsit az honnét az én hibám? Balról kerülni cinkes, mert elég nagy sebességgel és sűrün mennek az autók, plusz padka is van, jobbra enyhén lejtő füves rész fákkal bokrokkal, mellette szűk egy méteres járda. Régen az egyik autótulaj, aki a fél bicikliutat elfoglalta be is szólt valamit, de kétlem, hogy jogosan.

2013. jan. 31. 18:13
 1/7 oldfirehand95 ***** válasza:
100%
Én is találkoztam már hasonló problémával, nagyon idegesítő tud lenni, és még gyakran az autósnak áll feljebb. Egyszerű: Amelyik a kerékpárúton parkol, kulccsal cirógasd meg kicsit a fényezést, lehet egy idő után elmegy a kedve a kerékpárúton parkolástól. De viccet félretéve, szerintem 0 %-án parkolhatnak, ha problémád van emiatt, hívj rendőrt vagy parkolóőrt. Szerintem.
2013. jan. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
szerintem ugyan az vonatkozik rá, mint ami járdára vonatkozna... Amúgy a kulccsal megcirógatás, egyrészt bunkóság, mert azért sokszor az autósok sem tehetnek róla, hogy nincs máshol parkolóhely, ha meg véletlenül egy olyan idegsokkos ember kocsiját karcolod, mint mondjuk én, akkor lehet börtönbe kerülök...:)
2013. febr. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van máshol parkolóhely. Tíz méterrel arrébb, ötven méterrel arrébb, száz méterrel arrébb... magyarán gyalog nem abszolválhatatlan távolságban. Persze megértem én, emberek vagyunk, mindenki hibázhat. Pl. én is vittem már le ilyen, a bringautat parkolónak néző autós tükrét. Nem szándékosan, egyszerűen nem lehetett tőle elférni (mindkét oldalról korlát). Hibáztam, na. Gondoltam, megvárom, és lepapírozzuk a dolgot (van felelősségbiztosításom), de aztán belegondoltam, hogy hátha valami idegsokkos ember kocsija volt, és nem venném szívemre, ha az illető miattam börtönbe kerülne. :)
2013. febr. 1. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Trollkodást félretéve, a válasz 0%, viszont a KRESZ szerint álló jármű nem lehet baleset okozója, tehát akármilyen szabálytalanul parkol, Te leszel a hibás, ha megcsapod. Ha úgy érzed, veszélyes helyzetet teremtett, hívd rá a rendőrséget. Én úgy vagyok vele, hogy amíg nem akadályoz a továbbhaladásban, addig teszek rá, ha meg akadályoz, akkor megyek az úton. Ez a magyar közlekedési morál, kicsit mindenki lazán értelmezi a szabályokat, ezért érdemes türelemmel lenni a másik iránt.
2013. febr. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hm, szóval ha szerencsétlenkedek és leviszem a tükrét állhat akár keresztbe is, nekem jogilag és erkölcsileg illik fizetni.
2013. febr. 1. 11:42
 6/7 oldfirehand95 ***** válasza:
100%
Második! A kulcsos dolgot tényleg csak viccből írtam. Nyilván ez is igen kétélű dolog, a körülmények is befolyásolhatják, előfordulhat hogy az autósnak tényleg az az egyetlen megoldása hogy ráparkol. De a kerékpárosokat is meg kell érteni. Ők az úton nem mindenhol tudnak közlekedni, mert az autósok leszorítják. A járdán meg a gyalogosok szólogatnak be. Az egyetlen hely, ahol zavartalanul tudnak közlekedni az a kerékpárút, erre egyesek gond nélkül ráparkolnak. Tehát egy a lényeg, mindig vegyük figyelembe a körülményeket és képzeljük magunkat a másik helyébe. (Egyébként a magyar közlekedési morál tényleg borzasztó.)
2013. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

11:42

Jogilag igen. Erkölcsileg... hát az már megítélés kérdése :) én azt mondanám rá, hogy instant karma, és továbbmennék.

2013. febr. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!