Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 176cm magas vagyok, mekkora...

176cm magas vagyok, mekkora országuti bicikli lenne az ideális számomra? 16/f

Figyelt kérdés
Kinéztem egy használt 53-ast és arra vagyok kiváncsi h nekem mekkora kellene?
2013. febr. 17. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
szerinte neked kéne az 55ös, én 189cm vagyok és 60asom van kényelmesnek találom! van egy barátom ő 179-180cm és 56osa van! próbáld ki és dönsd el h kényelmes e neked :)
2013. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel 16 eves vagy es remelhetoleg meg noni fogsz, az 53-as meret nagyjabol megfelelonek tunik.

Amugy ne hallgass senkire, a legtobb ember szeret nagymeretu biciklin nyujtozkodni. Nezz meg par videot a youtube-n, hogy az elismert kerekparos milyen pozban tekernek ... es lathatod, hogy mindig a katalogus szerinti vazmeret alatt egy meretet hasznalnak. Sokkal jobban tudsz a sulypontathelyezessel jatszani, ha nem vagy kifeszitve a vazon. (de ez csak tanacs)

Lenyeg a lenyeg: 50-52-es meret lenne az idealis ... az 53-as pont hatareset, szerintem beleugorhatsz a vasarlasba.


Amugy: vannak boltok, ahol nem csak osztjak az iget, hanem megmerik az adataidat es annak megfeleloen ajanlanak meretet. Ilyen ceg pl. a Bp. Dozsa Gy.uton levo bringaland nevu uzlet ... meg a seggcsontod tavolsagat is bemerik, hogy megfelelo nyerget tudjal valasztani. A bemeres nem kerul semmibe es meg csak arra sem kotelez, hogy naluk vasaroljal. Egyszeruen segitokeszek es kesz.

2013. febr. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

elfelejtettem: en magam 182cm magas vagyok. 56-os a paripam, de egy 54-esnek jobban orulnek. Persze lehetne jatszani a stucnival es a nyereg beallitasaval, de nekem integralt kormanyom van, igy csak a nyereggel es nyeregcsovel tudok hozzaidomulni a geometriahoz.


Az alkarodat vizszintesen tartva, a konyokodet nekitolod a nyereg csorehez es kinyujtott ujjakkal el kell tudnod erni a kormanyrudat. Amugy is az orszagutinal inkabb a stucnit nyujtjak elore, mint a kormany-ules tavolsagot novelik meg.

2013. febr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Linkoln ***** válasza:

Hali!

Stucni, ennyi, stucni. Nyereggel ne nagyon variálj, de a stucni pont erre van. Ha kicsi, kicsit hosszabb stucni kell.

Én 182cm magas vagyok, kicsit hosszabbak a lábaim mint a norma, 54-es bringám van, de mindenhol 56-59-est írnak neten, de versenyzek, és mondhatom hogy tényleg néphülyítés.

Tényleg látni a profikon stb hogy nem olyan nagy bringákon mennek.

11cm-es a stucnim, mondjuk az nem olyan rövid, de így pont jó.

Jah, és nem az a jó amire ráülsz és azt mondod, hogy ez jó.

Általában nem a tényleg jóhoz van szokva a nép ezért nem tudják megérezni hogy mi lenne a tényleg jó méret.

50-es azért túlzás, persze függ a stucnitól.

2013. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sándor G válasza:

Én most vettem egy Merida Crossway-t, első ránézésre kicsinek tünt a 46cm.vázmérettel, a 28as kerekhez képest, de mikor elindultam vele, hazafelé Szarvasról a boltból, 25km.rájöttem hogy ez a legkényelmesebb trekking/túrázáshoz való/bringa ami létezik a világon.

A kb.16év mtb.használata után, amiket átalakitgattam a 19coloc vázméretek miatt, stucnicsere kormánycsapágy hosszabitás, /magasitás/,mégis ez a Merida volt a legjobb választás,

A 42mm vékony gumik, gördül0kenyek, alig kell tekerni, és 200m-ket gurul, csak úgy lendületből.

Prima kis bringa, a telo is jól nyeli, az út kátyú egyenletlenségeit, derékfájás 2-3óra bringázás után sincsen, az Mtb.-nél csak előjön, hideg párás időben, hamarébb 1óra után kb.

2013. márc. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sándor G válasza:

Na a lényeg kimaradt, 171cm magas vagyok, és 45éves.

Országúton +elfogadható minőségü, kemény felületű földútakon, gáton használom majd a bringámat, hétvégi túrázásokhoz, mihelyt itt a jó idő

2013. márc. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!