Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szobakerékpározás (v. Bármilye...

Szobakerékpározás (v. Bármilyen sport) után másnap többet mutat a mérleg?

Figyelt kérdés
Az lenne a konkrét kérdésem, hogy napi 40-45 perc szobakerékpározástól lehet-e, hogy másnap többet mutat a mérleg? Mert egy ideje 60 kg vagyok - tegnap este 45 percet tekertem és reggelre majdnem 62 kg lettem (61,8)... Ez a 45 perc tekeréstől lenne?! Ha igen, nem zavar, de szeretném tudni... :D

2013. ápr. 3. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az izom nehezebb,mint a zsír,ezért ha izmosodsz,nehezebb lehetsz.
2013. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mindegy h milyen sportot csinálsz az étkezés a lényeg!

ha nagy izomcsoportot edzel akkor az edzés után a renenerálódás fázisában sok vizet, glüközt tart vissza , de fokózódik a fehérjefelvétel is de a zsír beépülése is.

ez mind összefügg az inzulin hormon tevékenységével, meg az izmok regenerációs képességével.

ezért van néha az h vki fut egy kiadósat, aztán kajál egy jót, a sok kaja meg a vízzel együtt rajta marad.

2013. ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Linkoln ***** válasza:

Szia!

Igazából, nem.

Maga a szobakerékpározás nem igazán serkenti a szervezeted háztartását a komoly izmosításra. Ha kaja is rendben volt max 15 gramm izmot vihetett fel egyik napról a másikra. De azt is csak akkor szokta ha már egy két hete tekersz. És csak egy darabig.

Zsírra sem, ahhoz brutál sokat kellett volna innod.

Valószínűleg nem ürítettél.. :D Sok víz van benned, meg kicsit nehezebb vagy mint gondoltad. Vagy kicsit pontatlan a mérleg.

Szó mi szó, nem lehet hogy egyik nap tekertél és másnap akármilyen stresszhatás reakcióra reagálva a szervezeted benntart majd két kiló plusszt valamire. Szobakerékpározás alatt 40 perc alatt majd egy kilóval könnyebb lehetsz. Ugye az elégetett energia, és az elhasznált víz mint hűtés. esetleg dobsz egy sárgát és még könnyebb leszel.

2013. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Egyébként nem voltam túl pontos a leírásban: nem pont 60 voltam, hanem 60.5 és 60.8 között mozogtam, tehát egy egész kilóval mutatott többet a mérleg, nem 2, ráadásul tegnap kicsit elengedtem magam a kajálásban (2 nagy francia pirítós, sok krumpli, stb...). Volt már ilyen nap (egyébként ritka), de sohasem mutatott 61-nél többet a mérleg... Ezért gondoltam, hogy rátett a biciklizés... Kíváncsi leszek holnap reggelre. Ha holnap is 61.5 felett leszek (tehát marad a +1 kg), akkor híztam, ugye? :/
2013. ápr. 3. 17:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy akkor tényleg a bicikli, ahogy a 2. kommentelő írta, hogy visszatartotta a szervezetem a vizet és a kaját a mozgástól?! Nagyon érdekel ez a dolog, szeretném tudni, hogy tényleg ennyire gyorsan vissza tudnék hízni, vagy csak a testem "szórakozik" velem? :/
2013. ápr. 3. 17:29
 6/8 Linkoln ***** válasza:

Csak a tested szórakozik veled. A hízás sem egy egyszerű dolog. Amikor új zsírsejteket kell generálnia a szervezetnek, akkor csak így töbletevésből (Semmi szélsőséges eset) évi pár kg szedhető fel. 3-5kg.

Ha már volt rajtad zsír akkor esélyes hogy a zsírsejtek ottvannak,adottak csak fel kell őket pumpálni. Úgy gyorsabban is mehet a dolog, de egy nap miatt a szervezet nem fog komoly munkába fogni.

Szerintem ne izgulj, 100gramm zsírnál többet szerintem képtelenség hogy letegyen egy nap a szervezet, még ha könnyű lenne is.

Nem kell félned a kerékpározástól, elég energiaigényes. (Persze étvágyat is szépen növel.. :D)

2013. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Napi szinten tok felesleges sulyt merni atlagembernek:) Egyik nap nagyobbat rottyentesz a slozin es minusz 1 kg. Ha masnap nem ismetled, mert epp nem, akkor meg +1kg.

Dietanal is eleg a heti 1 meres, lehetoleg ugyanazon a napon es napszakon, mondjuk wc utan..

2013. ápr. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, igazán hasznosak voltak!! :)
2013. ápr. 4. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!