Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha általában 800-900kalóriát...

Ha általában 800-900kalóriát eszem egy nap, de egyik nap megeszek mondjuk 2500kalóriát és másnap a mérleg nem mutat többet akkor az előző este bevitt plusz kalória mikor mutatkozik zsir fogmájában a mérlegen? 1-2-3-4nap múlva?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 20:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
Hát, ha 8-900 kalóriát eszel általában, akkor a többlet nem fog megmutatkozni szerintem, mert a szervezeted azonnal elhasználja. 8-900 nagyon kevés, még akkor is, ha fogyózol. Nem lesz jó vége...
2012. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
évek óta ennyit eszem....csak vannak napok mikor kicsit bűnözök.ilyenkor jóval többet eszem.de másnap nem igazán mutatkozik a mérlegen a plusz.és arra gondoltam h talán azért mert 1 éjszaka alatt nem alakul át zsirrá rögtön...de akkor vajon mikor?
2012. nov. 18. 20:29
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból kérdezem: hány kiló vagy, ha évek óta 800-900 kcal-t eszel?
2012. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
163cm és 53kg
2012. nov. 18. 20:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Köszi. :)
2012. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nincs mit :))) mondjuk arra is gondoltam h lehet h az edzések miatt nem mutatkozik meg a plusz...h hamar elégetem..v nem tudom...
2012. nov. 18. 20:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát ha te 800-900 kcal-t viszel be nap mint nap és csak időnként többet, és ennek hatására csak a súlyodat tartod, nem pedig rohamosan fogysz,

annak 2 oka lehet:

-nem jól tippelsz, és sokkal többet viszel be ennél

vagy

-beteg vagy (hormonzavar, pajzsmirigy).


Ilyen magassággal és súllyal már akkor is ~1200 kcal körüli kalóriát éget el a szervezeted, ha csak otthon fekszel, s meg se moccansz.

2012. nov. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát tény h a hormonjaimmal nincs minden rendben.4 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését és azóta nagyon alacsony a progeszteronom.irtak is fel rá tablettát és azóta épp h csak pecsételtem.szóval tény h azt rendbe kéne majd tenni
2012. nov. 18. 21:00
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia, megkérdezhetem, mit eszel egy nap? Egyrészt kíváncsiságból, kíváncsi vagyok a te diétád milyen, másrészt tuti csaK 800-900 ? Mármint vannak "rejtett" kalóriák is.

Mondjuk egy habos tejeskávés csoda is tele van cukorral & zsírral, vagy pl. egy sima latte is több kcal a tej miatt... vagy pl. ha húst sütsz attól függ mennyi olajban csinálod.


A kérdésedre: attól függ mit, és mennyiszer edzel egy héten. Pl. a ping pong nem éget el annyi kcalt, mint a futás. Hányszor edzel? Ha heti min 2-3szor akkor no para, simán lemozgod ezt a "pluszt"


Amúgy 1 alkalomtól nem hízik az ember. Azért, mert a glikogénraktárak feltöltődnek egy picit (ha tartósan 800-900 kcalt eszel, a glikogénraktárak általában félig üresek) főleg ha kevés szénhidrátot eszel. Na, ha egy nap 2500at megeszel, akkor ezek a raktárak (a glikogénraktárak az izmokban vannak. Energiaforrás, a bevitt szénhidrátokból állítja elő a szervezet) feltöltődnek. Ez a bevitt energia (2500) nem alakul át zsírrá, elvégre kb. 1700-1800 kéne a súlytartáshoz, ha edzel is hetente így van kb 800 pluszkalória, ami feltölti a glikogénraktárat, és nem alakul át zsírrá.

Zsírképződés akkor van, ha "túlcsordulna" a glikogénraktár. Tehát ha pl. tartósan egy hétig 2500-at ennél, akkor lehet megindulna a zsírosodás. De mivel te azt csinálod, hogy heti 4 nap alacsony kcal -> 1 nap magas kcal -> utána megint sokáig alacsony kcal bevitel, ezért ez történik: kicsit feltöltődnek az izmaidban a glikogénraktárak, de mivel utána keveset eszel ezt rögtön fel is használja a szervezet, ergó nem tudsz hízni zsírban mert nincs "túlcsordulás" sosem.


Leírnád az étrended nekem légy szíves? De valahogy így: reggeli: 1 barna zsömle paprikával, keménysajttal tízórai: 1 alma valahogy így leírnád nekem? Kíváncsi vagyok mert összehasonlítanám az én étrendemmel!

2012. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ált heti 2*1,5óra edzés és 3*50perc taposás mint cardio

az étrendem meg:

reggeli:2db tojásból rántotta,1db paradicsom,28g barna kenyér,1,5dl kávé édesítővel és 60ml tejjel

ebéd:5dkg rízs,10-12dkg roston hal,cékla saláta édesítővel

uzsonna:1db édesítős natúr joghurt vagy diabetiks vaniliás puding

vacsora:10dkg csirkemellsonka,1db paprika

és napi 2-2,5L folyadék

2012. nov. 18. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!