Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha mindennap biciklizek fél...

Ha mindennap biciklizek fél órát, heti kétszer aerobikozok 1 órát és mellette eszek kb.800 kcal-t akkor fogyni fogok?

Figyelt kérdés

Legfőképpen combomból meg vádlimból szeretnék, meg a fenekemről de a bicózással nem lesz inkább izmosabb ,vastagabb? Így se azt mondanám, hogy hájas mert izmos is, de azért jobb lenne ha vékonyabb lenne..

Amugy 160cm/55 kg. 16/L



2013. máj. 16. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen fogysz, de nem te döntöd el sajnos, hogy honnan menjen le. Ezt nem lehet irányítani. Izmosodni nem tudsz kalória mínuszban.
2013. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :)
2013. máj. 16. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Hekas picilany! :) Megadott adataid alapjan nincs szukseged tulzott dietara. Sportolj rendszeresen, egyel okosan es pihenj eleget. Ennyi. Fiatal vagy meg sanyargatni magad, hiszen a szervezeted meg jo ideig fejlodik, ne vonj el magadtol semmit, csak tartsd karban magad.

Amugy a kerekparozas jo dolog, de fel ora eleg keves ... erobikkal sincs semmi baj, nyugodtan csinald mind a kettot. Jon a nyar, usszal sokat es talan nem artana neha futni is egy keveset.

Viszont a sport mellett, ne igen foglalkozz a kaloriakkal ... adataidbol latszik, hogy amugy sem lehetsz egy nagy zabagep ... szoval a sporthoz egyel rendesen.

Kerekparozassal tokeletesen le tudod fogyasztani az also reszedet, de nagyon sokat kell hozza tekerni ... mondjuk nincs is ebben semmi baj, bringazni tok jo.

2013. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Kerekparozassal tokeletesen le tudod fogyasztani az also reszedet"


Ez hülyeség. Kerékpározással izmosítani tudod az alsó részedet, fogyasztani nem (a kettő egyáltalán nem ugyanaz), ugyanis a fogyás (zsírégetés) nem lokális dolog, a zsírt úgy akkor égeti a szervezeted ha nincs más energiaforrás és energiára van szüksége. De hogy honnan égeti az független attól, hogy mit mozgatsz épp.

2013. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van. Nem lehet külön csak az alsó részről fogyni. Nincs helyi irányított zsírégetés.
2013. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 800cal nagyon kevés. Hamarabb ájulsz el, minthogy eredménye legyen ennek. Jóval többet kell enni, a szervezet kimerül és kórházban is kiköthetsz.
2013. máj. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Számtalan helyen, fórumon találkozhattunk eddig azzal az elszomorító ténnyel, hogy hiába szeretnénk mi a csípőnkön, hasunkon vagy felkarunkon lerakódott zsíroktól megszabadulni, az „csak úgy” nem lehetséges, hisz a zsírégetés soha nem „lokális” / helyi, hanem mindig teljes testet érintő. Gentikalilag kódolt és személyenként eltérő, hogy egy-egy fogyókúrás program során ki honnan, mennyit fog fogyni. Ezt szabályozni nem lehet. Vagy netalán mégis? A kor előre haladtával, a tudomány fejlődésével, újabb és újabb kutatási eredmények látnak napvilágot, melyek azt sejtetik, mégis megvalósulóban van ez a régi álom. Talán mégis létezik helyi zsírégetés?


Testünk zsírtartalmának nemcsak abszolút mértékben (átlagos testzsírszázalék) van jelentősége, hanem a zsírlerakódások helye is lényeges szempont, hisz különböző egészségügyi problémákra is utalhat az adott testtájon megjelenő felesleg. Arról már nem is beszélve, hogy mennyi bosszúságot okoz egy-egy nehezen formássá tehető csípő, comb vagy esetleg derék.


Személyenként eltérő, hogy mely pontokon vagyunk „kerekedésre” hajlamosak, és miután mindig pontosan ott, ahol nem szeretnénk, csupán hergelni tudjuk magunkat a jelenségen. Ha viszont körbenézünk, láthatjuk (szerencsére nem vagyunk egyedül J). Mindenki ezzel a jelenséggel küzd, és mindenkin ott van saját testének „ujjlenyomata”, a rá jellemző „zsírosodás”, a bio-szignatúra! Ez nem más, mint testünk viselkedése, zsírtároló hajlamai, melyek hátterében hormonális hatások húzódnak. Ha mindezt megvizsgáljuk, és okosan cselekszünk, akkor állítólag hatékonyabban küzdhetünk démonjaink ellen!


A „bűnös” hormonok:


- inzulin

- kortizol

- tesztoszteron

- növekedési hormon

- ösztrogén / progeszteron

- pajzsmirigy hormonok

Otthoni testzsír-százalékmérés


Első és legfontosabb feladatunk nem más, mint a bőrredő-, azaz 7 pontos testzsír-mérés! Ehhez legegyszerűbb és legolcsóbb otthoni használatra beszerezni (vagy elcsenni párunktól szigorúan szépség megőrzési célzattal) egy közönséges tolómérőt! Használatakor és az adatok felvételekor arra figyeljünk, hogy a mérést mindig ugyanazon a ponton végezzük, mint korábban, mert így lehet a változást jól megfigyelni! A hét árulkodó testrész pedig a bicepsz, tricepsz, lapocka, hónalj, a csípő és természetesen a comb! Ezekből a következő problémákat olvashatjuk ki!


A bicepsz / tricepsz elzsírosodása


Itt a bicepsz és tricepsz arányának meghatározása a feladat. A cél nőknél 1:2 – 1:3, férfiaknál 1:1, 1:2. Amennyiben ez az arány gyengébb, akkor a túl magas női hormonok lehetnek a bűnösök! Nálunk, nőknél sajnos a fogamzásgátló tabletták is okozhatják ennek a területnek (valamint a combnak) az „elszabadulását”!


Eme probléma egyik lehetséges (állítólagos) megoldása hihetetlen egyszerű: lenmag pelyhet kell fogyasztanunk! Lignan tartalma ugyanis segít az ösztrogén származékokat kitisztítani vérünkből! Tehát irány a spájz vagy a bio bolt!


Hónalj


Az itt található kis redőcske elsősorban pajzsmirigy problémákra utalhat, így működésének optimalizálása javasolt, mégpedig guggulszteronok segítségével. De mi is az a guggul? A Guggul egy Indiában termő fa, amely a törzsén ejtett vágásokon keresztül gyantaszerű levet enged. Ezt a gyantát évszázadok óta használják India hagyományos gyógyászatában. Hatóanyagai bizonyítottan sokfajta biológiai folyamatra hatással vannak, többek között a pajzsmirigy-anyagcserére, a koleszterinszint szabályozására és a bőrfunkciókra. Ha tehát „guggul” vadászatra indulunk, gyógynövény vagy táplálék-kiegészítő szaküzleteket célozzunk meg, és önmagában vagy bizonyos zsírégető szerek összetevőjeként fellelhetjük!



Túl keredked csípő


Aki e területen rendelkezik jelentősebb felesleggel, annál egyfajta inzulin érzéketlenség állapítható meg. Ez röviden annyit jelent, hogy egy étkezés után az adott vércukorszint emelkedés megfékezéséhez a szervezetnek több inzulint kell kibocsájtania, mert kevesebbre nem reagál a test, ez pedig –szomorú tény, de igaz- fokozott zsírraktározsához vezet!


Ha egy jelentős szénhidráttartalmú étkezés után azt érezzük, hogy lelassultak és felfújódottak leszünk, hogy eneriaszintünk lezuhan, elálmosodünk és egy óra múlva újra éhesek leszünk, akkor nem jó inzulin érzékenységünk és / vagy túlzott inzulin reakciónk!


A megoldás?

- Először is lenmagolaj, halolaj, melyek az Omega-3 zsírsavak kitűnő forrásai!

- Csökkentett transz-zsírsavak bevitel; vagyis kevesebb olajokkal főzött étel, és feldolgozott zsír, mint pld. a margarin!

- Kevesebb szénhidrát, és ha lehet főként edzés alatt és után, mert ilyenkor a mozgás hatására szervezeted jobban fel tudja használni ezt a tápanyagot!

- A többi étkezés során alacsony glikémiás indexű ételek (zöld zöldség, zabpehely, lencse, bab, stb.)

- Sok-sok rost!

- Az edzések számának növelése! Ha lehet edzz minden nap!

- A koffein kiiktaátsa, helyette jöjjön a jól bevált zöld tea!


A lapocka környéki redőcskék okozója szintén az inzulin érzékenységre vezethető vissza, megszüntetésére így a csípőnél bevált módszereket alkalmazzuk!


Az a fránya has


A nehezen ledolgozható felesleg kiváltó tényezője lehet a stressz, pontosabban az ennek hatására termelődő kortizol!

Megoldás:

- Meditáció, masszázs, sport – minden, ami a stressz faktort csökkenti, vagy ami még jobb, ha tehetjük, iktassuk ki a baj forrását.

- Alvás! Legalább 7-9 órányira mindenkinek szüksége lenne!

- A lehető legkevesebb fájdalomcsökkentő, gyulladáscsökkentő! Helyette alternatív kezelési módok!

- Halolaj, edzés utáni étkezéskor C-vitamin (250 mg) és E-vitamin (400 NE).

- Csökkentsük kardióedzéseink hosszát! A nagyon hosszú időtartamú kardio ugyanis megugrasztja a kortizol szintet. Helyette jöhet a már jól bevált és sokat emlegetett intenzívebb intervall tréning heti 2-3 alkalommal 20 perc!

- A konditermi edzések során pedig összetett gyakorlatokat végezzünk!


És amit talán (úgy érezzük) a legnehezebb vékonnyá varázsolni: a comb


A legnagyobb feladatot számunkra (talán mindenki számára) általában combunk vékonyítása jelenti. Legtöbbünk önmagán pufinak, formátlannak, tömzsinek, lötyögősnek látja és holmi gazellák helyett inkább fekete-fehér foltos háziállatokéhoz hasonlítja.


Ennek (a vastag combnak) kiváltója a tricepszéhez hasonlóan elsősorban az ösztrogén származékok magas szintje!


A megoldás újra egy gyógynövény: a yohimbine (és ilyen jellegű táplálékkieégszítő fogyasztása) és egy hosszabb (45-60 perces) kardió! Ez utóbbi azonban csak akkor, ha a hasunk körülötti bőrredő nem nagyobb, mert akkor csak heti egy hosszú kiadós pld. taposás jöhet számításba!


Yohimbine: Nyugat-Afrikában, Kongóban, Kamerunban őshonos örökzöld fa. Kérgét régóta használják különböző betegségek kezelésére; a zsírégetést jelentősen támogatja!


Eddig úgy hittük, genetikailag kódot, és „csak úgy” nem tehetünk ellene semmit. Olyan, hogy helyi zsírégetés nem létezik (csupán a serpenyőben sercegő szalonna imitálja), de olvasva ezt a „szösszenetet” talán elmélázunk, hogy talán mégis... Talán mégis megvalósulóban van egy régi álom és létezik helyi zsírégetés?


Forrás: tesztoszteron.hu/emagazin

2013. máj. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!