Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a testvérem...

Miért van az, hogy a testvérem (aki fogyni akar) elkezdett tornázni naponta és az óta 3 kilót felszedett még ahelyett, hogy fogyna?!

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy ő szó szerint sz.rokat eszik. Csak olyan ételt visz be, ami nem egészséges. Megdonálc, csoki, isler, muffin, süti, kenyér. Viszont egész életében ezt ette, most se eszik se többet se kevesebbet, csak elkezdett még tornázni is és mégis hízni kezdett. Egyértelmű, hogy NEM izmot épített fel, de miért van az, hogy még jobban elkezdett zsírosodni?!

2013. máj. 2. 12:34
 1/5 A kérdező kommentje:

Teljesen ki van bukva emiatt, mert hízik, s már kezd eléggé kövér lenni. Sajnos. Hogyan segítsek neki abban, hogy lefogyjon?!


Én tudom a helyes étrendet, már főzést is bevállaltam rá, de nem hajlandó megenni a húst és salátát. Neki az "nem étel". .... (no comment...)


Mondom neki hogy ne egyen ilyeneket, de hajthatatlan. Ti hogyan segítenétek neki?


Hiába mondom neki a biológiai folyamatokat, hogy IR meg zsírégetés sejanyagcsere stb, de nem érdekli nem foglalkozik vele. Csak azzal jön hogy GENETIKA, holott rohadtul nem! A nutellás üvegre van ráírva hogy genetika...körülbelül ennyi. CSak rossz szokást örökölt és nem kövérséget...

2013. máj. 2. 12:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Lassabb az anyagcseréje maximum ennyi köze van a genetikához, de ha nem szemetet enne akkor se lenne így elhízva ha lassú lenne az anyagcseréje egyébként.

A torna az kevés ehhez. Én amikor elkezdtem fogyózni akkor nekem mindenki két dolgot mondott, más étrend, és sport.

A tornázást lehet összevissza csinálja, a kajákat amiket magába töm azokat el lehet felejteni. Nos nem tudom hogy saját pénzéből veszi-e vagy nem, de ha igen akkor vagy elvenni kell tőle, vagy megmondani neki hogy most szeretne-e fogyni vagy nem, ha igen akkor tartsa be azokat amiket előírsz neki. Ha annyira akar mondjuk sütit enni, oké ehet de kis mennyiségben és mondd meg neki hogy hetente egyszer ha rendes ételt 4eszik és betartja azt amit előírsz akkor kaphat ilyen kisebb sütiket vagy olyat amit szeretne, de ne nagy mennyiségbe add neki. Ha ez benne van nem lesz felesleges a munka csak lassabb lesz az tény de ha rájö9n hogy ha mellőzné és gyorsabb lesz a fogyás akkor már nem is fogja kérni ezeket. De ha ő ezt nem akarja nem dönti el a fejében hogy fognyi akar akkor te nem tudsz mit tenni sajnos.

2013. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hány éves?
2013. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi a kérdésed?

Leírtad a választ. Sz.art eszik, mozgástól meg nem fogy senki.


Mivel segíthetnél? Sehogyan, ő ezzel szórakozik. A finom de ócska kajákkal és a hízás-fogyás kérdésköre köti le a figyelmét, nincs szüksége segítségre, ha lenne akkor megette volna amit főzöl neki.


Hogy most jobban zsírosodik az inkább elhamarkodott következtetés. Lehet éppen most köt meg több vizet a teste, több glikogént az izmai, lehet bármi..

2013. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szar kaja és mellette kis mozgást azt fogja eredményezni, hogy éhesebb lesz + lelkiismerete megnyugszik kicsit és még több szar kaját fog betolni -> még kövérebb lesz.


Mutass neki képeket rettentő kövér és egészséges, sport emberekről, kérdezd meg melyikhez akar hasonlítani. Találni rengeteg olyant, hogy az ágyból is alig tud felkelni, szívroham, nem látja a saját... Párkapcsolatra is kis esély van.

A másik, hogy számold össze abból amit eszik, hogy az heti/havi hány kg cukor. Pl ha minden nap megiszik egy üveg kólát vagy hasonló cukros löttyöt, az havi közel 7kg cukor. Ilyesmi dolgok talán észhez térítik valamennyire.

2013. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!