Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetséges ilyen adatok...

Lehetséges ilyen adatok mellett hogy van felesleges zsír rajtam?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok 179cm és 68-69kg. Teljesen átlagos testalkatom van, mégis úgy érzem, hogy a derekamon és a hasam alsó részén felesleg van, amit le szeretnék adni (teszek is érte)

A magasság és súly alapján soványnak kéne lennem mégis úgy látom, hogy az említett testrészeknél van egy kis felesleg.. Súlyt nem akarok veszíteni, de jó lenne a derekamról "leszedni" és a hasamat feszesebbé tenni. Jelenleg szigorú diéta mellett sportolok rendesen. érdemes diétáznom vagy inkább csak alakformáló gyakorlatokat kéne végeznem?


2011. szept. 29. 23:58
 1/6 anonim válasza:
100%
Azért mert a súlyod nem olyan sok a magasságodhoz képest.... még a testzsír százalékod lehet magas. Valószínűleg nincs rajtad túl sok izom, ezért érzed így. Főleg ha azt vesszük, hogy az izom nehezebb mint a zsír.
2011. szept. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ igazad lehet, valóban volna hova erősödnöm, fogok is, csak előbb megszeretnék szabadulni felesleges zsírtól az említett testrészeken. A testsúlyommal meg akkor meg jobb ha nem is törődök mert lehet leszek 66 kiló is ha az lemegy... tudom hogy az izomerősítés is jár majd némi plusszal ami feljön, de legalább akkor jó alapokról indulok, inkább legyek szálkásan izmos kezdetben, minthogy zsírosabb has és háttal kezdjek el edzeni hogy aztán az rajta is maradjon.. neked mi véleményed?
2011. szept. 30. 00:10
 3/6 greeen ***** válasza:
100%
Nekem szakképzett edzőként az a véleményem hogy orbitális baromság az elméleted!Diétázol úgy,hogy a fizikumod konvergál a nullához!értelmetlen,logikátlan,ráadásul azt a minimális izomzatod is "sorvasztod" ami még megmaradt!Ember 180 magas vagy 68 kiló ,férfi és fogyózol?Mert tulajdonképpen azt csinálod!Először is a legrövidebb és legésszerűbb dolog,ha elkezdesz egy erős alapozás után egy komoly tömegnövelő edzést,kemény specifikus izomépítő zabálással!Felmész első nekifutásra 85 kilóra,és onnan esetleg viszadiétázól 75 re,ami még ugyanúgy kevés de lesz emberi formád.Amúgy meg a diétánál akkor is piszkosul lefog menni a hasad nyugi!DE ne most szöszmötölj a damil testeden azzal a pár gramm zsírral még!
2011. szept. 30. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meglehet igazad van, de egyébként az adataimhoz képest, egyáltalán nem vagyok gyenge és vékony, átlagos a testalkatom, az izomzatom alkatilag nem nagy, annak ellenére hogy rendszeresen sportolok, karban tartom az izomzatomat. Nyáron elrontottam az étkezésem, nagyon sokat ettem( nem szemetet, ráadásul) ezért szaladt fel a derekamra egy kevés, augusztusban még 74!! kiló voltam. Nem diétázok úgy mint egy őrült, napi 4-5 alkalommal eszek, rendes egészséges kajákat, semmi szemetet fehérjedúsan, csak a szénhidrátból vettem vissza az elmúlt egy hónapban. Úgy látszik ilyen az anyagcserém könnyen mennek le fel a kilók. De izmot nehezen építek sajnos, tapasztalatból tudom. de mindenképp erősödni akarok és fogok is, el kezdem a súlyzós edzéseket, és a szénhidrát mennyiséget is fokozatosan el kezdem növelni, de egy ilyen hónap után szerintem nem lenne jó ötlet egyből drasztikusan megemelni a kajamennyiséget, inkább fokozatosan, az edzés megszokása mellett. Neked mint szakértőnek mi a véleményed ezek alapján? Köszönöm a választ!
2011. szept. 30. 10:32
 5/6 greeen ***** válasza:
nah szóval az hogy most azzal pepecselsz,hogy tovább diétázol és lemenjen az a másfél kiló a hasadróla az felesleges.Genetikailag oda épűl először ,vagyis ott raktározódik először a zsír a testeden.Ahogy elkezdesz edzeni,azonnal oda megy vissza majd az első tartalék,és úgy szeded fel mellé az izmot is.tehát jelen esetben ha izmot akarsz növelni,egy kihagyható fázis!Természetesen nem kell egyből óriási zabálásokat tartani ,de nyugodtan megemelheted a szénhidrátot,főleg reggel bőségesen.A kaja mellé mindenképp egy olyan tömegnövelőt aminek azért van 40% körüli fehérjetartalma,és kreatin is fontos lenne.Ezek figyelembevételével,kemény tömegnövelő edzéssel és sok pihenéssel kellene felmenni 80 kilóra vagy feljebb ha tudsz.És onnan visszafogyasztani,de nem erős diétával,mert frankón elmenne az izom is akkor!
2011. szept. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értelek.. akkor ebből kíméletlen tréning lesz.

Köszi a választ!

2011. okt. 2. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!