Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az országúti biciklivel...

Az országúti biciklivel tekerőket miért nem büntetik meg mellény nélkül?

Figyelt kérdés
Lakott területen kívül kell mellény, Én is sokat túrázok, és rengeteg bicajossal találkozok akik nem hordanak mellényt csak kerékpáros felsőt, pedig nem is versenyeznek.

2013. aug. 21. 20:12
1 2 3 4
 21/35 Linkoln ***** válasza:

A túl óvatosság sosem árt. Bajt nem szül.

Én fiatal vagyok, és még nem vagyok elég elővigyázatos.

A bölcs ember más hibájából tanul. Én úgy néz ki nem vagyok bölcs... :D De ostoba sem. A sajátomból tanulok.

Én az étkezést veszem már halálosan komolyan, és az öltözködést..

Eleinte semmi sem érdekelt. Foci gatyában meg sima atléta trikóban egy zsemlével elindultam mindegy milyen az idő akár 150km-re is.

Aztán, kegyetlen eléhezések, jégeső, rámfagyott pára, elcsúszás jégen, eltévedések, árán megváltoztak a nézeteim.. :D Ha szemen gyűrne egy prizma biztos hog az életbe többet nem tennék prizmát a kerekemre de én sme tűrném előttem.

Szemüveget is azóta hordok hogy szemen vágott egy darázs, és kegyetlen fájt.. :D

Most valamit a számra kellene kitalálni. Többször fogon talált a méh...

Patent pedált sem húzom már meg erősre.. Igaziból, én is óvatos vagyok csak kicsit buta. Semmi veszélyt nem láttam a prizmában, de úgy látszik hogy van.. (Akár hiszed akár nem kb 10 perce nincsen prizmám.. :D)

2013. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Wadmalac ***** válasza:

Nab...g. Isten ments, hogy hittérítő legyek, aztán meg jóanyám csuklani fog, amikor megb.... téged a rendőr a prizmahiány miatt. :D

Azért fényvisszaverő öntapadó matricát rakhatnál helyette, mint írtam ,azt én is tervezem. :)

2013. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Wadmalac

Vannak tögzíthető prizmák is. Ha meg ennyire parázol, hogy szétmegy, mert elöregedik, akkor cseréld le évente vagy gyakrabban.

2013. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy műanyag csavarral rögzíthető. Azt fel tudod eleve úgy tenni, hogy kifelé mozdulva beszoruljon a küllők közé, tehát ha a csavar enged is, akkor sem az lesz az első, hogy elszáll hanem, hogy beszorul 3 küllő közé. De eleve fel lehet tenni úgy is, hogy 3 küllő fogja.
2013. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 Wadmalac ***** válasza:

Kiss Iskolás:

A küllőprizma, mint koncepció nem jó. Lehet vele erőlködni, mindenféle MacGyver módszert kitalálni, hogy ott is maradjon, csak nincs értelme.

Nem egyszerűbb felrakni egy öntapadó matricás fényvisszaverőt aztán xarni rá, mint ellenőrizgetni meg cserélgetni? :)

Meg verseny előtt leszedni, utána meg felrakni?

Nem igazán győztél meg. :D

2013. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Linkoln ***** válasza:
Úgy sincs semmi az outimon. Csak két egymástól független fék.. Ha megbüntet akkor másért büntet meg.
2013. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Wadmalac ***** válasza:
51%
Hát én azért már csak a saját biztonságom miatt is felkészültem. A már leírt fényvisszaverő szalagokon, bukómon, cipőmön lévő csíkokon kívül hátul a nyereg alatti táskán egy fényvisszaverő pánt beépített villogó piros ledekkel, ledes hátsó lámpa, nem villogó hanem magasfényű ledes első lámpa, plusz fejlámpa, persze ezek csak esti tekerésre. Az első és hátsó lámpát mez hátsó zsebében nappal is viszem, ki tudja, hol és mikor ragadok ott valami gebax miatt estig.
2013. aug. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Linkoln ***** válasza:

Éjjel én is kivilágítom magam. Elég volt 1x szétdurrantani a gumit matt sötétben tekerés miatt :)

Forgalomban meg Isten őrizz hogy kivilágítatlanul tekerjek sötétben. De ez csak télen fenyeget.

2013. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Wadmalac

Ez nem MacGyver módszer ezt így lehet kapni. Kb 5mp levenni, ez tényleg rengeteg idő.

Fényvisszaverő matricában meg van borostyánsárga?

2013. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Wadmalac ***** válasza:
51%

#29:

Van borostyánsárga. De megnézném, melyik rendőr büntet meg, ha van küllőn fényvisszaverő, csak fehér.

Hagyjuk már a prizmát. :)


Egyetlen fajta prizma jöhetne nálam szóba, csak nálunk nem láttam sehol, se neten, se boltban. Ez egy kb. 30 cm átmérőjű prizma gyűrű, kb. két centi széles, a kerékre a küllőkhöz több helyen rögzítve az aggyal központosan lehet felfogatni, ha esetleg a rögzítés elszáll, akkor sem tu elszállni, hanem ott pörög a tengelyen, azt meg csak észreveszem. Ahhoz, hogy a kerékről leessen, szilánkokra kell törnie és mivel ilyenkor nem adódik hozzá a kerék perdülete, nem röpül el úgy, mint egy sima küllőprizma, csak lepotyog.

Sajnos ilyen külföldi túrázók bringáján láttam csak, a beszerzés egyelőre reménytelennek tűnik.

2013. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!