Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az országúti biciklivel...

Az országúti biciklivel tekerőket miért nem büntetik meg mellény nélkül?

Figyelt kérdés
Lakott területen kívül kell mellény, Én is sokat túrázok, és rengeteg bicajossal találkozok akik nem hordanak mellényt csak kerékpáros felsőt, pedig nem is versenyeznek.

2013. aug. 21. 20:12
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
mondjuk nekem az összes kerékpáros ruházatom el van látva fényvisszaverővel..arra minek a mellény? ha normál utcai ruhában tekerek (de akkor meg nem túrázok), akkor van rajtam mellény, a normál ruha felett, este.
2013. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Én sem hordok, pedig kötelező. Az ok egyszerű: a biciklis mez, amit hordok, fényvisszaverős. Persze ez nem garancia a mai világban, ha a rendőr megállít, lehet neki magyarázni. Vagy megért vagy nem. Mint ahogy azt is, hogy outira miért nem teszek csengőt.
2013. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Dreigang ***** válasza:
Jó a fényvisszaverő mellény, csak az ember ne vegyen rá fel egy óriási fekete malaclopó hátizsákot!:-)
2013. szept. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Dreigang ***** válasza:

Jó a fényvisszaverő mellény, csak az ember ne vegyen rá fel egy óriási fekete malaclopó hátizsákot!:-)

Ja, és miközben az előbbieket olvastam, sűrűn a küllőprizmáimra figyelgettem:) (Egy pár felni matricát azért beszereznék.)

2013. szept. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 claidheamohmor ***** válasza:
100%

lusta voltam az előző húsz kommentet mind végigolvasni, lehet, hogy valaki már megoldotta a problémát.


EGY


A jelenleg hatályos jogszabály szerint:


---------------

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól

IV. fejezet

Egyes járműfajták közlekedésére vonatkozó külön szabályok


54. § 6) A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)

visel.

---------------


KETTŐ


---------------

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

III. FEJEZET

EGYES JÁRMŰFAJTÁKRA VONATKOZÓ KÜLÖN ELŐÍRÁSOK

A kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek

116. §

(1) A kerékpárt fel kell szerelni

g) legalább az első keréken legalább 1 db borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával).

------------------


ÖSSZEGZÉS


A fentiek szerint mindegy, milyen a fényvisszaverő ruházat, ha megfelel az alábbiaknak:

------------------

1. számú függelék az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelethez

III. A közúti forgalommal kapcsolatos fogalmak


k) Fényvisszaverő mellény (ruházat): az MSZ EN 471:2003. számú szabványban meghatározott követelményeknek megfelelő mellény vagy ruházat.

------------------


A küllőprizma vs. fényvisszaverő matrica kérdésén is felesleges tornázni, amíg a küllőprizma konkrét műszaki paraméterei a szín kivételével nincsenek jogszabályba foglalva.

A mellényről még talán annyit, hogy nincs arra szabály, hogy fényvisszaverő ruházatra nem vehetsz fel hátizsákot. (Ez szimplán csak értelmetlenné teszi a viselését. Ha viszont látszani akarsz, a hátizsákra is húzol mellényt, vagy valami egyenértékű megoldást alkalmazol.)

2013. okt. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!