Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklisek Ti milyen táplálékk...

Biciklisek Ti milyen táplálékkiegészítőket szedtek?

Figyelt kérdés

Eddig csak tekertem 'fejlehajtva' és reménykedtem a nagy fejlődésben, de ettől az évtől már szeretnék táplálkozás terén is hasonlítani a profi versenyzőkre. Gondolok itt olyanokra, hogy például tekerés közbeni frissítésnél kinek mi vált be (energiaszeletből, izotóniás italokból, esetleg más praktikákból), edzés után (fehérjeporok stb.), illetve úgy általánosságban ki milyen vitaminokat, vagy egyéb dolgokat szed, többek között, hogy az izületek is bírják a 4-5 órás tekeréseket?


Leírnátok, hogy Ti mit szedtek, mi az ami bevált, mi az ami kevésbé? Előre is köszönöm a segítséget!


2014. jan. 2. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én igazából nem sok mindent használok, erő edzés után szoktam inni protein turmixot sima edzés után 1 órán belül natúr csirkemellet zöldséggel rá egy órára valami tésztásat.

Izotóniás italt csak nyáron iszom mert télen úgy tekerek hogy ne izzadjak meg, viszont ebből nem szívesen ajánlok mert mindenkinek más a jó: én 6 félét próbáltam mire megtaláltam a jót, a többi kihajtotta a gyomrom tartalmát.

2014. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen téren akarsz fejlődni? Izmosodni? Mert azt a bicajozástól ne várd. Azt egy cseppet sem fogsz. Ha a fejlődésen azt érted hogy minél inkább növelni az állóképességed, hogy minél jobban bírd a hosszú tekeréseket, meg esetleg a hegyi utakat, akkor tényleg érdemes táplálékkiegészítőt szedni. Szénhidrátot mindenképp. Nagyobb tekerések előtt abból álljon főleg a kajád. Bicajozás közbe műzliszeletek nagyon jók, vagy ha van rá pénzed akkor a fehérjeszelet is jól jöhet már olyan 2. óránál, csak hogy ne nagyon veszíts izmot. Izotóniás italokból meg tényleg neked kell kikísérletezni. Nekem a Bioteches multi hypotonic drink vált be. 4-5 órás intenzív tekerés után meg érdemes fehérjeturmixot inni, meg jó húsos kaját enni. Csak hogy ezzel is próbáld meg az izomtömeged csökkenését megtartani. Bár bicajosoknál ez elég nehéz sajnos.
2014. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1liter izotóniás ital 200ml frissen facsart gyümilé, 800ml víz 1-1.5gramm só, (igény esetén 1-2gramm L-carnitin)...

nem kell mindenféle mesterséges színezőkkel édesítőkkel telezsúfolt bolti vacakot inni, és máris nem hajt ki belőled mindent...

ezen kívűl hosszabb túrákra(200-250km) fehérjeszelet(az is házi) esetleg a biztonság kedvéért 20-50gramm fehérjepor mindig van nálam, no meg a pénztárca...

+multivitamin +c-vitamin a napi étrendben...

2014. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
EPO+inzulin
2014. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egyebkent nem kell tulspilazni...sok feherje es sok szenhidrat..ennyi
2014. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amit mondtak, plusz a multivitaminon belül a B-komplex csodákra képes. Elég fontos tud lenni, ha energetizáltságról van szó.
2014. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!