Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen alapvető felszerelés...

Abalen kérdése:

Milyen alapvető felszerelés szükséges? Lehetséges a 16, illetve 17 éves korban, ilyen túrát szervezni? (Fontos)

Figyelt kérdés

Az egyik barátom és én úgy határoztunk, hogy szeretnénk egy bicikli túrát "szervezni".


Én addigra, 16 éves leszek, a barátom pedig, 17 éves lesz. Egy osztályba járunk, mindketten fiúk vagyunk, viszonylag megfelelő edzettséggel.


A célunk az lenne, hogy a nyáron, Orosházáról-Szilvásváradra (264 Km) szeretnénk eljutni biciklivel. Az egyik biciklin utánfutó is lenne.


És a kérdésünk elsősorban az lenne, hogy ilyen idősen, azaz kiskorúan, tiltja e bármilyen szabályzat, hogy felnőtt felügyelet nélkül tegyük meg ezt a távot? Illetve, hogy szerintetek (önök szerint), milyen egyéb felszerelések lehetnek szükségesek, amik nem a mindennapokhoz tartoznak? Ami kifejezetten ilyen, hosszú túrákra szükségesek?


Előre is köszönöm, a normális válaszokat.


2014. jan. 18. 17:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Kimaradt: 2-en szeretnénk menni.
2014. jan. 18. 17:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Utánfutó mi a szarnak? Ez egy max. 12 órás laza túra.

Arra figyeljetek, hogy street view -al nézétek meg az utat amin mennétek, és ahol amelyik úton bicóval nem lehet menni azt kerüljétek ki.

Meg igyatok 8-10 liter vizet, legyen nálatok sok ch -s kaja meg protein szelet.

2014. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azért gondoltuk az utánfutót, mert Szilvásváradon megszállnánk sátorozni 3 éjszakára. És szeretnénk filmet is készíteni a túránkról, és ahhoz sok felszerelés, állvány-kamera-stb. kell. + kaja, innivaló


és az, hogy 18 év alatt megyünk az nem jelent problémát?

2014. jan. 18. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Már miért jelentene?

12 év fölött lehet menni főúton. 16 évesen az országból is kitekerhetsz. Az unión belül még határ sincs, szal ott sem problémázhatnak.

2014. jan. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legendák világa helyett a hivatalos forrást kell tanulmányozni.

"Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok"

[link]


"A közúti közlekedésben részt vevő kerékpárra vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek" (ez is frissült nemrég):

[link]


Érdemes felszerelni a kötelező holmikat, mert mikor összefutsz Kovács XII őrmesterrel, akit már nagyon rugdos a parancsnoka a bírságok miatt, akkor nagyon megszivathat.


Ez egy nagyon jó gyakorlati összeállítás. Nem azt szajkózza, hogy ha sisakot húzunk és az orrunkat a Kresz seggébe dugjuk, akkor minden rendben lesz, hanem valós utcai helyzeteket és megúszásukat mutatja be:

[link]

2014. jan. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
legalább 2 pótbelső, 2 külső, 1 defektjavító, pumpa, egy kis pénz hogyha valami kellene, nagyon sok víz, protein szelet, néhány szendvics hogy egy kicsit elteljetek vele, izotóniás ital is kelleni fog szerintem mert kiizzadjátok az ásványi anyagokat(nem muszáj venni, ezer otthoni elkészítési mód van a neten)
2014. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Videózáshoz? Milyen kamerád van? Sportkamerád? Hol fogod tölteni? Mit szeretnél fölvenni, mi a célod a filmmel, mire fogod használni, meg is fogod vágni? Van hozzá megfelelő tapasztalatod, tudásod és felszerelésed?

Telefonnal akarod? De hol fogod tölteni, és hol lesz elegendő tárhely? Hogyan fogsz videózni, milyen állványod van? Ezeket mind-mind számításba kell venni. Én GoPróval szoktam nyomulni, azzal már lehet esetleg, ha tudod kezelni és van érzéked -jó filmet készíteni.


És szüleitek engednék? Vagy az még nincs megkérdezve? A másik kérdésednél írtam: Utánfutó fölös! Csomagtartó és rá táska+hálózsák+polyfoam. Tábortűzzel és gázfőzővel ne is próbálkozzatok, fölöslegesen foglalja a főző a helyet. Tescóba/bármilyen üzletbe bementek, visztek pénzt és vesztek péksüteményt/bármit. És az sem mindegy, hogy milyen a felszerelésetek. A Quechua az egy alap, nem mondom, hogy rossz, csak az olyan ,,polgárszint''. Ha normálisabbat és tartósabbat szeretnétek, nézzetek körül máshol is, esetleg külföldi piacokon.


Egy ilyen túra NAGYON SOK DOLOGBÓL ÁLL, NAGYON PONTOS ÉS RÉSZLETES SZERVEZÉST IGÉNYEL. Nem lehet csak úgy menni, hogy 'na, most rámjött a hoppáré, úgyhogy elhúzok a társammal négy napra', a 2014. nyári biciklitúránkat mi már év elején elkezdtük szervezni.

Ugyanakkora vagyok, mint te, és bennem mégis megvan, hogy jobb felnőttel menni. (Igaz, én egy hétre megyek, de kicsit nagyobb csoporttal.)


Tehát nem így szervez egy értelmes ember biciklitúrát, hanem először gyűjt társakat, megbeszéli az időpontot PONTOSAN, statikussá teszi, és megtervezi a PONTOS útvonalat, városról-városra. Aztán kijelöli, hogy körülbelül hol lesznek a táborhelyek. Majd megbeszéli a társaival, hogy jó -e az útvonal, és megbeszélik azt is, hogy kinél milyen felszerelés legyen.


Utánfutóhoz: Megnézném, hogyan mész országúton utánfutóval. Remélni merem, hogy legalább biciklis utánfutóra gondoltál. Ha nem, akkor meg ne is gondolj rá többet.

2014. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!