Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miben jobbak a középen kivágot...

Miben jobbak a középen kivágott nyergek a nem kivágottnál?

Figyelt kérdés

ld pl:

[link]


elvileg "anatómiai" okokból van ez a kivágás.


azt nem értem: ha a menetszél mondjuk télen pont ezen a kivágáson jut be, és nem nevezem meg a férfiak melyik testrészét kapja telibe-az jó lesz?


2014. jan. 25. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Férfi vagy?


Egyébként meg a fallosz 3 db hosszúkás, erektilis testből áll, ebből kettő felül párhuzamosan egy pedig alul van (ha láttál már tudodmit, te is tudod). Az alsó az ún. corpus spongiosum. Mivel ezek a testek sem 100%-ban puhák és összenyomhatóak, még alapállapotban sem, azért egy kényelmetlenebbül kialakított nyereg nyomván a corpus spongiosumot, a nyomást átadva a férfi húgycső pars prostatica-jára, ami a prostatában levő szakasz, kicsit sértheti a nyálkahártyát, ami elég kellemetlen érzés. Aki volt már hosszabb túrán kényelmetlen nyereggel, az tudja, főleg, ha utána még vécére is elment. Ez az anatómiai oka a kivágásnak.


Az utolsó mondatodra meg: nyilván nem télen fognak 50-60-nal versenybicajozni tapadós kerékpárosruhában.

2014. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem jobb semmivelé a többinél, pusztán ez is egy lehetőség a sok közűl... nyerget sajnos nem márkára kell venni, hanem nagyon nagyon sokat ki kell próbálni mire megtaláljuk az igazit... nekem pl a kő kemény lehető legkeskenyebb nyergek jönnek be, egy ilyenen amit linkeltél 15-200km-t ki sem bírok.
2014. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, leveszi az állandó nyomást a középső, lágy területekről. Hasonlóval járok, remek találmánynak tartom. A menetszélnek nincs jelentősége. És nem vagyunk egyformák :)
2014. jan. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Csökkenteni a gátkörnyéki területre nehezedő nyomást és az ebből következő ideg és érhálózatot terhelő préselést, annak érdekében, hogy csökkenjen a kerékpárosokat érintő gátkörnyéki rendellenességek és problémák előfordulása.

További célkitűzések: újszerű formai kialakítás és csúcsminőség.

Az összes SMP4BIKE modell, közös és egyedülálló jellegzetességgel bír:

 Nyereg orr: egyedi csőrszerű kialakítás, amely egy sima alapot biztosít azoknak a erőkifejtéseknek melyekkel egy hosszú hegymenetben a nyeregben ülve nézünk szembe, valamint segítséget nyújt az ereszkedések közben is azáltal, hogy fokozott combkontrolt biztosít a kerékpáros számára. Fontos tovább, hogy a herék nincsenek felfelé nyomva.

 Központi csatorna: meglehetősen szokatlan jellemvonás, már csak méreteinél fogva is: majdnem a teljes kézfej átfér rajta, ezáltal meggátolja a végbélnyílás, a prosztata, a szeméremtest, a mély háti artéria, a pénisz artéria, a herezacskó és a here összenyomódását a férfiaknál, valamint a szeméremajkak és a csikló irritációját a nők esetében. A központi csatorna másik fontos előnye, hogy kiváló légáramlást biztosít.

 Ülés pozíció: a kerékpáros testsúlya megoszlik a medencecsont hátsó része vagyis az ülőgumók és a ülőcsont szára között. A nyereg hátsó részének a formája pedig egyrészt megakadályozza a farokcsont összenyomódását az egyenetlen terepeken valamint olyan üléspozíciót biztosít ahonnan könnyedén lehet kiállni a nyeregből, majd visszaülni, ha az útviszonyok ezt megkívánják.

 Nyeregpálca hossza: az extra hosszú nyeregpálcák különösen megkönnyítik a felszerelést, mivel gyakorlatilag bármilyen váz és nyeregcső kombinációhoz meg lehet találni a megfelelő beállítást." (idezet vege)


lasd: [link]

2014. jan. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

csak azért vagyok ilyen érdeklődő mert ilyesmi nyerget akanék venni noha nem olcsóak, de amiket írnak róla gyakorlati tapasztalatokat annak alapján nem 2x, hanem 22x is meggondolom

van olyan aki egyenesen élete legrosszabb nyergének nevezte ezt az anatómiai "csodát"


ld pl


[link]


remélem ezek az "anatómiai nyergek" nem olyanok mint az anatómiai párnák, mert már volt dolgom egyszer ilyen párnával. 1 éjszakát aludtam vele. soha többet. inkább a csupasz föld. rettenetes volt, a nyakam egy hét után se jött helyre. konkrétan 2-3 napig mozgatni se tudtam a fejem.

2014. jan. 26. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

En naluk vettem: [link] Selle SMP Dynamic-om van. De azert ezekbol a nyergekbol is van a 10ezres kategoriatol, a 150ezresig.


Bringalandban bemerik a fenekedet es ennek megfeleloen ajanlanak egy tipust es legtobbszor van lehetoseg tesztnyereg kiprobalasara is, tehat nem kell vakon dontened.


Nekem nagyon bejott ez a fajta nyereg, pedig a paletta kozepen helyezkedik el minosegben, el sem tudom kepzelni mit tudhat meg a csucskategorias carbon nyereg (nagyon kiprobalnam).


Szoval szerintem jo iranyba tapogatozol ... megfogod talalni a neked megfelelot es valoszinuleg elegedett is leszel vele.

2014. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tesztek alapján nyilván nem lehet nyerget váalsztani, az egyéni difik miatt. Viszont nem kell okvetlen 15 ezret kiadni, ez az Acor pl. 5 ezer:

[link]

Nekem ilyen van, montin használom. Előtte az éveken át mindenfélét használtam, de mindig előbb-utóbb megtalált a tökzsibbadás. Ezzel nem.


Itt van egy szájbarágós cikk a nyereg témáról. Tipikus jenki hadoválás, a lényege elférne pár bekezdésben és szinte minden problémát a nyereg beállításokra vezet vissza, viszont a sokaknak szinte forradalmi javulást hozó lukas nyerget elintézi 1 mondattal, hogy van ilyen is...

[link]

2014. jan. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!