Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kóbor és szabadon engedett...

Kóbor és szabadon engedett kutyák ellen hatásos védekezés terepen?

Figyelt kérdés
Vegyek gázspray-t? Sprintelés szerintem szóba nem jöhet terepen, meg azzal csak azt érem el, hogy támad. Az ordítás és farkasszemet nézés eddig működött, csak erre inkább nem alapoznék. Mehetnék ugyan főúton is, de sokkal kellemesebb mezők és fasorok mentén biciklizni.

2014. febr. 3. 00:04
1 2
 11/20 kovpet ***** válasza:

#9: Milyen hatóanyag volt és hány évvel a lejárata után? :)

Szerencsére nekem nincs közvetlen tapasztalatom, de akiknek volt, azok gyökeresen ellentétes eredményről számoltak be. Az addig támadó, igen agresszív kutyák mintha betonfalnak mentek volna neki és egyből a másik irányba kezdtek futni.

Ezzel együtt, állatbarátként természetesen én is csak utolsó lehetőségként vetnék be gázt az állat ellen, szerencsére nekem eddig elég volt az elkerülés illetve az eltekerés.

2014. febr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, csak addig fogsz felni a kutyaktol, amig meg nem kerget egy vaddiszno ... utana a kutyakon mar csak mosolyogni fogsz :)
2014. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Állatbarátként remélem az 1. a spré, mert abba nem hal bele az állat. Egy tisztességes pofán rúgástól viszont megsérül! Ha megharap valakit és elkapják, akkor elaltatják.. stb.
2014. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Mező szélén traktor vájatban (és akkor még nincs sár) ki tudja konstans nyomatni 35km/h fölött? Mert egy nagyobb, sportosabb kutya simán fut 35-el. Persze az apróbbak közül is jó pár, de ugye azok nem jelentenek akkora veszélyt, azokat visszatudom parancsolni, vagy bringával oda suhantani.

Meg mondhatjátok, hogy szálljak le barátkozzak, de amikor látom, hogy kiszúrt és felém sprintel...

2014. febr. 3. 21:04
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Figyu! Akkor oltozz be mint egy kozepkori lovag, jobb kezedben gazpisztoly, bal kezedben elektromos sokkolo, kerekparodat rakd vegig kihegyezett szegecsekkel ... csak azt nem ertem, ha a kutyulikkal bajod van, akkor minek mesz ki a termeszetbe? Maradj otthon es nem harap a seggedbe senki es semmi.


Es sose feledd: ne furodj elo vizben, mert halak elnek benne ... es levegot se vegyel, mert mas is lelegzik.


Erositsd meg a szivedet, ne legyel ilyen gyava es ne bantsd a kutyakat. Beszari!

2014. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Figyu!

Szeretem a kutyákat, de igenis odab.szok neki egyet ha megtámad(akár állat, akár ember). Egyébként ha tudnál olvasni, akkor tudnád, hogy én védekezni akarok, nem támadni.

Ha neked a nagydarab, agresszív dög "kutyuli" néven fut, hát egészségedre...


És sose feledd: ne kommentelj ide, mert mások is olvassák...

2014. febr. 4. 18:29
 17/20 anonim ***** válasza:
Kedves tegnap 08:58, a "kutyuliknak" mi köze van a természethez? Az égvilágon semmi... nem tartoznak oda. Ezért irtják őket a vadásztársaságok, nagyon helyesen. Magyarországon semmiféle kutya nem élt a természetben! Farkasok, rókák, sakálok igen, őzek, vaddisznók, de kutyák?? Te ezt hol hallottad? A kutya, főleg a kóbor, de a szórakozásból elengedett is, csak károsítja a természetet.
2014. febr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb a kutyuli, annál több sült husi lesz belőle a kínaihoz.


Én ezt a mentalitást szeretem leginkább.

2014. febr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
A leghatékonyabb a paprikaspray (kapszaicin). A gázpisztoly sem rossz, viszont a spray-el nagyobb adag juttatható célba, így azt jobban megérzi. A leghatékonyabb a permet ("fog"), persze szélben nem használható, ezért jól jön mellé valami egyéb kiegészítő pl. egy jó kés, vagy akár vascső.
2014. febr. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ultrahangos kutyariasztó.Postások is használják,nem olcsó de 1x kell megvenni.(Nem reklám)
2014. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!