Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék venni nyár végén,...

Mentos kérdése:

Szeretnék venni nyár végén, szeptember elején egy új mountain bike-ot naggyából 200 ezer körül, mit ajánlatok ami jó?

Figyelt kérdés
Eddig mindíg régi (öreganyámféle) bicikliket kaptam mert a szüleim nem akartak pénzt költeni rá a szüleim. Haverok bringáját már próbáltam és nagyob bejött a mountain bike ezért szeretnék olyat, ami tartós, megéri az árát és nem megy tönkre se a váltója se a féke vagy ilyesmi. (márkába:merida, ktm) amit szeretnék, de a van jobb is írjatok.

2014. jún. 25. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
200 000-ért már lehet belépő szintű országútit venni. Sajnos nekem még nincs, de szeretnék. Ég és föld különbség. Ha egyszer kipróbálod, más nem is fog kelleni. Persze, ha terepen akarsz menni, akkor ez nem jó, de ha nagyobb távokat tekernél és imádod a sebességet, akkor országúti.Nekem most egy cross trekking bringám van, 28mm széles sima gumikkal, mellette van egy MTB is, hát van különbség.
2014. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

200k-ért már elég jó középkategóriás mountik vannak.

Márka kb mindegy (Trek, KTM, Cube, Merida, Gepida, Kross stb.), úgyis a felszereltségét fizeted meg zömmel. A hajtás legyen minimum Deore szintű (hajtókar, váltók, kazetta) Shimanoból, Sramból pedig X5, bár utóbbi márkával nincs tapasztalatom. Ezekhez már gyárilag hidrás féket adnak. Nem csúcskategória, de megfelel a hobbi célú erdei, hegyi tekergésre. A villa is kb közép kategória alja, használható, de csodát nem kell tőlük várni:)

Talán érdemesebb 27,5"-es kerékméretben gondolkodni, mert nagyon felkapott alkatrészügyileg is. Én 2012-ben vettem bringát, 26-os mérettel. Ha várok egy évet, akkor már biztosan az egyel nagyobb kerékméretűt veszem.

Az meg, hogy nem megy tönkre, sok mindenen múlik. A közép szintű alkatrészek azért már bírják a strapálást (persze nem DH-t), de törődni kell velük, karban kell tartani, és akkor sokáig kiszolgálnak. A karbantartás pedig nyilvánvalóan pénzbe kerül, szóval olyan nem lesz, hogy megveszed, semmit sem csinálsz vele, és kiszolgál 10 évig. Általánosan igaz, minél komolyabb egy alkatrész, annál inkább igényli a "szeretetet":)

2014. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!