Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szobabiciklin, ha monoton...

Szobabiciklin, ha monoton ütemben 2 órát tekerek, azzal zsírt égetek vagy az izmaimat erősítem?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, úgyhogy semmiképpen sem akarom, hogy vastagabb legyen a lábam... 8 fokozat a max, közepesen tekerek, 4-esen. Jól csinálom? Általában folyik rólam az izadság, de nem igazán lihegek. (Mellette nem diétázom, de egészségesen eszek, 1000 kalória körül egy nap.) Köszönök előre is minden segítséget!:)

2014. szept. 14. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

120-140 közötti pulzus a jó zsírégető tartomány. Se több se kevesebb ne legyen.


Akkor fogsz zsírt égetni, ha hanyagolod a cukrot, szénhidrátot, gyümölcsöt, mert ha a sejtek nem kapnak a cukorból energiát, akkor a zsírból fognak.


Enni kell. Ötször! DE! 2000kcal-t.

Ne a kajabevitelt csökkentsd, hanem húst és párolt zöldséget egyél.


És a sport tökéletes.


Ha napi 2000 kcal-t eszel, és 1000kcal-t bringázol, akkor heti 1kg zsírt elégetsz.


Persze függ, a korodtól, nemedtől stb. de a 2000kcal, az kb bőven elég egy napra pl egy nőnek.

2014. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsen mutató a biciklin, így fogalmam sincs, hogy mikor van aközött a pulzosom. Akkor eszek csak, ha éhes vagyok, az 1000 kalória körül, nekem elég szokott lenni, nem koplalok... Egyébként 16/L
2014. szept. 14. 22:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Sok lany ismerosom ott rontja el hogy leteker 1000 kaloriat,de este a TVnel bevag 1500at.Persze ez csak egy pelda volt nempontos szamokal:-) lassu intezitassal kene tekerned,hogy ne az izomzatbol nyerjen a tested energiat,hanem a zsirbol.Elmeletileg 40 perc aerob erdezbutan indul csak be a zsiregetes
2014. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tekeréssel nem sokat erősödsz, zsirleadás pedig kalória mínuszban kivitelezhető, tehát kell étrend is.
2014. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha olyamatosan tudsz beszelni tekereskozben akadozas nelkul akkor meg nemlepeted at a maximalis pulzus szot aerob edzesnel....igy is lehet merni...
2014. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Folyamatosan*** bocs a hibakert:-) telefonrol vagyok fent:-)
2014. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kalóriabázison szoktam beírni, hogy mi mennyi, aszerint mondom, hogy átlagosan 1000 körül mozog. Csak azt nem értem, hogyha lassú intezitással tekerek, akkor pedig a pulzusszámom nem fog felmenni. Tehát?:( Nekem fontos lenne, hogy ne erősítés legyen, hanem fogyás.
2014. szept. 14. 22:25
 8/14 anonim ***** válasza:
Erősödni nem fogsz, ahhoz nagyobb terhelés kell. Pláne diéta alatt nem tudsz erősödni, fogyni fogsz.
2014. szept. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Minel erosebben akarod tekerni annal tobb energira lesz szukseged.a tested az izomzatbol gyorsabban tud energiat kinyerni mint a zsirbol. Ezert kell lassu intenzitassal (aerob edzes). Zsirt kel lebontanunk,nem az izomzatot:-)
2014. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:)
2014. szept. 15. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!