Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vettem egy vezeték nélküli...

MALICIA66 kérdése:

Vettem egy vezeték nélküli sebességmérőt. A megtett kilométer jelző (ODO) négy számjegynyi karaktert mutat, aminek a balról jobbra olvasva az első karakter után van egy pont. Így: 0. 000 Mi lehet az a tizedesvesszőnek értékelhető pontocska?

Figyelt kérdés
2014. szept. 17. 19:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha mennél vele 1 kilométert végre, kiderülne :)
2014. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az a pontocska valószínűleg a tizedesvessző. Az angol nyelv pontot használ ott, ahol mi tizedesvesszőt.
2014. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De miért az első számjegy után teszi a tizedes vesszőt így: 1.264 ha abszolút biztos hogy a megtett távolság több mint 1 kilométer és 264 méter?
2014. szept. 17. 22:11
 4/16 anonim ***** válasza:

Ezt a választ nem igazán tudom értelmezni, bocs:)

Amúgy meg olvasd el a használati útmutatót (ha nincs meg, töltsd le), abból kibogarászhatod, mi merre hány méter.

De miért zavar, ha így jelzi ki? A kerékpáros mérőórák pontosak, hiszen a kerék kerülete és a fordulatszám alapján számolnak, nem olyanok, mint a gps, hogy nagyjából mond egy adatot.

2014. szept. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

" A kerékpáros mérőórák pontosak, hiszen a kerék kerülete és a fordulatszám alapján számolnak, nem olyanok, mint a gps, hogy nagyjából mond egy adatot."


A GPS nem nagyjából mond adatot. A sebességet a gps pontosabban méri mint az átlag kerékpáros hagyományos mérőórája.

2014. szept. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, akkor menj egyet bringával, telefonnal, valamilyen tracker programmal, és nézd meg a végén az útvonalat. Jó lesz az, de nem pontos:)

Ugyanez a sebességre is. Egy x100-1000km magasan keringő műholdnak kell két, mondjuk 10m közötti pont távolságát megmérni. Ezt nem képes pontosan megcsinálni, úgy, ahogy te sem látod 10m távolságról két pont közötti 1mm-t.

Egy komoly, nem telefonos GPS is valahány m pontossággal működik, tehát egy akkora sugarú körben bárhol lehetsz. Hadd ne kelljen részletezni, ez hogy befolyásolja a távolság, és azon túl a sebességmérést:)

Ezzel szemben a kerékpáros computer sokkal földhözragadtabb. Igaz, az olcsóbbak nem olyan precízek, de itt minden helyben van, emiatt pontosabb is.

2014. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy azt olvastad valahol, hogy a gps átlagos pontossága 10 méter, de ez azért a gyakorlatban nem úgy működik, ahogy írod. :-D


Sebességet (egyenes vonalú egyenletes mozgás esetén) eléggé pontosan méri, általában pontosabban mint az autók, biciklik órája.


Nyilván ha szükség van rá akkor egy kerék pontosabb de csak ha nagyon precízen be van állítva az óra, a pontos kerülete a keréknek.

2014. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja amúgy én nem telefont írtam, hanem rendes GPS vevő készüléket. A mai "okos" telefon az egy gagyi gps, gagyi fényképezőgép, gagyi telefon stb összeházasítása. Minden funkció jobban működik külön, még az alapvető telefon funkció is jobban működött a régi tégla Nokiaban mint ezekben a mai szutykokban. A GPS-szel sincs ez másképp.
2014. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

GPS pontosságot nem katalógusból vettem, hanem maga a készülék írja ki, mikor használva van, ami természetesen változik a körülményektől függően.:)

Az egyenes vonalú egyenletes mozgás eléggé specifikus, én MTB-zem, kinn az erdőben/hegyen/földúton nem létezik ez a fogalom:D

Tény, hogy egy drága, minőségi GPS pontos, de az nem átlagnépnek van kitalálva, nem mellesleg városban, ahol magas épületek vannak, szűkebb utcákkal, még azok is vakargatják a fejüket.

Ezzel szemben egy sima kerékpáros órának megadod a kerék kerületét (általában be van sokféle méret programozva, csak ki kell választani, ahogyan a gumi szélességét is), és utána csak felrakod a két szenzort. Nem kell semmivel trükközni, meg precízen beállítani, mert a fordulatszámot méri, és az a kerék minden pontjánál ugyanúgy mérhető (állandó szögsebesség miatt). A kerékméretből tudja az óra, hogy egy fordulat hány m (cm), csak azt kell mérni, hányszor ért körbe a szenzor a kerékkel.

Én általában mindkettőt használom, a telefonos GPS-tracker amolyan útmutató csak, meg érdekel, hogy merre voltam, de volt már, hogy annak a segítségével találtam vissza a helyes útra egy "eltévedés" során.

2014. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A telefonos GPS pontosságról egy esetet szeretnék leírni.


Nemrég voltunk Ózdon ahol van egy Filó nevezetű áruház. Ebben az áruházban voltunk vásárolni majd az áruházból kilépve el szeretünk volna menni a Tescóba.

A telefon GPS-én meg szerettük volna nézni, hogy merre is kell pontosan menni a telefon szerint viszont nem az említett Filó nevezetű áruház előtt (a bejárattól 10 méterre) álltunk hanem az Interspár parkolójában ami KB 250 méterre van onnan.

Mai napig nem értem miért tévedett ekkorát a GPS a telefonban.


Egy másik eset az egyik ismerősömmel történt Szlovákiába mentek ralit nézni Kassára a GPS-el keresték a helyszínt , viszont a GPS a Kassai kórházhoz vezette őket.

2014. szept. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!