Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Vettem egy vezeték nélküli...

MALICIA66 kérdése:

Vettem egy vezeték nélküli sebességmérőt. A megtett kilométer jelző (ODO) négy számjegynyi karaktert mutat, aminek a balról jobbra olvasva az első karakter után van egy pont. Így: 0. 000 Mi lehet az a tizedesvesszőnek értékelhető pontocska?

Figyelt kérdés
2014. szept. 17. 19:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Egy másik eset az egyik ismerősömmel történt Szlovákiába mentek ralit nézni Kassára a GPS-el keresték a helyszínt , viszont a GPS a Kassai kórházhoz vezette őket."


De az ugye nem a GPS pontosság hibája, hogy az ismerősöd nem tudta használni a technikát és/vagy rossz minőségű térképet használt? :)

2014. szept. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Mai napig nem értem miért tévedett ekkorát a GPS a telefonban. "


Telefonban nincs rendes gps... csak annak látszó valami. Ezen nincs mit csodálkozni. Próbálj ki egyszer valami igazi GPS készüléket, pl. a Garmin valamelyik típusát. Kissé más élmény lesz mint a telefonos szerencsétlenkedés.

2014. szept. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Vicces hogy eltértünk attól a bizonyos kis tizedes ponttól ami a kérdésem tárgya volt. Tehát. Nem tudom hány kilométert mehettem a kerékpárral,de biztosan többet mint 1! kilométer. Talán többet is mint 10 kilométer,amikor is az odo számsora azt mutatta hogy 1.642. Biztosan nem jól volt beállítva a körátmérő,mert ha azt veszem hogy az utolsó szám kb 10 méterenként ugrott egy számjegyet akkor a kilométeróra által jelzett távolság bizonyára 16420 m-t akart jelezni. Ez esetben sem értem a tizedespont funkcióját. Lehet,túl bonyolítom?
2014. szept. 20. 12:46
 14/16 anonim ***** válasza:

Igen, talán kicsit túlreagálod:)

Nézz utána a használati útmutatóban, ha nincs, internet. Valahol kell lennie egy leírásnak, még ha angol is, valszeg megérted:)

De az is jó megoldás, ha nyomsz neki egy resetet, és beállítod újra.

2014. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Igen, a Telefonos GPS pontatlan, de ami anyáméknak van, (Főldmérő) GPS, az 1-2 MM-et téved. Igaz az nem 30-50k-ba kerül, hanem 3,1 millába :D
2014. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Jópofa vagy utolsó, de tedd hozzá hogy méteres pontosság alá érdemben a fizetős szolgáltatású földi korrekcióval lehet lemenni és a háztartási vevők nem alkalmasak ennek a fogadására. Úgyhogy anyád geodéziai gps vevője egy bringás számára k-ra érdektelen.
2014. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!