Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Versenyszerű futás mellett...

Versenyszerű futás mellett szabad biciklizni?

Figyelt kérdés
Rendszeresen járok atlétikára, de biciklizni is nagyon szeretek és arra lennék kíváncsi, hogy ez a két sport megfér-e egymás mellett.

2015. jún. 17. 20:29
 1/4 anonim válasza:

Miért ne?

Kárt nem teszel vele.

2015. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Már hogyne férne meg egymás mellett ? Én triatlonos vagyok :) Úszás, bringa, futás egymás után pihenés nélküli teljesítése a triatlon. Szóval, persze hogy megfér egymás mellett, én minden reggel uszodában kezdek, délután vagy este pedig vagy bicajozni megyek vagy futni, mindig változó.
2015. jún. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha versenyszerűen futsz és csak a futás érdekel versenyszempontból, akkor kizárólag azokat az izmokat érdemes fejleszteni, amelyek a futásodat segítik. A többi izom csak holt súly, amit cipelned kell, tehát hátráltat.


Ezzel együtt nem valószínű, hogy ha magadra szedsz egy-két kiló kifejezetten a bringásokra jellemző izmot, akkor az annyira hátráltatná a futásodat, no meg gondolom amúgy sem olimpiai bajnoki címre gyúrsz, ahol a századmásodperceken is élet-halál múlik.

2015. jún. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek.
2015. jún. 20. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!