Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő fogyasztása...

Tömegnövelő fogyasztása mellett szálkásodhatok?

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy ha 171 cm vagyok és 55 kg, vékony testalkatú, hízni nem tudó (csak kevesebb zsírt hasra és combra), és rendszeresen edzek, + heti 2-3 futás, akkor ha e-mellé napi egyszer iszok tömegnövelőt az segíti a SZÁLKÁSODÁST, vagy lassítja a "forma" kialakulását, amit el akarok érni? Szálkás szeretnék lenni (most túl vékony és formátlan vagyok, egészséges, kissé sportos külsőt szeretnék) de amióta elkezdtem inni a tömegnövelőt (csak este edzés után) kevésbé látom az edzés hatását, mint előtte. Jobban járok, ha nem iszom, vagy pont, hogy segít hosszú távon?


Normális választ szeretnék kapni. Tudom, hogy vannak erre vonatkozó kérdések, de még olyat nem találtam, ami erre vonatkozólag rendesen meg lett volna válaszolva. Ha mégis van ilyen, a linknek is örülök.



2015. máj. 11. 20:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Igazából azért kezdtem el inni, mert féltem, hogy ha ugyan annyit eszek mint eddig, plusz sokat mozgok (előtte semmit hosszú ideig) akkor még jobban lefogyok.
2015. máj. 11. 20:32
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Te is fogalomzavarban szenvedsz, úgy látom... Ha szálkásítasz (vagyis olyan diétában vagy, aminek a célja a zsírleadás), akkor alap hogy nem iszol tömegnövelőt...


"Szálkás szeretnék lenni (most túl vékony és formátlan vagyok, egészséges, kissé sportos külsőt szeretnék)"

Mivel te túl vékony és formátlan vagy, ezért neked tömeget kellene növelned, amihez meg használható a tömegnövelő, csak épp marhára nem éri meg, mert drága... Sokkal jobban kijössz, ha kiegészítésképp egy jó minőségű sima fehérjeport veszel.

2015. máj. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A combomból, fenekemből, hasamból zsírt szeretnék leadni, izmosabbá, hasamat lapossá és kicsit kockássá tenni. Viszont a karomat izmosabbá (ott semmi zsír), picit vastagabbá szeretném tenni.


Köszi a választ. Igen, nem vagyok tisztában a dolgokkal, nem vagyok testépítő, a neten meg ellentmondásos dolgok keringenek, de igyekszem tenni az alkomért, egészségemért.

2015. máj. 11. 20:38
 4/14 anonim ***** válasza:

shop.builder.hu

body.builder.hu


sargakapszula.hu


Utolsóval kezd, töltsd le, olvasd el, értelmezd, utána várjuk a kérdéseidet.

2015. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szóval, (folytatom): tömegnövelés : az az időszak, amikor a súlytartási kalóriádnál szándékosan többet viszel be. Szálkásítás: amikor annál kevesebbet. Ide még jöhet egy harmadik is (főleg a kezdőknél), ez a rekompozícionálás: súlytartási kalória, izmot építesz és zsírt veszítesz egyszerre (ha kezdő, vagy nagyon edzetlen vagy). Ezt többféleképp is el lehet érni, de ez az alapja.


Neked ezek közül csak a tömegnöveléssel kellene foglalkoznod.

[link]


Ez egy aránylag jó kalkulátor, általában durván jó értéket ad, a többit meg kitapasztalod. Állítsd át Metric-re, számold ki a TDEE-d (a napi kalóriabevitelt, ami neked súlytartáshoz kell), és kezdj el afelett enni mondjuk 300-al. Fontos az étrend, egyél fehérjedúsan. Ha nem tudsz annyit enni, amiből fedeznéd a 300-as kalóriapluszt/nem tudsz szilárd kajából elég fehérjét bevinni, akkor segít a fehérjepor.

Tömegnövelőt meg hagyd el, mert pénzkidobás. Akkor inkább vegyél a fehérje mellé gyors szénhidrátot (carbox pl.). Nem szükséges, csak akkor ha nem tudod bevinni a tápanyagot szilárd kajából. Az edzés heti 3 teljes testes legyen kezdésnek, mehetsz futni is, csak akkor többet kell enned, és a lábad regenerálódásába ne zavarjon bele.

Ezek az alapok.

2015. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 11. 20:47
 7/14 anonim ***** válasza:

"A combomból, fenekemből, hasamból zsírt szeretnék leadni, izmosabbá, hasamat lapossá és kicsit kockássá tenni. "


Akkor lehet, hogy kb. az első félévben érdemes lenne súlytartási kalóriát bevinned, de inkább a kisebb pluszt ajánlom, ha vékony vagy.

Írtad hogy formátlan vagy... Akkor nem az a megoldás, hogy még jobban lefogysz fenékről, combról, mert csak még deszkább leszel. Izom kell oda. Ja, és persze helyi zsírégetés nem létezik, vagy mindenhonnan fogysz, vagy sehonnan. Az, hogy mikor honnan, azt meg a genetikád határozza meg.

De neked ezzel biztosan nem kell foglalkoznod egy ideig, először izmot szedj fel. Combra, fenékre a guggolás és a kitörés jó barátaid lesznek. De edz mindenre.

2015. máj. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdés: ezzel a tömegnöveléssel + sporttal egy vékony de izmos(abb) alakot érek el, tehát emellett nem hízok, hanem lemegy a kis zsír ahonnan kell, és izom lesz a "helyén", ugye? Tudom, hogy borzasztóan fogalmazok...
2015. máj. 11. 21:02
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, minden napkb. egy órát ezdek karra, fenékre-combra, és hasra. Akkor legalább ezt jól teszem.
2015. máj. 11. 21:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, és nem. :)
2015. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!